Pomóżcie -co robić w tej sytuacji??

03 kwietnia 2014 15:14 / 2 osobom podoba się ten post
kaska_45

tylko rodzina?wysoka tzn ile?osoba pracujaca na czarno juz nie??oj, chyba tak nie jest

w niemieckim zolu jest specjalna komorka ds nielegalnego zatrudniania obcokrajowcow.kolezanka nieczh powiadomi policje i zolli,bo policja niewiele zrobi.niech powie,ze przyjechala bo miala umowe o prace na miejcu w de podpisac odnosnie opieki.dopominala sie az pdp ja wyrzucil i oskarzyl o kradziez.wladni w tym zakresie sa zolle,
03 kwietnia 2014 15:15
magdalena_k

a nie wiesz jak? polacz te 2 slowa i Ci wyjdzie:)

Jeszcze (na szczęście) nie były mi potrzebne .. w moim słowniku tego sk...ysyna nie ma, ale moja córka ma ogromny , czterotomowy to może tam znajdę takie i podobne wyrażenia... )))))
03 kwietnia 2014 15:16 / 1 osobie podoba się ten post
nowadanuta

Jeszcze (na szczęście) nie były mi potrzebne .. w moim słowniku tego sk...ysyna nie ma, ale moja córka ma ogromny , czterotomowy to może tam znajdę takie i podobne wyrażenia... )))))

aszloch to h...
03 kwietnia 2014 15:17 / 1 osobie podoba się ten post
nowadanuta

Jeszcze (na szczęście) nie były mi potrzebne .. w moim słowniku tego sk...ysyna nie ma, ale moja córka ma ogromny , czterotomowy to może tam znajdę takie i podobne wyrażenia... )))))

wpisz w translator pol-niem i Ci wyjdzie :)
03 kwietnia 2014 15:19
Dziękuję Ani i Magdalenie bardzo....))))
03 kwietnia 2014 15:23
ania52

aszloch to h...

no w doslownym tlumaczeniu nie
03 kwietnia 2014 15:24 / 3 osobom podoba się ten post
Kara jest dla zatrudniającego dotkliwa ,nawet do 50tys.euro-dla pracownika,o ile udowodni mu się ,że pracował na czarno do 5 tys.Ja bym najpierw swoje manele przeszukała,łóżko i pod materacem itp. ,postraszyła policją albo od razu wykonałą telefon "na niby" ze swojej komórki- i czekała na efekt.Nawet jak wezwie sie policje naprawde to można grać glupią i powiedzieć ,ze od miesiącaa czeka się na umowe i nic a teraz kłopoty.
03 kwietnia 2014 15:24 / 3 osobom podoba się ten post
nowadanuta

Dziękuję Ani i Magdalenie bardzo....))))

Zebyś Danusiu nie musiała uzywac brzydkich słów. Zwłaszcza,że oznaczają co innego niz to o co pytałaś. Ania rozśmieszyła mnie bardzo.
03 kwietnia 2014 15:27 / 3 osobom podoba się ten post
na 1 miejscu przeszukalabym swoje rzeczy chociaz dalej nie wiem czy to byl jej tablet czy tablet dziadka
na 2 zadzwonila do kogos z rodziny i zazadala zeby przyjechali
na 3 starala sie sprawe wyjasnic polubownie z kims z rodziny bo jak widac PDP to do wyjasniania sie nie nadaje

jezeli to by nie przynioslo skutkow wtedy dopiero bym interweniowala wyzej oczywiscie informujac przy tym wszystkie strony zainteresowane

jezeli by przyniosly skutki potajemnie (po otrzymaniu wynagrodzenia oczywiscie) spakowala sie zamowila busa i pojechala do domu



dlatego tez miedzy innymi nie pracuje na czarno:)
03 kwietnia 2014 15:35 / 1 osobie podoba się ten post
a ja sie nie zdziwie jak takajedna sie juz nie odezwie. Troche tych sensacji wymyslnych juz bylo.Dopiero co konto zalozyla.
03 kwietnia 2014 15:40
kaska_45

a ja sie nie zdziwie jak takajedna sie juz nie odezwie. Troche tych sensacji wymyslnych juz bylo.Dopiero co konto zalozyla.

Szczerze... to tak bym wolała nawet....)))))
03 kwietnia 2014 15:42 / 2 osobom podoba się ten post
kaska_45

a ja sie nie zdziwie jak takajedna sie juz nie odezwie. Troche tych sensacji wymyslnych juz bylo.Dopiero co konto zalozyla.

Mówisz,żeznów sie dałyśmy wkręcić????Tracimy czujność  czy jak?Ach,grunt,że intencje dobre sie nie tracą:)
03 kwietnia 2014 15:51 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Mówisz,żeznów sie dałyśmy wkręcić????Tracimy czujność  czy jak?Ach,grunt,że intencje dobre sie nie tracą:)

Kasiulka nie tracimy czujnośći,wręcz przeciwnie staramy się pomóc każdemu kto tutaj szuka pomocy te nasze dobre współuczujące serduszka
03 kwietnia 2014 15:51
kasia63

Mówisz,żeznów sie dałyśmy wkręcić????Tracimy czujność  czy jak?Ach,grunt,że intencje dobre sie nie tracą:)

mam nadzieje, ze nie,ale.............czujności wlasnie nie tracimy bo chce sie pomóc natychmiast, 
03 kwietnia 2014 15:53
magdalena_k

no w doslownym tlumaczeniu nie

w  potocznym uzywaja na okreslenie tych na h..,na sk....