Dawno temu, aż do dziś - mrozi krew w żyłach!

19 czerwca 2014 09:29
nianta

Historię dotyczącą tej Stelli znacie, bo na bieżąco pisałam na forum co i jak.


Wróciłam do domu 9.03, było fantastycznie, blondyn jakby na nowo zakochany;) u rodziców pokazałam się dopiero końcem miesiąca, nie wiedzieli, że wróciłam, z resztą nie chciałam, nie umiałam, mam jakś opór i strach przed kolejnymi zagrywkami typu: wycąganie rachunków i mówienie ile ja to nie zarobiłam za granicą. Najgorsze jest to że czuję taki wewnętrzny niepokój i czasem wręcz odrazę do zachowaniu w stosunku do kojej osoby... Zawsze byłam traktowana jako ta gorsza, a teraz nagle jestem 'kochaną' córką co to ma pieniędzy w ch... Nieważne. W każdym razie miło spędziłam czas z blondynem;) czekałam na wyjazd, dzwonili z firmy klka razy, raz nawet byłam przkonana że już na 100% wyjadę, nawet dzwoniłam do opiekunki, która była na miejscu...ale cóż. Ofert dostałam chyba koło 10 i w pewnym momencie miałam wrażenie, że dzwonią tylko po to żeby dzwonić na odczepnego, bo przecież nie mogłam siedzieć na 'wolnym' dłużej niż 2 miesiące. Pewna pani z forum do mnie napisała,odpisałam, wymieniłyśmy kilka wiadomści, gdzie poleciła mi jakąś firmę, ale sceptycznie do tego podeszłam. Kilka dni później odezwała się kolejna dobra dusza-co się dziwić, skoro żaliłam się na lewo i prawo że mi źle... Ale to miłe było bardzo. W każdym razie napisała, poleciła, no i oczywiście nie zadzoniłam od razu, najpierw dostałam kolejną ofertę, a po kilku godzinach odmowę, wtedy się wkurzyłam i zadzwoniłam do agencji do Katowic, umówiłam się z panią na następny dzień na rekrutację.Napisałam o tym na forum, a na drugi dzień zadzwoniła panimz firmy z pytaniem czy będę z nimi jeszcze wyjeżdzać, no to powiedziałam, że jak będą ofert to tak, właściwie na tym rozmowa się skończyła. Niestety nie pojechałam, bo wtedy przyszła do mnie mama, więc zadzwoniłam i zapytałam czy mogę być na następny dzień z koleżanką, bez problemowo. Na drugi umówiony termin pojechałam. Nawet się nie denerwowałam, stwierdziłam, że co będzie to będzie i tyle. A tu proszę, koleżanka do jednej pani, a ja do drugiej, podstawowe pytania, ale później jakoś się rozwinęło, w sumie rozmawiałuyśmy tak normalnie, o pracy, rodzinie oczywiście w j.niemieckim, nie mówię, że jestem perfekcyjna, ale na prawdę nie mialam problemów z gadką. Po dobrej chwili, pani dała mi formularz, wypełniłam po czym zaprosiła mnie do drugiej kobitki i ta zaczęła mi przedstawiać ofertę, ale...ej, co tak szybko? Była środa, a dostałam propozycje na wyjazd już na niedzielę, mało tego, za lepsze pieniądze... Przyjęłam propozycję, co miałam zrobić , powiedziałam 'a' itd. W dodze powrotnej do domu uznałam, że to wszystko jest 'zbyt piękne' i w ogóle jakieś "tęczowe".

Licze na to że dziś otrzymam od Ciebie maila z informacją o tym, które to osoby napisały do Ciebie przez forum, że załatwią Ci pracę.

19 czerwca 2014 10:26
Pomoc forum1

Licze na to że dziś otrzymam od Ciebie maila z informacją o tym, które to osoby napisały do Ciebie przez forum, że załatwią Ci pracę.

