Rozwiązanie umowy zlecenie

17 lutego 2014 08:58
W takiej sytuacji , niech kolezanka poprosi firme o rozlozenie kary na raty .  Bo raczej sie nie wymiga od kary , jesli byla o takiej karze w Umowie wzmianka.
 
Chyba ze inne Szanowne-Kolezanki-Opiekunki maja jakies wyjscie by nie placic?
 
 
17 lutego 2014 09:06 / 2 osobom podoba się ten post
Athenka

W takiej sytuacji , niech kolezanka poprosi firme o rozlozenie kary na raty .  Bo raczej sie nie wymiga od kary , jesli byla o takiej karze w Umowie wzmianka.
 
Chyba ze inne Szanowne-Kolezanki-Opiekunki maja jakies wyjscie by nie placic?
 
 

Och,Athenko , zaskoczylas mnie tym wpisem.................rozlozenie na raty .Wszystkie umowy sa "grubymi nićmi szyte " . Tak to jest jak zatrudnimy sie w .......nie wiem jak to nazwac .........." Krzak " i myslimy , ze Nam to wyplaca  , .Czytac opinie o agencjach .
17 lutego 2014 09:24
Zosia, no co to co ma robic? Jak sie wykrecic? Jesli tak miala w Umowie to koniec-kropka. To ze niby kierowniczka przez telefon powiedziala ze moze opuscic miejsce pracy sie nie liczy bo nikt nie udowodni ze to prawda-
17 lutego 2014 10:10
Athenka

Zosia, no co to co ma robic? Jak sie wykrecic? Jesli tak miala w Umowie to koniec-kropka. To ze niby kierowniczka przez telefon powiedziala ze moze opuscic miejsce pracy sie nie liczy bo nikt nie udowodni ze to prawda-

Tu jest pies pogrzebany , oni sami wezma wyplate  , poprostu nie wyplaca.Dlatego jestem przeciwniczka tak przez niektorych zachwalanych umow zlecen (chociaz sama tez mam taka  ).Agencja KRZAK zostanie zawsze  KRZAKIEM .
17 lutego 2014 10:18 / 3 osobom podoba się ten post
zosia_samosia

Tu jest pies pogrzebany , oni sami wezma wyplate  , poprostu nie wyplaca.Dlatego jestem przeciwniczka tak przez niektorych zachwalanych umow zlecen (chociaz sama tez mam taka  ).Agencja KRZAK zostanie zawsze  KRZAKIEM .

I to jest bezprawne działanie,bo oni mogą żądać kary,ale żeby już ją wyegzekwować musi być odpowiednia procedura sądowa i komornik.Więc zeby nie było tak,że pensji nie wypłacą,a oprócz tego jeszcze` będą domagać się pieniędzy z tytułu kary.Prośba w tym momencie rozłożenia kary na raty równałaby się przyznaniem do winy,a jedyną winą tej kobiety jest łatwowierność.Walczyłabym na jej miejscu.Może pisała jakieś maile do firmy opisujące sytuację na szteli,może to stanowić dowód sądowy,że była w tej pracy źle traktowana.Jeżeli dochodziło do naruszenia nietykalności opiekunki,to owszem jest to powód,aby natychmiastowo zjechać.Może nagrała komórką jakieś sytuacje,może ma jakichś swiadków.Sprawa powinna być urzędowo rozpatrzona chociażby z tego powodu,aby nie zapłaciła podwójnie.
17 lutego 2014 10:23 / 1 osobie podoba się ten post
Ja mam w umowie zapis-wypowiedzenie w formie pisemnej.A wszystko zależy od uczciwości agencji i od tresci zawartej w umowie,bardziej niż od formy zatrudnienia.I umowy trzeba dokładnie przed podpisaniem czytac i pilnować,żeby wszystko było jasno okreslone.
17 lutego 2014 10:32 / 4 osobom podoba się ten post
Athenka

W takiej sytuacji , niech kolezanka poprosi firme o rozlozenie kary na raty .  Bo raczej sie nie wymiga od kary , jesli byla o takiej karze w Umowie wzmianka.
 
