Rozwiązanie umowy zlecenie

17 lutego 2014 12:13 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Ja tylko przez Agencję. Wcześniej już napisała Ivanilia, że należy do "bojażliwych" i ja również do takich się zaliczam......Aleeee, jak bym była młodsza to kto wie czy bym nie zaryzykowała i nie szukała pracy na czarno...:))).....W Ag. się nie czeka, gdzie tylko wyślę aplikacje....w ciagu pół godziny jest                             telefon......Pozostaje mi tylko jak najmądrzej wybrać i oby tak było....:))))))

Ja wierzę ,ze trafisz dobrze. Jesteś bardzo dobrze przygotowana do pracy po tej pierwszej stelli :),chyba wszędzie będzie lepiej niż tam ...
Ja tu jestem dopiero czwarty dzien,a nie mogę się przyzwyczaić do tego cudownego spokoju i ciszy o zapachach nie wspomnę...:)
Basiu,będzie dobrze bo jesteś super fajną babeczką:)
17 lutego 2014 12:22
Moim zdaniem, bedzie tak jak Zosia napisala .
Zabiora jej wyplate - nie wazne czy to zgodne z prawem czy nie to jej najpewniej nie zaplaca za ostatni miesiac.
17 lutego 2014 12:27 / 3 osobom podoba się ten post
Athenka

Moim zdaniem, bedzie tak jak Zosia napisala .
Zabiora jej wyplate - nie wazne czy to zgodne z prawem czy nie to jej najpewniej nie zaplaca za ostatni miesiac.

To ma wtedy prawo ich pozwać.
17 lutego 2014 12:28
arabar, ciekawe jak bedzie :)

wiesz juz jaka Agencja?

mialam na mysli czy przez agencje czy konczysz z agencjami i zakladasz wlasna dzialalnosc lub gewerbe :)
17 lutego 2014 17:43
No i co Robert twoja kolezanka poczyna ?
25 kwietnia 2014 19:10
Mam nadzieje ze w dobrym temacie pisze !! Kochani ten temat lub podobny był poruszany ale dobrze nie zrozumialam bo nie bardzo mnie to wtedy interesowało !!! A szkoda cholercia, mam pytanie jezeli rodzina rezygnuje z firmy np.nie przedłuza umowy ,a chce zatrudnic prywatnie opiekunke czy moga byc z tego jakies problemy prawne? cos mi swieci w głowie ale moze to nie o to chodziło prosze o jakekowieki informacje!!!
25 kwietnia 2014 19:11
To zależy, co masz w umowie i co rodzina ma.
W mojej umowie, ani w umowie dziadka nie ma przeciwwskazań do takiego rozwiązania.
25 kwietnia 2014 19:14
W mojej tez ale nie wiem jak u rodziny ja to mam tylko umowe na ten okres jak jade długo terminowej nie podpisywałam!!
25 kwietnia 2014 19:14
Zakręcona Mamuela

Mam nadzieje ze w dobrym temacie pisze !! Kochani ten temat lub podobny był poruszany ale dobrze nie zrozumialam bo nie bardzo mnie to wtedy interesowało !!! A szkoda cholercia, mam pytanie jezeli rodzina rezygnuje z firmy np.nie przedłuza umowy ,a chce zatrudnic prywatnie opiekunke czy moga byc z tego jakies problemy prawne? cos mi swieci w głowie ale moze to nie o to chodziło prosze o jakekowieki informacje!!!

Jak byłam na umowe zlecenie to i rodzina i ja mieliśmy zapis ,że nie mozemy się u tej rodziny zatrudnić prywatnie.Tzn.zerwac umoe i przejśc na prywatne zatrudnienie,ale po zakonczeniu zlecenia umowa przeciez już żadnej z zainetresowanych stron nie obowuiązuje.
25 kwietnia 2014 19:16
Zakręcona Mamuela

Mam nadzieje ze w dobrym temacie pisze !! Kochani ten temat lub podobny był poruszany ale dobrze nie zrozumialam bo nie bardzo mnie to wtedy interesowało !!! A szkoda cholercia, mam pytanie jezeli rodzina rezygnuje z firmy np.nie przedłuza umowy ,a chce zatrudnic prywatnie opiekunke czy moga byc z tego jakies problemy prawne? cos mi swieci w głowie ale moze to nie o to chodziło prosze o jakekowieki informacje!!!

