Za i przeciw pracy legalnie i na czarno

24 października 2016 23:31
teresadd

Witaj.Chyba nikt tej kobiety nie zna .Zresztą może ,ktoś coś jeszcze napisze.

Dziękuję pięknie za odpowiedź :)
24 października 2016 23:38 / 1 osobie podoba się ten post
A jak wygląda praca bez umowy "na czarno"? Czy da się jakoś zagwarantować ze str. Pracodawcy/ pośredniczki, wypłatę (pisemnie), czy wypłaty do ręki po tygodniu mają sens?
Tak jak już wcześniej pisałam, nie mam jeszcze doświadczenia, a nie chcę być oszukana.. Każda z Nas musiała kiedyś od czegoś zacząć :) proszę o rady. Każda odpowiedź jest dla mnie na wagę złota :)
25 października 2016 00:00 / 3 osobom podoba się ten post
Jagodzianka33

A jak wygląda praca bez umowy "na czarno"? Czy da się jakoś zagwarantować ze str. Pracodawcy/ pośredniczki, wypłatę (pisemnie), czy wypłaty do ręki po tygodniu mają sens?
Tak jak już wcześniej pisałam, nie mam jeszcze doświadczenia, a nie chcę być oszukana.. Każda z Nas musiała kiedyś od czegoś zacząć :) proszę o rady. Każda odpowiedź jest dla mnie na wagę złota :)

No to już jest totolotek.Raczej sprawdź pośrednika,bo to różnie bywa.Jeśli zanasz język to może poszukaj agencji.Na naszym forum jest ich bez liku.Tam masz opinie i coś może sobie wybierzesz.Na czarno nikt nic ci nie gwarantuje,wszystko jest na gębę.A na gębę to można się na kawę umówić.No chyba ,że masz polecenie o uczciwości ,to już wtedy sama decyduj.
25 października 2016 09:37 / 1 osobie podoba się ten post
Jagodzianka33

A jak wygląda praca bez umowy "na czarno"? Czy da się jakoś zagwarantować ze str. Pracodawcy/ pośredniczki, wypłatę (pisemnie), czy wypłaty do ręki po tygodniu mają sens?
Tak jak już wcześniej pisałam, nie mam jeszcze doświadczenia, a nie chcę być oszukana.. Każda z Nas musiała kiedyś od czegoś zacząć :) proszę o rady. Każda odpowiedź jest dla mnie na wagę złota :)

Umowę można spisać,zakres obowiązków ustalić,kwotę jaka sie należy również.Ale nie sadze by ktos kto pracuje na czarno rozpisywał sie dokładnie na ten temat.Ryzyko istnieje zawsze,taka praca w dużej mierze opiera sie na obustronnym zaufaniu.Albo w to wchodzisz albo nie.Zarabiasz wiecej niż przez agencję,czasami dużo więcej.Wybór należy do ciebie.
25 października 2016 11:28
Marta

Umowę można spisać,zakres obowiązków ustalić,kwotę jaka sie należy również.Ale nie sadze by ktos kto pracuje na czarno rozpisywał sie dokładnie na ten temat.Ryzyko istnieje zawsze,taka praca w dużej mierze opiera sie na obustronnym zaufaniu.Albo w to wchodzisz albo nie.Zarabiasz wiecej niż przez agencję,czasami dużo więcej.Wybór należy do ciebie.

Jakie są teraz stawki na czarno?Miałam kiedys kolezanke,pracowała za 1200euro,a druga za 1500 do małzenstwa.Ale to bylo 3 lata temu,pewnie troche sie zmieniło.
25 października 2016 11:40 / 3 osobom podoba się ten post
Przedstawię to obrazowo:jesteś na zielonym targu i chcesz kupić koperek.Są różne ceny ,jest na straganie tradycyjny pęczek za 1,50zł i są tez u kobiecinek z ogródka za 1zł ,a nawet za 80groszy .Oglądasz i wybierasz,ten który ci pasuje .
Tak samo z pracą .Są różne stawki i różne prace .
25 października 2016 12:00 / 2 osobom podoba się ten post
Jagodzianka33

Hej! Dopiero zaczynam swoją przygodę z wyjazdami jako opiekunka, dlatego potrzebuje pomocy od nieco starszych i bardziej doświadczonych koleżanek :)
Mam pytanie, czy któraś z Was pracowała, bądź zna i wie coś na temat współpracy z panią Izabelą Sobocinski z Kassel?
(PCK Pflege Centrum Kassel Ambulanter Pflegedienst 24h/ 1A Izabella Sobocinski)?
Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedz i wskazówkę ! :)

Masz w internecie opinię na temat współpracy z tą firmą. wystarczy wpisać Izabela Sobociński Kassel. 
Ja bym nie pojechała.
25 października 2016 12:04 / 2 osobom podoba się ten post
MartaP

Jakie są teraz stawki na czarno?Miałam kiedys kolezanke,pracowała za 1200euro,a druga za 1500 do małzenstwa.Ale to bylo 3 lata temu,pewnie troche sie zmieniło.

