Tutaj pracowaliśmy i zwiedzaliśmy

07 listopada 2017 19:22 / 3 osobom podoba się ten post
ewa59

Pustkowie podobnie jak u mnie.....a ja sie pochwale jedna ulicą we wsi. Ale jak jedziemy z corka pdp na zakupy to widoki tych terenów są naprawdę piękne....

Szczerze - ja tam wolę pustkowie od metropolii. Wychowywałam się w małej miejscowości, a dorosłe życie spędziłam w mieście. Ale jak to mówią: ciągnie wilka do lasu.
07 listopada 2017 20:07 / 2 osobom podoba się ten post
ewa59

Pustkowie podobnie jak u mnie.....a ja sie pochwale jedna ulicą we wsi. Ale jak jedziemy z corka pdp na zakupy to widoki tych terenów są naprawdę piękne....

Ale za to jaki malowniczy dom z kwitnącymi jeszcze kwiatkami.
07 listopada 2017 20:11 / 3 osobom podoba się ten post
Borowka

Szczerze - ja tam wolę pustkowie od metropolii. Wychowywałam się w małej miejscowości, a dorosłe życie spędziłam w mieście. Ale jak to mówią: ciągnie wilka do lasu.

Też nie lubię dużych metropolii choć pochodzę rzaczej z większego miasta. Poznań należy w Polsce do jednych z największych ale wolę małe miasteczka. W Coburgu mogłabym zamieszkać. Ma wszystko to co kocham. Piekną, starą architekturę. Ciekawą historię, piękne parki, lasy, jeziora, wspaniałą infrastrukturę i bardzo życzliwych mieszkańców. 
07 listopada 2017 20:16 / 2 osobom podoba się ten post
Alina

Też nie lubię dużych metropolii choć pochodzę rzaczej z większego miasta. Poznań należy w Polsce do jednych z największych ale wolę małe miasteczka. W Coburgu mogłabym zamieszkać. Ma wszystko to co kocham. Piekną, starą architekturę. Ciekawą historię, piękne parki, lasy, jeziora, wspaniałą infrastrukturę i bardzo życzliwych mieszkańców. 

A ja mogł bym zamieszkać w Plön , piękne zamki, park, 10 jezior dookoła...
07 listopada 2017 20:27 / 4 osobom podoba się ten post
To parę zdjęć z Plön...


07 listopada 2017 20:51
opiekun.5

To parę zdjęć z Plön...


Właśnie o coś takiego mi chodzi. Coburg ma jeszcze ten plus, że jest tutaj sporo zakładów pracy więc młodzi nie muszą stąd uciekać w poszukiwaniu lepszego życia.
07 listopada 2017 20:57 / 1 osobie podoba się ten post
Alina, to blisko Kiel( Kilonii) , sporo miejsc pracy, a turyści z całych Niemiec...
07 listopada 2017 20:59
opiekun.5

Alina, to blisko Kiel( Kilonii) , sporo miejsc pracy, a turyści z całych Niemiec...

Szkoda, że u nas tak nie jest i małe miasteczka się wyludniają. Duże z resztą też.
07 listopada 2017 21:00 / 1 osobie podoba się ten post
Alina

Szkoda, że u nas tak nie jest i małe miasteczka się wyludniają. Duże z resztą też.

Czy ja wiem...Zielona Góra się powieksza...sporo się buduje...widać na każdym kroku...
07 listopada 2017 21:07
opiekun.5

Czy ja wiem...Zielona Góra się powieksza...sporo się buduje...widać na każdym kroku...:-)

Poznań też się powiększa, buduje się dużo ale dla kogo? Zakładów pracy mogących wchłonąć wszystkich uczących się nie ma. Młodzi ciągle uciekają z braku perspektyw na lepsze życie. Temat rzeka. Szkoda słów. 
11 grudnia 2017 11:00 / 14 osobom podoba się ten post
Dzień dobry.
A to migawki z wczorajszego wieczoru.
11 grudnia 2017 11:05 / 7 osobom podoba się ten post
ORIM

Dzień dobry.
A to migawki z wczorajszego wieczoru.

Super zdjęcia , tylko dlaczego ułożyłeś je w kształcie litery "F" ? 


Dyskusja, https://www.opiekunki24.pl/forum/temat/3014/wzajemna-pomoc-/na-wyjezdzie-39/page/91


 

24 lutego 2018 19:45 / 11 osobom podoba się ten post
Byłam dzisiak w Donaustauf - 10km od Regensburga w Walhalle.To jest budowla upamietniajaca sławne postaci niemieckojęzycznego kręgu kulturowego.Wybudowana w 1842r
26 lutego 2018 15:02 / 2 osobom podoba się ten post
Zofija

Wyjeżdżamy do różnych miejscowości w Niemczech i nie tylko. Pracując zwiedzamy też różne regiony, w których mieszkają nasi PDP. Przebywając dłuższy lub krótszy czas w miejscach ich zamieszkania sami poznajemy okolice.
Może zaczniemy opisywać te miejsca od strony turystycznej oraz informacyjnej (co, gdzie, kiedy i jak). Po prostu to, co zdołaliśmy zobaczyć, zwiedzić czy poznać. Myślę, że stworzyłibyśmy bardzo praktyczny informator  geograficzno - turystyczno - kulturowy o miejscowościach, gdzie czasowo mieszkaliśmy. 
 
Jeśli pomysł tematu nie spodoba się Wam i nie będzie zainteresowania, to umrze śmiercią naturalną, bądź Moderator może go wykasaować. Niektóre dziewczyny pięknie opisują swoje wrażenia turystyczno-poznawcze, ale te posty są wplatane do różnych tematów.
Spróbujmy  zabawić sie w Globtroterów

Fajny temat Zofija . Też zwiedzałam i to sporo a na ostatniej szteli to nawet musiałam . Mam opisane zdjęcia, to nie będzie problemu. To spływ rzeką Oker . 
08 marca 2018 20:52 / 5 osobom podoba się ten post