Akcje charytatywne - jak pomóc potrzebującym?

29 czerwca 2014 15:05 / 2 osobom podoba się ten post
Ja tez gdzies w telewizji naszej ogladalam o fundacji, ktora zebrala datki na leczenia dziecka, do rodziny trafilo 30% zebranej sumy, na pytanie reportera co z reszta kasy? Poszla na wydatki utrzymania biura, ludzi......idp. Zwykla kradziez.
29 czerwca 2014 15:09 / 5 osobom podoba się ten post
jak sie rozejrzeć wokół to pełno jest ludzi biednych i nie radzących sobie w zyciu,oddaję róznym sąsiadkom zabawki,ciuchy ,bo jak mieszkam 30 lat to dobrze wiem,kto pije i okrada rodzine,a jesli sie to zrobi delikatnie ,to chetnie przyjmuja pomoc i wiem komu daję:)
29 czerwca 2014 15:43
Tylko wkurza mnie prawo, które pozwala tak funkcjonować wszelakim fundacjom.
29 czerwca 2014 15:46 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

Tylko wkurza mnie prawo, które pozwala tak funkcjonować wszelakim fundacjom.

 Fundacje maja racje bytu,tylko pewnie cos innego szwankuje.
29 czerwca 2014 16:17
mleczko47

 Fundacje maja racje bytu,tylko pewnie cos innego szwankuje.

No właśnie o to "coś" mi chodzi. Jesteśmy specjalistami od zamotania wszystkiego. 
29 czerwca 2014 16:26 / 1 osobie podoba się ten post
lepiej zanieść do lokalnego Domu Dziecka,Hospicjum,zawieść graty do wsi ,gdzie jeżdzimy po np.jaja,zawsze jest jakaś osoba sprawiedliwa,która wie ,komu dać,bo wielu biede klepie a wstydzi się poprosić a kasę mozna dać komuś z rodziny bliższej,dalszej,podzielić sie po prostu,zawsze komuś brakuje,a duma nie pozwala jojczyć,nawet stare koce czy kołdry zawoże do schroniska dla zwierzat,naprawdę mało trzeba ,zeby realnie pomóc
 
29 czerwca 2014 16:52 / 3 osobom podoba się ten post
1% z podatku daje na konkretne dziecko,przez fundację,ale dziecko ma swoje subkonto i jego mama w czerwcu dostaje liste osób które ten 1% oddały stąd wiem że docieraja wszyskie pieniadze do niej-znam osobiście babcie dziecka,poznałyśmy się na wyjazdach.Z tego 1% od ludzi mały miał w tym roku zorganizowana terapię delfinami na Ukrainie-jest autystykiem.Wcześniej również za pośrednictwem fundacji oddawałam na dziecko koleżanki z pracy,które uległo wypadkowi .Zbędne ciuchy czasem zwyczajnie stawiam pod drzwiami kogoś ,kto wiem że się z nich ucieszy:)
Pomagając komuś kogo się zna ma się chyba większe zaufanie i pewność ,że ta kasa czy rzeczy na pewno trafią do zainteresowanych osób.
29 czerwca 2014 17:24 / 5 osobom podoba się ten post
Jedyną fundacją jaką wspieram jest WOŚP. 1% podatku przekazywałam wcześniej na okoliczny Dzień Dziecka, później na chłopca z mojej gminy, a obecnie na córkę naszego kolegi. Odzież oddaję potrzebującym znajomym lub rodzinie, czasem do kontenerów z odzieżą. Nie wspieram akcji, których nie znam, a w których często chodzi o nabicie kasy "biznesmena", a nie o pomoc chorym dzieciom.
29 czerwca 2014 21:56 / 4 osobom podoba się ten post
Ja mam w pobliżu Dom Dziecka i pracuje moja znajoma i wiem ,że wszystkiego potrzebują. Zabawki, ubranka po wnukach tam zawozimy.Ostatnio moja kuzynka brała ślub i zamiast kwiatków od gości poprosiła o przybory szkolne. Dostała bardzo dużo tego i dostarczyła do Domu Dziecka.Dzieci były szczesliwe. 
29 czerwca 2014 22:04 / 1 osobie podoba się ten post
To jest bardzo piękna moda, te prezenty dla dzieci zamiast kwiatów, ktore i tak za chwilę idą do kosza
29 czerwca 2014 22:45 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