Chyba ze inne Szanowne-Kolezanki-Opiekunki maja jakies wyjscie by nie placic?
 
 

Absolutnie sie nie zgadzam z tym!!!!!Boże Świety!,no tyle razy juz pisałam -te kary nie mają ŻADNEJ prawnej podstawy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Taki zapis w umowie ,żeby miał racje bytu MUSI być podparty albo odpowiednim Dziennikiem Ustaw albo paragrafen w Kodeksie Cywilnym!!!!Kazdy prawnik zmiecie to żądanie z powiuerzchni ziemi!!!!Koleżanka niech łapie umowe i zasuwa do prawnika i do PIP.Popełni wielki błąd proszac o raty-tym samym uzna roszczenie firmy.Firma tylko na to czeka,na 99% jest pewna ,że dziewczyna ze strachu będzie wolała zapłacic!O znaczeniu wypowiedzenia droga elektroniczna też juz wczoraj pisaliśmy.W tej sytuacji aje koleżanka powinna qystapić na drogę sądową-wydział cywilny/gospodarczy/ lub tez złożyc doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez firmę-równiez wydział przestępstw gospodarczych.Nie wolno pokornie godzic sie na takie praktyki i płacić "za bezdurno"!!!!
17 lutego 2014 10:34 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

I to jest bezprawne działanie,bo oni mogą żądać kary,ale żeby już ją wyegzekwować musi być odpowiednia procedura sądowa i komornik.Więc zeby nie było tak,że pensji nie wypłacą,a oprócz tego jeszcze` będą domagać się pieniędzy z tytułu kary.Prośba w tym momencie rozłożenia kary na raty równałaby się przyznaniem do winy,a jedyną winą tej kobiety jest łatwowierność.Walczyłabym na jej miejscu.Może pisała jakieś maile do firmy opisujące sytuację na szteli,może to stanowić dowód sądowy,że była w tej pracy źle traktowana.Jeżeli dochodziło do naruszenia nietykalności opiekunki,to owszem jest to powód,aby natychmiastowo zjechać.Może nagrała komórką jakieś sytuacje,może ma jakichś swiadków.Sprawa powinna być urzędowo rozpatrzona chociażby z tego powodu,aby nie zapłaciła podwójnie.

Tez bym walczyla .....do konca.Probowalabym porozmawiac z nimi ,jezeli to nie przyniosloby rozwiazania , to "hulaj duszo piekla niema" Wszedzie gdzie by mi przyszlo do "glowy" , zglosilabym do US ......najprostsza  droga.Strach ma wielkie oczy
17 lutego 2014 11:20 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Absolutnie sie nie zgadzam z tym!!!!!Boże Świety!,no tyle razy juz pisałam -te kary nie mają ŻADNEJ prawnej podstawy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Taki zapis w umowie ,żeby miał racje bytu MUSI być podparty albo odpowiednim Dziennikiem Ustaw albo paragrafen w Kodeksie Cywilnym!!!!Kazdy prawnik zmiecie to żądanie z powiuerzchni ziemi!!!!Koleżanka niech łapie umowe i zasuwa do prawnika i do PIP.Popełni wielki błąd proszac o raty-tym samym uzna roszczenie firmy.Firma tylko na to czeka,na 99% jest pewna ,że dziewczyna ze strachu będzie wolała zapłacic!O znaczeniu wypowiedzenia droga elektroniczna też juz wczoraj pisaliśmy.W tej sytuacji aje koleżanka powinna qystapić na drogę sądową-wydział cywilny/gospodarczy/ lub tez złożyc doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez firmę-równiez wydział przestępstw gospodarczych.Nie wolno pokornie godzic sie na takie praktyki i płacić "za bezdurno"!!!!