Wiesz to wszystko zależy jaką umowę dokładnie ma rodzina z firmą. Ale wydaje mi się, że po stosownym wypowiedzeniu umowy, bądź jej nie przedłużaniu rodzina może robić co chce. Nikt jej przecież nie zabroni zatrudnić prywatnie opieknki i nikt nie będzie tego sprawdzał?! W jednej firmie miałam zapis, że dopiero po roku od ustania mojej współpracy z firmą, rodzina mogłaby mnie zatrudnić prywatnie. Teraz w obecnej firmie miałam oświadczenie, że jak przeciągnę rodzinę do innej firmy to mogą nałożyć na mnie karę finansową. Podpytaj rodzinę co mają w umowie.
25 kwietnia 2014 19:22 / 1 osobie podoba się ten post
Kasiu 63,Madzia dzieki za informacje popytam to bedzie wiadomo co robic!! Dzieki
;
;))))))))))))))
28 kwietnia 2014 20:32
WITAM
 JESTEM "RACZKUJACA "NA TYM FORUM :)
MAM PYTANIE :
 JAK WYGLĄDA SPRAWA DOTYCZĄCA ZAKAZU KONKURENCJII!!!!!!!!!!!!!!
OTRZYMALAM UMOWE   OD FIRMY NA ADRES NIEMIECKI.REALIA PRACY ZNACZNIE ODBIEGALY OD TEGO CO MIAŁO BYC, JEDEN WIELIKI KANT. TAK SAMO JEŻELI CHODZI O "WSPARCIE KOORDYNATORA" SMIECH NA SALI CHOCIAZ MNIE DO SMIECHU NIE BYŁO WCALE.  SAMA MUSIAŁAM OPŁACIC PODRÓŻ ,,"RODZINA "SPÓZNIŁA SIE Z ODEBRANIEM MNIE Z DWORCA AUTOBUSOWEGO, JESZCZE GORZEJ BYLO Z POWROTEM DO DOMU. NIE BYŁO CHETNEGO ZEBY ODWIEZ MNIE NA DWORZEC, SAMA MUSIAŁAM SOBIE OPŁACIC TAKSÓWKE ,FIRMA ANI SIE NIE POSTARAŁA O TO ABYM OTRZYMALA ZWROT ZA TAKSI MIMO ZE "MIAŁAM MIEC ZAPEWNIONY TRANSPORT".
DLACZEGO TAK JESTESMY TRAKTOWANI PRZEZ FIRMY???
OBDARZAMY ICH ZAUFANIEM DECYDUJAC SIE NA WYJAZD Z TAKĄ CZY OWĄ FIRMĄ,PRZYKRE I TO BARDZO.
28 kwietnia 2014 20:41 / 1 osobie podoba się ten post
anomalia

WITAM
 JESTEM "RACZKUJACA "NA TYM FORUM :)
MAM PYTANIE :
 JAK WYGLĄDA SPRAWA DOTYCZĄCA ZAKAZU KONKURENCJII!!!!!!!!!!!!!!
OTRZYMALAM UMOWE   OD FIRMY NA ADRES NIEMIECKI.REALIA PRACY ZNACZNIE ODBIEGALY OD TEGO CO MIAŁO BYC, JEDEN WIELIKI KANT. TAK SAMO JEŻELI CHODZI O "WSPARCIE KOORDYNATORA" SMIECH NA SALI CHOCIAZ MNIE DO SMIECHU NIE BYŁO WCALE.  SAMA MUSIAŁAM OPŁACIC PODRÓŻ ,,"RODZINA "SPÓZNIŁA SIE Z ODEBRANIEM MNIE Z DWORCA AUTOBUSOWEGO, JESZCZE GORZEJ BYLO Z POWROTEM DO DOMU. NIE BYŁO CHETNEGO ZEBY ODWIEZ MNIE NA DWORZEC, SAMA MUSIAŁAM SOBIE OPŁACIC TAKSÓWKE ,FIRMA ANI SIE NIE POSTARAŁA O TO ABYM OTRZYMALA ZWROT ZA TAKSI MIMO ZE "MIAŁAM MIEC ZAPEWNIONY TRANSPORT".
DLACZEGO TAK JESTESMY TRAKTOWANI PRZEZ FIRMY???
OBDARZAMY ICH ZAUFANIEM DECYDUJAC SIE NA WYJAZD Z TAKĄ CZY OWĄ FIRMĄ,PRZYKRE I TO BARDZO.

Witaj,po pierwsze nie pisz drukowanymi literami ( regulamin),po drugie zakaz konkurencji nas nie dotyczy,tzn jak chcesz zmienic agecnję wysyłasz listem poleconym wypowiedzenie umowy i normalnie przechodzisz do innej agencji. Po drugie,powinnaś wziąc rachunek za taksówkę i domagać się kategorycznie zwrotu kosztów. Jeśli ta agencja jest na forum pt opinie to powinnaś wystawić tam swoją opinię.
Tu masz więcej na ten temat:
 http://www.opiekunki24.pl/forum/temat/zobacz/1244/postId/131628#131628
17 maja 2014 12:18
Mam pytanko - czy w wypowiedzeniu umowy zlecenia trzeba podać powód zerwania umowy ?
17 maja 2014 12:24
alinka1339

Mam pytanko - czy w wypowiedzeniu umowy zlecenia trzeba podać powód zerwania umowy ?

nie