1% z podatku daje na konkretne dziecko,przez fundację,ale dziecko ma swoje subkonto i jego mama w czerwcu dostaje liste osób które ten 1% oddały stąd wiem że docieraja wszyskie pieniadze do niej-znam osobiście babcie dziecka,poznałyśmy się na wyjazdach.Z tego 1% od ludzi mały miał w tym roku zorganizowana terapię delfinami na Ukrainie-jest autystykiem.Wcześniej również za pośrednictwem fundacji oddawałam na dziecko koleżanki z pracy,które uległo wypadkowi .Zbędne ciuchy czasem zwyczajnie stawiam pod drzwiami kogoś ,kto wiem że się z nich ucieszy:)
Pomagając komuś kogo się zna ma się chyba większe zaufanie i pewność ,że ta kasa czy rzeczy na pewno trafią do zainteresowanych osób.

Kazda z nas wie co zrobić z niepotrzebna garderobą czy innymi  rzeczami,ktore sa już zbedne.Ale mnie chodzilo o co innego - o pomoc dorazną taka jak mam opisaną w  meilu.Jutro zadzwonie i zapytam jest podany nr tel fundacji.Jezeli jest to prawda i nikt nie podszywa sie pod to przesięwzięcie to przeleje określona kwote na rzecz tego chlopczyka.Rodzice juz zebrali bardzo dużo,brakuje im tylo 20.000 zł.
 
Poczytałam troche  -  podane są linki w meilu,chłopczyk ma zrośniety przełyk i  ma chore serduszko.Czytam,ze bardzo dużo ludzi właczyło sie w tą akcje.Jutro sprawdze jeszcze  raz.
29 czerwca 2014 23:28 / 2 osobom podoba się ten post
Moja koleżanka urodziła synka, ten urodził się bez rączki, potrzebował protezy, a jej po prostu nie było na nią stać, więc próbowała sama zbierać, ale ludzie nieufni, zgłosiła się do fundacji Anny Dymnej, sprawa została nagłośniona i w ten sposób uzbierali kasiorkę, nawet więcej niż oczekiwano. A znowu chłopiec z mojego masta też jest chory, jest zgłoszony do jakiejś fundacji, ale najwięcej efektu przyniosła determinacja matki, zgłaszała się do lokalnych zespołów, odbywały się koncerty, a na nich zbiórki pieniędzy, matka w międzyczasie otworzyła stowarzyszenie, coby wszystko odbyło się legalnie, dzięki czemu chłopak teraz normalnie żyje :)
30 czerwca 2014 07:28 / 2 osobom podoba się ten post
Mając dziewczyny w szkole,byłam dobrze zorietowana które dziecko ma ciężką sytuację,więc robiąc zakupy w hurtowni artykułów szkolnych po prostu kupowałam więcej,a dziewczyny dawały bezpośrednio tym dzieciakom ,które nie miały.Po dramatycznych narodzinach naszych trojaków,córka co roku przekazuje nasze 1%na OIOM.
30 czerwca 2014 07:36 / 1 osobie podoba się ten post
Nie wiem,czy mogę umiescić treść meila na forum,oczywiscie bez podawania nr konta bankowego.Wydaje mi sie,że to jest prawdziwy apel i prosba o pomoc.
 
Moderatorze,czy mogę to zrobić?(bez konta bankowego i nazwisk)
30 czerwca 2014 08:25
mleczko47

Nie wiem,czy mogę umiescić treść meila na forum,oczywiscie bez podawania nr konta bankowego.Wydaje mi sie,że to jest prawdziwy apel i prosba o pomoc.
 
Moderatorze,czy mogę to zrobić?(bez konta bankowego i nazwisk)

Zrób!