Choroba Parkinsona

14 października 2013 17:57
tina 100%

Te piski od kregosłupa też Tinitus,piszczy tak czy owak.W przypadku kręgosłupa to jak najbardziej może bolec w okolicy ucha,sprawiać wrażenie ,że coś się z uchem dzieje.Też byłam skołowana,mało nie zgłupiałam.Ale na szczęście to dolegliwość dokuczliwa,ale niegroźna.A może ortopeda by się jaki do rzeczy znalazł i skierował najpierw na rentgen szyjnego?Idź jeszcze raz do laryngologa,aby nie mieć wątpliwości,ewentualnie będziesz szukać dalej.Mi też nagrzewanie pomagało,bo rozluźniało napięte mięśnie.

Instyktownie wybieramy pomoc... cieplo od lampy mam na mysli... w sumie podnioslas mnie na duchu... myslalam... ze za chwile przestane slyszec... opowiadal mi kolega z pracy... ze z dnia na dzien przestal slyszec... i nikt mu do tej pory odpowiedzi nie moze dac... dlaczego tak sie stalo...
14 października 2013 18:01
tina 100%

Jak często Ci się spodoba,może kilka razy dziennie?Tez mi się spodobało i czesto to robiłam,zwłaszcza klika dni po infekcji ,aby wydzielinę,która mogłabyć w trabkach wypchnąć.

no i najwazniejsze... jak dlugo zabieg ma trwac... wytrzymuje 30 sek. wiesz.... zebym sie sama nie udusila:)))
14 października 2013 18:01
kika1

Instyktownie wybieramy pomoc... cieplo od lampy mam na mysli... w sumie podnioslas mnie na duchu... myslalam... ze za chwile przestane slyszec... opowiadal mi kolega z pracy... ze z dnia na dzien przestal slyszec... i nikt mu do tej pory odpowiedzi nie moze dac... dlaczego tak sie stalo...

Może nerw słuchowy się zniszczył w przypadku niedokrwienia,bywa i tak.Ale skoro u Ciebie sprawa sie ciągnie 1,5 roku,to nie powinnaś się martwić.
14 października 2013 18:03
kika1

no i najwazniejsze... jak dlugo zabieg ma trwac... wytrzymuje 30 sek. wiesz.... zebym sie sama nie udusila:)))

Trzeba powietrze uszami wypchnąć,od razu jak nabierzesz powietrza,nie przetrzymywać.Na początku pomału,potem szybciej idzie.
14 października 2013 18:06
tina 100%

Trzeba powietrze uszami wypchnąć,od razu jak nabierzesz powietrza,nie przetrzymywać.Na początku pomału,potem szybciej idzie.

...ze sprintem wydmuchiwac!!! Smiesznie laskocze w uszach....
14 października 2013 18:07
Mycha

Dzękii Tina ;-)) dobre dziecko jesteś. Jakos tak lepiej jak sobie popisałam. Szkoda mi dziadka bo to dobry człowiek. Ech .....

Zgłoś to Mycha lekarzowi.Powinni dziadkowi główkę tomografem przeskanować.W przypadku takich objawów to zawyczaj to robią,chociaż na ludziach starszych próbują oszczędzać.
14 października 2013 18:09
kika1

...ze sprintem wydmuchiwac!!! Smiesznie laskocze w uszach....

Ma łaskotać,to znaczy,że manewr robisz prawidłowo.Potem jak trąbki są przedmuchane fajnie się słyszy.
14 października 2013 18:11
tina 100%

Ma łaskotać,to znaczy,że manewr robisz prawidłowo.Potem jak trąbki są przedmuchane fajnie się słyszy.

...i nic a nic mnie nie boli... a w przypadku infekcji o ktora sie podejrzewalam... przy tym zabiegu powinien byc....
14 października 2013 18:16 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Trzeba powietrze uszami wypchnąć,od razu jak nabierzesz powietrza,nie przetrzymywać.Na początku pomału,potem szybciej idzie.