Szanowny Mistrzu nasz, nikt nie powiedział, że załatwi mi pracę, absolutnie, po prostu była opcja " spróbuj w innej agencji, jeśli jest Ci tam gdzie jesteś źle, ja jestem tu...." koniec tematu, w żaden sposób NIE BYŁO 
mi sugerowane "idź , powołaj się na mnie, a na pewno pracę dostaniesz" , przepraszam, ale i tak wysyłałam w między czasie cv do innych agencji, i jeszcze koleżanka proponowała mi wyjazd do Francji, jeśli chcesz mnie ukarać, proszę bardzo, ale powtarzam WSZEM I W OBEC, NIKT NIE NAKŁANIAŁ MNIE DO PÓJŚCIA DO KONKRETNEJ FIRMY, TO BYŁA MOJA DECYZJA.
19 czerwca 2014 10:34

Cytuję jeszcze raz co napisałaś: "Pewna pani z forum do mnie napisała,odpisałam, wymieniłyśmy kilka wiadomści, gdzie poleciła mi jakąś firmę, ale sceptycznie do tego podeszłam. Kilka dni później odezwała się kolejna dobra dusza-co się dziwić, skoro żaliłam się na lewo i prawo że mi źle... Ale to miłe było bardzo."


 


Chodzi mi o tą miłą Panią.

19 czerwca 2014 10:52 / 1 osobie podoba się ten post
Pomoc forum1

Cytuję jeszcze raz co napisałaś: "Pewna pani z forum do mnie napisała,odpisałam, wymieniłyśmy kilka wiadomści, gdzie poleciła mi jakąś firmę, ale sceptycznie do tego podeszłam. Kilka dni później odezwała się kolejna dobra dusza-co się dziwić, skoro żaliłam się na lewo i prawo że mi źle... Ale to miłe było bardzo."


 


Chodzi mi o tą miłą Panią.

Z tym, że nie chcę żeby ktokolwiek miał przeze mnie problemy, bo widzę że Mistrzu coś źle zrozumiał... Dlatego biorę to na klatę i proszę o sprawiedliwy wymiar kary. 
19 czerwca 2014 10:57 / 2 osobom podoba się ten post
Po tym jak ujawnilam na forum swoje zarobki /niezłe/ otrzymalam sporo maili z prosba o podanie nazwy firmy z ktorą pracuję.
No i co z takim fantem zrobić ,Moderatorze?
19 czerwca 2014 11:02 / 2 osobom podoba się ten post
Właśnie,jak napisałam,że jestem w Szwajcarii było dokładnie to samo,dostałam z milion meili z pytaniem co to za agencja, i co z tym fantem zrobić?
19 czerwca 2014 11:09 / 2 osobom podoba się ten post
Pomoc forum1

Cytuję jeszcze raz co napisałaś: "Pewna pani z forum do mnie napisała,odpisałam, wymieniłyśmy kilka wiadomści, gdzie poleciła mi jakąś firmę, ale sceptycznie do tego podeszłam. Kilka dni później odezwała się kolejna dobra dusza-co się dziwić, skoro żaliłam się na lewo i prawo że mi źle... Ale to miłe było bardzo."


 


Chodzi mi o tą miłą Panią.

Szefie my się tutaj zżywamy, kontaktujemy poza światem wirtualnym. Pomagamy z dobroci serca. Czy jest w tym coś złego?
Nie mówię tutaj o "załatwianiu" pracy za opłatą. Tylko o zwykłym: "Jestem z agencji A, tam są dobre warunki i praca "od ręki".
Czy jest to niezgodne z regulaminem?
19 czerwca 2014 12:15 / 7 osobom podoba się ten post

Nie jest tajemnicą, że forum jest wykorzystywane przez wszelkiego rodzaju oszustów - same widzicie że później rodzą się problemy jak np. z Mamusią2 i Zachodniopomorzanką. Nie jest też tajemnicą, że firmy i nielegalni pośrednicy wysyłają spam na Wasze skrzynki mailowe.


