Wypieki

18 kwietnia 2016 20:47
fioletowa.mysz

Masz jak w banku. Nalepie z 1000 jak w nerwa wpadne ,to się podzielimy :-) Z łososiem i twarogiem też lubisz?

W sensie, że razem :D?
18 kwietnia 2016 20:52 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

W sensie, że razem :D?

Razem. Na ostro. Doprawione koprem i odrobiną startej skórki z cytryny.
18 kwietnia 2016 20:54 / 1 osobie podoba się ten post
fioletowa.mysz

Razem. Na ostro. Doprawione koprem i odrobiną startej skórki z cytryny.

Już Cię kocham :D!
18 kwietnia 2016 20:59 / 2 osobom podoba się ten post
salazar

Już Cię kocham :D!

To jesteśmy umówione! A skoro będą  Tobie smakowały moje pierogi to ja też Cię kocham! Nareszcie będzie miał kto je zjadać 
18 kwietnia 2016 21:08
fioletowa.mysz

Zjadłabym kawałek... :bujawoblokach:

Widzę że dziewczyny powoli odkrywają twarze, brawo !
18 kwietnia 2016 21:25 / 1 osobie podoba się ten post
fioletowa.mysz

:-) To jesteśmy umówione! A skoro będą  Tobie smakowały moje pierogi to ja też Cię kocham! Nareszcie będzie miał kto je zjadać :-)

Wiesz, ja słodkie produkuję na zamówienie, żeby nie powiedzieć, że na rozkaz :D ;). Ciast raczej nie jem (oprócz sernika ;)), krwisty stek rulez, pierożki na ostro też chętnie wciągnę :D!
18 kwietnia 2016 21:30 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Wiesz, ja słodkie produkuję na zamówienie, żeby nie powiedzieć, że na rozkaz :D ;). Ciast raczej nie jem (oprócz sernika ;)), krwisty stek rulez, pierożki na ostro też chętnie wciągnę :D!

O kurde. Naprawdę żałuję,że daleko mi do Ciebie. Ja na ostro to mogę ciągle produkować. I nie tylko pierogi!! Ja miałabym słodkie a Ty ostre przekąski...
24 kwietnia 2016 11:40 / 4 osobom podoba się ten post
Serniczek z brzoskwiniami:) Z powodu postępującej demencji na biszkoptach .
24 kwietnia 2016 12:51 / 3 osobom podoba się ten post
Barbaro48 - mistrzostwo świata. Piękny.
Muszę nauczyć się wstawiać tu zdjęcia. Wczoraj popełniłam ciasto kruche z rabarbarem i pianką bezową. Wrzuciłam tam cały kilogram rabarbaru. Kwaśność rabarbaru i słodycz bezy na cudownie kruchym spodzie - wyszło nadspodziewanie smaczne i piękne. Zjedliśmy dużo. Warte grzechu. Pyyycha !
24 kwietnia 2016 13:53 / 3 osobom podoba się ten post
Benita

Barbaro48 - mistrzostwo świata. Piękny.
Muszę nauczyć się wstawiać tu zdjęcia. Wczoraj popełniłam ciasto kruche z rabarbarem i pianką bezową. Wrzuciłam tam cały kilogram rabarbaru. Kwaśność rabarbaru i słodycz bezy na cudownie kruchym spodzie - wyszło nadspodziewanie smaczne i piękne. Zjedliśmy dużo. Warte grzechu. Pyyycha !

Dziękuje Benitko, szkoda że nie umiesz wstawiać zdjęć, już widzę to cudo :)
26 kwietnia 2016 10:27 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Już Jesteś na liście:przytula:i będzie "Tańcowały dwa Michały" :piatka::cheerleaderka2:

Michasiu ja zwykle robię torty z b.śmietaną lub mascarpone + b.smietana. Inne nie bardzo schodzą.
26 kwietnia 2016 10:30 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara48

Michasiu ja zwykle robię torty z b.śmietaną lub mascarpone + b.smietana. Inne nie bardzo schodzą.

Jak się mogę wciąć - potwierdzam. Kremy "maślane" są ciężkie. Ja w domu preferuję bitą śmietanę, a tutaj zawsze maskarpone + bita śnietana. Ostatnio do tego zestawienia dodałam trochę zmiksowanych truskawek, a potem jescze garść truskawek pokrojonych. Wyszło nie tylko pięknie, ale i orzeźwiająco. Było pyyysznie.
26 kwietnia 2016 10:49 / 2 osobom podoba się ten post
A ja nie piekę i nie jem.Nie pokuszam się.Jak upiekę to zjem.I wtedy po silnej woli.wrrrrr.   A Basia i Benitkę lubię.Pieczcie dziewuszki.
26 kwietnia 2016 11:08 / 4 osobom podoba się ten post
teresadd

A ja nie piekę i nie jem.Nie pokuszam się.Jak upiekę to zjem.I wtedy po silnej woli.wrrrrr.:gotowanie:   A Basia i Benitkę lubię.Pieczcie dziewuszki.

Ja piekę systematycznie co dwa tygodnie- na dzień wizytacji. Czasami spróbuję kawałeczek, czasami nie. Z tego, co zostanie - odkrawam jeden kawałeczek dla Pdp na drugi dzień, a resztę pakuję Wizytatorowi. On ma pojemną żonę. Sam też lubi, ale je tylko jak ja upiekę. I mam z głowy.
Piec lubię. Za każdym razem piekę coś innego. Doszkalam się za pomocą internetu - bo lubię.