A mnie kompletne nie wychodzi. Zatkana jestem czy co ??? Może uszy sie zakleiły ;-//// hehehe
14 października 2013 18:23 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Ma łaskotać,to znaczy,że manewr robisz prawidłowo.Potem jak trąbki są przedmuchane fajnie się słyszy.

Tino... zajrzyj na topik polineuropatia... moze pomozesz okreslic kolezance co to za zjawisko...
14 października 2013 18:25
Tina powiedz mi jeszcze jedno. Odnośnie tabletek to mój PDP ma je zażywać godzinę przed jedzeniem albo 1,5 po jedzeniu. I to mnie zaskakuje, bo zawsze wydawało mi się że dawka ma być dostarczana "na czas" a nie według garów. Bo nie zawsze obiad jest o 13 i wtedy tabletka jest opóźniona. Rano nie ma raczej problemu, w porze obiadowej też raczej nie. Ale po drzemce to już nie jest punktualnie. Ale tak zalecił "profesor" bo sie lepiej wchłania.
Zauważyłam, że dziadek mi słabnie np. po wizycie starszej córki. Ona wpada w niedzielę np. o 14,30 kiedy dziadzio sobie komara przycina. Zasiadają do stołu ( ja się zwijam chętnie na spacer ) dyskutują tak przez 3 godziny. Ona sobie jedzie a dziadzio padnięty. Następnego dnia ledwo zipie. Takie spotkania to duży wysiłek dla niego. 
14 października 2013 18:35 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

Tina powiedz mi jeszcze jedno. Odnośnie tabletek to mój PDP ma je zażywać godzinę przed jedzeniem albo 1,5 po jedzeniu. I to mnie zaskakuje, bo zawsze wydawało mi się że dawka ma być dostarczana "na czas" a nie według garów. Bo nie zawsze obiad jest o 13 i wtedy tabletka jest opóźniona. Rano nie ma raczej problemu, w porze obiadowej też raczej nie. Ale po drzemce to już nie jest punktualnie. Ale tak zalecił "profesor" bo sie lepiej wchłania.
Zauważyłam, że dziadek mi słabnie np. po wizycie starszej córki. Ona wpada w niedzielę np. o 14,30 kiedy dziadzio sobie komara przycina. Zasiadają do stołu ( ja się zwijam chętnie na spacer ) dyskutują tak przez 3 godziny. Ona sobie jedzie a dziadzio padnięty. Następnego dnia ledwo zipie. Takie spotkania to duży wysiłek dla niego. 

Dobrze zalecił lekarz.Tak właśnie należy podawać lewodopę,kiedy jedzenia w żołądku nie ma.No i duzo białka w pozywieniu utrudnia wchłanianie lewodopy.A te stany zmeczenia mogą być spowodowane Parkinsonem,przyjmowaniem leków,może dziadek ma jakieś problemy krążeniowe.Podejrzewałabym to po tym incydencie drgawkowym,ktory opisałaś.
14 października 2013 18:37
kika1

...i nic a nic mnie nie boli... a w przypadku infekcji o ktora sie podejrzewalam... przy tym zabiegu powinien byc....

Może nie ma infekcji,u mnie też nie było nic z uszami i tez ten manewr wykonywałam z przyjemnościa.
14 października 2013 18:40
Mycha

A mnie kompletne nie wychodzi. Zatkana jestem czy co ??? Może uszy sie zakleiły ;-//// hehehe

Na poczatku to trochę sprawia problem,a moze masz nieco płynu w uszach,nieraz zbiera się po katarach.Ale to ćwiczonko pomaga to usunać.
14 października 2013 19:11 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

A mnie kompletne nie wychodzi. Zatkana jestem czy co ??? Może uszy sie zakleiły ;-//// hehehe

A mnie tylko z prawym wychodzi, ale to mi bardziej odstaje... hehehe..)))