A takie coś mię do głowy przyszło oprócz tego,że firma nie uściśliła jak ma wyglądać pisemna forma wypowiedzenia.Czy pomimo tego,że to była umowa zlecenie,nie zachodził stosunek pracy,skoro ta kobieta musiała czekac na decyzje firmy,która w tym momencie zajęła pozycję szefa,i wskutek niesubordynacji domaga się kary.Może to by była jakaś linia,aby tę umowę podważyć.Ja tam bym z tymi papierkami do prawnika poleciała.
17 lutego 2014 11:31 / 2 osobom podoba się ten post
A ja się pochwalę, że jutro mija mi dwutygodniowy okres wypowiedzenia :)))....i lecimy z tym koksem jak najbardziej legalnie, zgodnie z przepisami prawa...Jakoś dziwnie się czuję jak gdybym siedziała w domku nie wiadomo jak już długo, ale to chyba przez to ,że miałam być w D. 3 i pół m-ca a byłam tylko 5 tygodni....Od jutra zaczynam ostro działać..:)))))
17 lutego 2014 11:35 / 2 osobom podoba się ten post
17 lutego 2014 11:55
Kasia, a jezeli jest to prywatna firma to tez nie moze robic kar? Ech sama nie wiem. Tak czy siak, ta kolezanka Roberta ma niefajnie i wspolczuje jej. Ech.

Arabrab, :) Fajnie. A teraz bedziesz przez inna Agenture wyjezdzac czy inaczej? Powodzenia :)
17 lutego 2014 12:02
Athenka

Kasia, a jezeli jest to prywatna firma to tez nie moze robic kar? Ech sama nie wiem. Tak czy siak, ta kolezanka Roberta ma niefajnie i wspolczuje jej. Ech.

Arabrab, :) Fajnie. A teraz bedziesz przez inna Agenture wyjezdzac czy inaczej? Powodzenia :)

Wszystkie agencje pracy z naszej branży są firmami prywatnymi - słyszałaś o jakieś państwowej?????Koleżanka Roberta ma tylko jedno jedyne wyjście -musi się odważyć zacząc działać!!!!!
17 lutego 2014 12:02 / 1 osobie podoba się ten post
Athenka

Kasia, a jezeli jest to prywatna firma to tez nie moze robic kar? Ech sama nie wiem. Tak czy siak, ta kolezanka Roberta ma niefajnie i wspolczuje jej. Ech.

Arabrab, :) Fajnie. A teraz bedziesz przez inna Agenture wyjezdzac czy inaczej? Powodzenia :)

Nie ma znaczenia prywatna czy państwowa firma. Nie wolno samowolnie odbierać kary ( słusznie czy nie) pracownikowi. Na wszystko musi być paragraf,musi być urzędowo i prawomocnie zatwierdzone.
Proszenie o rozłożenie kary na raty to największa głupota jaką słyszałam,nawet bym o tym nie pomyślała.
 
17 lutego 2014 12:06 / 3 osobom podoba się ten post
Athenka

Kasia, a jezeli jest to prywatna firma to tez nie moze robic kar? Ech sama nie wiem. Tak czy siak, ta kolezanka Roberta ma niefajnie i wspolczuje jej. Ech.

Arabrab, :) Fajnie. A teraz bedziesz przez inna Agenture wyjezdzac czy inaczej? Powodzenia :)

Ja tylko przez Agencję. Wcześniej już napisała Ivanilia, że należy do "bojażliwych" i ja również do takich się zaliczam......Aleeee, jak bym była młodsza to kto wie czy bym nie zaryzykowała i nie szukała pracy na czarno...:))).....W Ag. się nie czeka, gdzie tylko wyślę aplikacje....w ciagu pół godziny jest                             telefon......Pozostaje mi tylko jak najmądrzej wybrać i oby tak było....:))))))