Nie ma określonych stawek,myslę że ogólnie praca w opiece to teraz standard 1200 ,takie minimum,są oczywiście wyjątki i to nawet sporo.Prawie 6 lat temu zaczęłam pracować z firmą niemiecka na gewerbe, zaproponowali mi wtedy 1100, było to 300 więcej jak na czarno.Myślałam,ze złapałam Pana Boga za nogi.Ale u mnie apetyt rośnie i to co zadawalało  mnie kilka lat temu ,teraz już nie.Choc ostatnio dostałam propozycję pracy na czarno za 330 tygodniowo,odmówilam,twierdząc że za takie pieniądze już nie pracuje.
Mam koleżanki ,które pracują w takim systemie i mają wynagrodzenie 275-350, to wcale nie dużo za ryzyko jakie się ponosi.Nie brakuje jednak chętnych,jak komu co pasuje.Przy odrobinie chęci i samozaparcia można ( przy znajomość języka) znaleźć dużo więcej od standardów panujących.
25 października 2016 12:11
MartaP

Jakie są teraz stawki na czarno?Miałam kiedys kolezanke,pracowała za 1200euro,a druga za 1500 do małzenstwa.Ale to bylo 3 lata temu,pewnie troche sie zmieniło.

" Widełki" są dość duże ale myślę że nie mniej niż 1400 i nie więcej niż 2000.
25 października 2016 12:17 / 4 osobom podoba się ten post
Koleżanka pracuje za 1500, jest u miłego pana z początkami demencji, wstawania w nocy nie ma, jest nieograniczona kasa na zakupy, minus to brak dłuższego wolnego, ale to raczej z poczucia odpowiedzialności niż prawdziwej konieczności.
23 listopada 2016 22:04
Reklamie podziękujemy! Admin
24 listopada 2016 14:59 / 1 osobie podoba się ten post
Plusy pracy legalnej wg mnie: - ZUS jakiś,- zdrowotne ubezpieczenie,- od wypadku zabezpieczenie,- pewność, że praca jest - bezpieczeństwo,- przewidywalność,- transport Minusy: - mniejsza kasa bo odchodzą ubezpieczenia,
24 listopada 2016 15:14 / 8 osobom podoba się ten post
Urszula1971

Plusy pracy legalnej wg mnie: - ZUS jakiś,- zdrowotne ubezpieczenie,- od wypadku zabezpieczenie,- pewność, że praca jest - bezpieczeństwo,- przewidywalność,- transport Minusy: - mniejsza kasa bo odchodzą ubezpieczenia,

Racja.Zus mam od 3600 zł.Zarobki ok.Kusiłam się ,żeby założyć działalność.Skalkulowałam sobie i wyszło ,że 100 euro więcej zarabiałabym.Kto na działalności płaci Zus od średniej krajowej?Płacą owszem ,ale tylko podstawę .Przez dwa lata jest mały Zus czyli nic na emeryturę.
No i podpiszę umowę w rodziną ,będą jakieś zgrzyty to męcz się człowieku zanim szybko coś się nowego znajdzie.W firmie nie podoba mi się ,to nawet po dwóch tygodniach mogę zrezygnować i pojechać w nowe miejsce.
O pracy prywatnie( na czarno) nawet nie mówię.Jakakolwiek forma zatrudnienia ,byle nie na czarno.
24 listopada 2016 15:48 / 1 osobie podoba się ten post
teresadd

Racja.Zus mam od 3600 zł.Zarobki ok.Kusiłam się ,żeby założyć działalność.Skalkulowałam sobie i wyszło ,że 100 euro więcej zarabiałabym.Kto na działalności płaci Zus od średniej krajowej?Płacą owszem ,ale tylko podstawę .Przez dwa lata jest mały Zus czyli nic na emeryturę.
No i podpiszę umowę w rodziną ,będą jakieś zgrzyty to męcz się człowieku zanim szybko coś się nowego znajdzie.W firmie nie podoba mi się ,to nawet po dwóch tygodniach mogę zrezygnować i pojechać w nowe miejsce.
O pracy prywatnie( na czarno) nawet nie mówię.Jakakolwiek forma zatrudnienia ,byle nie na czarno.

Też jestem zwolenniczką pracy legalnej. Ale to zależy jak się trafi, jak w ruletce. Możesz zyskać sporo, ale możesz też stracić. Ja wolę pewność, ale może kiedyś pomyślę jak się rozejrzę :)
24 listopada 2016 15:59 / 2 osobom podoba się ten post
Paolo he.he dobre.