Nianta, Greeanady, Ivanilia - liczę na Wasz kontakt poprzez maila. Co z tym zrobić - ukrócić! Nie może być tak, że portal służy pośrednio do nielegalnych interesów, poprzez które powstaje krzywda ludzka, oszustwa, wykorzystywanie, niewypłacanie pieniędzy za pracę. Nie sądzę żeby naciągaczy było wielu na portalu, myślę że jest ich kilku - chwasty trzeba wyrwać w taki, czy inny sposób i po sprawie.


 


Emi - "pomaganie z dobroci serca" to zostaw jako tłumaczenie Urzedowi Kontroli Skarbowej jak załatwisz komuś nielegalną pracę i zostaniesz pociągnięta do odpowiedzialności. Jak ktoś nie ma uprawnień do zatrudnienia, to ma kłopot i tyle. Ja banuję nawet firmy, które nie mają wpisu do KRAZ i zamieszczają ogłoszenia. To samo robię z kryptoreklamą.

19 czerwca 2014 12:25 / 1 osobie podoba się ten post
Pomoc forum1

Nie jest tajemnicą, że forum jest wykorzystywane przez wszelkiego rodzaju oszustów - same widzicie że później rodzą się problemy jak np. z Mamusią2 i Zachodniopomorzanką. Nie jest też tajemnicą, że firmy i nielegalni pośrednicy wysyłają spam na Wasze skrzynki mailowe.


Nianta, Greeanady, Ivanilia - liczę na Wasz kontakt poprzez maila. Co z tym zrobić - ukrócić! Nie może być tak, że portal służy pośrednio do nielegalnych interesów, poprzez które powstaje krzywda ludzka, oszustwa, wykorzystywanie, niewypłacanie pieniędzy za pracę. Nie sądzę żeby naciągaczy było wielu na portalu, myślę że jest ich kilku - chwasty trzeba wyrwać w taki, czy inny sposób i po sprawie.


 


Emi - "pomaganie z dobroci serca" to zostaw jako tłumaczenie Urzedowi Kontroli Skarbowej jak załatwisz komuś nielegalną pracę i zostaniesz pociągnięta do odpowiedzialności. Jak ktoś nie ma uprawnień do zatrudnienia, to ma kłopot i tyle. Ja banuję nawet firmy, które nie mają wpisu do KRAZ i zamieszczają ogłoszenia. To samo robię z kryptoreklamą.

Przyznaję się bez bicia że ja sama się zwrociłam do Ivanili z zapytaniem w jakiej agencji pracuje i do kogoś jeszcze? To było jak czekałam na podwyżkę w mojej firmie. Gdybym jej nie dostała to miałam zamiar zmienić firmę. Właściwie to i tak nadal myślę o zmianie? Tylko teraz trafiłam na spokojną sztelę, więc się to trochę odwleka. To chyba nic złego że zapytałam o firmę w której pracują koleżanki z forum?
19 czerwca 2014 12:36 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Przyznaję się bez bicia że ja sama się zwrociłam do Ivanili z zapytaniem w jakiej agencji pracuje i do kogoś jeszcze? To było jak czekałam na podwyżkę w mojej firmie. Gdybym jej nie dostała to miałam zamiar zmienić firmę. Właściwie to i tak nadal myślę o zmianie? Tylko teraz trafiłam na spokojną sztelę, więc się to trochę odwleka. To chyba nic złego że zapytałam o firmę w której pracują koleżanki z forum?

