Wypieki

18 kwietnia 2016 12:17 / 1 osobie podoba się ten post
Benita

Bardzo piękny tort.
Czym posmarowałaś truskawki, że tak pięknie błyszczą ?
Zawsze mam dylemat. Twoje wyglądają przepięknie.

Dzięki :). Są polane czerwonym Tortengussem:

http://www.ruf.eu/de/produktkategorien/backzutaten/fix-tortenguss-rot

Benito, mam taką blaszkę z rantem, ale bałam się, że mi się biszkopt od niej nie odklei (w tortownicy kładę na spód papier). Nie rwie Ci się ciasto, gdy go wyrzucasz z tej formy? Moja jest dość stara, metalowa :(.
18 kwietnia 2016 12:32
salazar

Dzięki :). Są polane czerwonym Tortengussem:

http://www.ruf.eu/de/produktkategorien/backzutaten/fix-tortenguss-rot

Benito, mam taką blaszkę z rantem, ale bałam się, że mi się biszkopt od niej nie odklei (w tortownicy kładę na spód papier). Nie rwie Ci się ciasto, gdy go wyrzucasz z tej formy? Moja jest dość stara, metalowa :(.

W domu mam też metalową.
Tutaj jest metalowa i "zużyta", ale starannie smaruję ją miękkim masłem - pędzelkiem - i  obsypuję mąką - ciasto wychodzi w całości.
Wczoraj robiłam biszkopt z przepisu forumowego na roladę - tylko z 3 jajek. Tutejsza forma jest duża, nie mierzyłam, ale chyba 28 cm.
18 kwietnia 2016 12:34
Nigdy jeszcze sie nie odważyłam tego Tortenguus użyć. Przy najbliższej okazji odważę się.
18 kwietnia 2016 18:53
Benita

Nigdy jeszcze sie nie odważyłam tego Tortenguus użyć. Przy najbliższej okazji odważę się.

Odważ się :)Trochę podobne do naszej galaretki ,ale trochę tylko, za to zastyga bardzo szybko:)Ja to tak robiłam ,że do garczka dawałam troszke wody,tak ok 3/4 szklanki ,rozmiesząłm tego Tortengusa i na malutkim gazie/prądzie/ mieszając  grzałam ale zeby sie nie zagotowało i takie gorace na ciasto-najczesciej na biszkopt z owocami i do lodóki ,za godzinke było zastygnięte na amen:)
18 kwietnia 2016 18:54
kasia63

Odważ się :)Trochę podobne do naszej galaretki ,ale trochę tylko, za to zastyga bardzo szybko:)Ja to tak robiłam ,że do garczka dawałam troszke wody,tak ok 3/4 szklanki ,rozmiesząłm tego Tortengusa i na malutkim gazie/prądzie/ mieszając  grzałam ale zeby sie nie zagotowało i takie gorace na ciasto-najczesciej na biszkopt z owocami i do lodóki ,za godzinke było zastygnięte na amen:)

a kiedy bedziesz robic to wpadne:)
18 kwietnia 2016 19:01
magdalena_k

a kiedy bedziesz robic to wpadne:)

Robiłam:)Tu nic nie robie bo PDP nie je  słodkiego a piekarnik i tak nie działa:)Naumiałam się na pierwszym wyjeździe:)
18 kwietnia 2016 19:02
salazar

Wyciągam ;).

Chciałam zacytować a udało mi się polubić  Miałam do powiedzenia tylko,że fajny,nowy avatar widzę.
18 kwietnia 2016 19:13
fioletowa.mysz

Chciałam zacytować a udało mi się polubić :lol2: Miałam do powiedzenia tylko,że fajny,nowy avatar widzę.

Przyznaję, że trochę się zdziwiłam tym polubieniem :D.
Dzięki :).
18 kwietnia 2016 19:28 / 1 osobie podoba się ten post
Benita

Nigdy jeszcze sie nie odważyłam tego Tortenguus użyć. Przy najbliższej okazji odważę się.

Benito, z tyłu torebki jest instrukacja, to proste jak konstrukcja cepa.
Przed polewaniem wstawiam ciasto do lodówki, szczególnie, gdy pod truskawkami jest bita śmietana lub jakiś krem. 
Różnica między gussem a galaretką jest taka, że guss zastyga i potem nie da się go już rozpuścić, więc lać trzeba po zrobieniu ;).
Jest również guss przezroczysty, do jasnych owoców.
18 kwietnia 2016 20:14 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Salazar-Piekny !!!
18 kwietnia 2016 20:18 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Salazar-Piekny !!!

Zjadłabym kawałek... :bujawoblokach:
18 kwietnia 2016 20:25 / 1 osobie podoba się ten post
fioletowa.mysz

Zjadłabym kawałek... :bujawoblokach:

Jeśli kiedyś zawitasz do Monachium, to myślę, że da się zrobić ;) :)!
18 kwietnia 2016 20:27 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Jeśli kiedyś zawitasz do Monachium, to myślę, że da się zrobić ;) :)!

OO, to będę szukała sobie pracy w Monachium skoro mogę liczyć na takie pyszności  w zamian będą wydziwiała z naleśnikami oraz pierogami z przeróżnymi farszami. Lubie je robić bo mnie to uspokaja.
18 kwietnia 2016 20:32
fioletowa.mysz

OO, to będę szukała sobie pracy w Monachium skoro mogę liczyć na takie pyszności :-) w zamian będą wydziwiała z naleśnikami oraz pierogami z przeróżnymi farszami. Lubie je robić bo mnie to uspokaja.

Wchodzę w to :D!
Z naleśnikami problemów nie mam, ale pierogi to nie moja bajka, a jeść lubię.. W domu kupuję gotowce w warzywniaku, są bardzo dobre i płacę jak za zboże ;).
18 kwietnia 2016 20:36
salazar

Wchodzę w to :D!
Z naleśnikami problemów nie mam, ale pierogi to nie moja bajka, a jeść lubię.. W domu kupuję gotowce w warzywniaku, są bardzo dobre i płacę jak za zboże ;).

Masz jak w banku. Nalepie z 1000 jak w nerwa wpadne ,to się podzielimy  Z łososiem i twarogiem też lubisz?