Też jakoś nie widzę w tym nic złego. wiadomo, że praca na czarno to temat tabu i tego sie trzymamy, ale mozna chyba zapytać koleżankę o agencje, doradzić sie poza forum?
19 czerwca 2014 12:36 / 2 osobom podoba się ten post
Pisząc,ze dostałam milion meili i co z tym zrobić,nie miałam na myśli ukarać zwykłej ciekawości. To chyba normalne,ze każdy chce jak najwięcej zarobić,dltego kontaktujemy się meilowo. Jeśli chodzi o spamowanie,ja sobie z tym radzę,poprostu usuwam ze skrzynki nie odpowiadam na takie meile.
Pośredniczki szukające pracowników na forach same się wkońcu wydają i zostają zbanowane.
19 czerwca 2014 12:57
Pomoc forum1

Nie jest tajemnicą, że forum jest wykorzystywane przez wszelkiego rodzaju oszustów - same widzicie że później rodzą się problemy jak np. z Mamusią2 i Zachodniopomorzanką. Nie jest też tajemnicą, że firmy i nielegalni pośrednicy wysyłają spam na Wasze skrzynki mailowe.


Nianta, Greeanady, Ivanilia - liczę na Wasz kontakt poprzez maila. Co z tym zrobić - ukrócić! Nie może być tak, że portal służy pośrednio do nielegalnych interesów, poprzez które powstaje krzywda ludzka, oszustwa, wykorzystywanie, niewypłacanie pieniędzy za pracę. Nie sądzę żeby naciągaczy było wielu na portalu, myślę że jest ich kilku - chwasty trzeba wyrwać w taki, czy inny sposób i po sprawie.


 


Emi - "pomaganie z dobroci serca" to zostaw jako tłumaczenie Urzedowi Kontroli Skarbowej jak załatwisz komuś nielegalną pracę i zostaniesz pociągnięta do odpowiedzialności. Jak ktoś nie ma uprawnień do zatrudnienia, to ma kłopot i tyle. Ja banuję nawet firmy, które nie mają wpisu do KRAZ i zamieszczają ogłoszenia. To samo robię z kryptoreklamą.

Szefie, czego zatem oczekujesz, że wysypię wszystkie dziewczyny, które choćby 'wspomniały' że są zadowolone ze swojej pracy, dzięki czemu wzbudziło to moje zainteresowanie, a co za tym idzie, mogłam uznać, że mi swoją firmę polecały? Więc, całe forum powinno się wstydzić, a przynajmniej ci, którzy wystawiali pochlebne-i niepochlebne- opinie na temat swoich agencji, w których pracują. 
Może jadę po 'bandzie' , ja to tak właśnie widzę. 
19 czerwca 2014 12:58 / 1 osobie podoba się ten post

Ivanilia - tak zostaną zbanowane, zostaną wykryte. Pytanie tylko po jakim czasie i ile osób zdążą oszukać w międzyczasie?


Skoro pracujesz legalnie, to czemu nie piszesz publicznie o swojej agencji? Nie ma jej na liście? Jaki problem napisać do mnie na maila żebym założył temat? Może oprócz Twojej opinii będą także inne - dlaczego użytkowniczki nie mają ich poznać?


 

19 czerwca 2014 13:05
Pomoc forum1

Ivanilia - tak zostaną zbanowane, zostaną wykryte. Pytanie tylko po jakim czasie i ile osób zdążą oszukać w międzyczasie?


Skoro pracujesz legalnie, to czemu nie piszesz publicznie o swojej agencji? Nie ma jej na liście? Jaki problem napisać do mnie na maila żebym założył temat? Może oprócz Twojej opinii będą także inne - dlaczego użytkowniczki nie mają ich poznać?


 

Ależ moja agencja jest na liście forumowej,ale nikt bezposrednio na forum nie zapytał mnie w jakiej agencji pracuję,dlatego też dostawałam meile z pytaniem o nazwę agencji.
19 czerwca 2014 13:28
ivanilia40

Ależ moja agencja jest na liście forumowej,ale nikt bezposrednio na forum nie zapytał mnie w jakiej agencji pracuję,dlatego też dostawałam meile z pytaniem o nazwę agencji.

No to napisz swoją opinię w temacie o swojej agencji i po sprawie. Jestem pewny że będzie ona bardzo przydatna dla osób, które mają problem z wyborem agencji.