Zaparcia

07 lipca 2014 14:26 / 3 osobom podoba się ten post
Kochani , ja mojej babci podaję syrop laktozę i jest ok.
27 lipca 2014 10:48 / 1 osobie podoba się ten post
Moja obecna podopieczna także cierpi na zaparcia.Codziennie rano przed jedzeniem zmuszam ja do wypicia przegotowanej wody.Nieraz przegotowaną wode podaje jej do obiadu lub kolacji zależy od dania.
Poza tym codziennie z babcia wychodze na zewnątrz pochodzić troszeczke po podwórku.Ona nie może dużo chodzić.Robi to z przerwami np.robi rundke z domu do bramy i z powrotem,pózniej siada na ławce.
Takie metody troche pomagają przy zaparcich.
27 lipca 2014 12:19 / 1 osobie podoba się ten post
Jak juz pisalam przy zaparciach tu u obecnej pdp podaje z woda sok z suszonych sliwek,podawalam tez cukier z mleka,oraz gdy byl juz naprawde problem czopki dulcolax
27 lipca 2014 12:51 / 1 osobie podoba się ten post
Znam osob. duzo osob co regularnie zazywa syrop laktoza i sa zadowolone z efektow, microlax nie dziala.. tu juz lepszy jest Dulcobis..mozna poprawic diete pdp/ograniczyc choc troche prod. wplywajace na zaparcia/ i napewno pic wode.
27 września 2014 21:39 / 2 osobom podoba się ten post
Na medal:)))
27 września 2014 21:54 / 2 osobom podoba się ten post
28 września 2014 00:41
Ja podaję swojemu PDP wieczorkiem jogurt naturalny ( np. bio z Aldika ) z domieszką : siekanego jabłka, kiwi, brzoskwini a jeszcze lepiej moreli, rodzynki, winogrona i 2 łychy płatków owsianych. Noo najważniejsze w tej mieszance jest dodanie łychy siemienia lnianego. Uwierzcie mi, zaparcia mijają. Proste, zdrowe i baaardo pomaga ;-))
28 września 2014 03:15
Pdp, którzy nie jedzą i się nie ruszają, pomaga Laxoberal. 
Wcześniej pdp podawałam Movicol i też było ok, ale odkąd leży i nie przyjmuje normalnego pożywienia Laxoberal jest najlepszy.
 
28 września 2014 03:37
Krople Laxoberal wieczorem i saszetka Macrogold dura po śniadaniu. Żadnych problemów po w/w, choć pdp unika owoców, warzyw, i raczej siedzi cały dzień.
28 września 2014 11:52
lyzka siemienia lnianaego w jogurcie ,ale nalezy popic 2 szklankami wody letniej,codziennie, i picie cieplej wody na czczo
28 września 2014 11:53
Beniaminka

lyzka siemienia lnianaego w jogurcie ,ale nalezy popic 2 szklankami wody letniej,codziennie, i picie cieplej wody na czczo

Nie pomaga. Mojemu PDP niestety )
28 września 2014 12:05
ważka

Kochani , ja mojej babci podaję syrop laktozę i jest ok.

ups.laktuloza
 
28 września 2014 12:09
maria100

Witam serdecznie,dziękuję za wszystkie rady!!!! Przedewszystkim rodzina wie,mąż mieszka z nami,lekarz był dwa razy i dał jej tylko MICROLAX ja jej to podawałam na początku było ok teraz juz nie.Podopieczna ma 70 lat a ja sie nią zajmuję 4 lata w zawodzie jestem 10 lat,TYLKO PIERWSZY RAZ W ŻYCIU SPODKAŁAM SIĘ Z TAKIM PROBLEMEM-I DLATEGO JA MAM PROBLEM..pozdrawiam

Naturalny i pomocny moze być lek o nazwie "Mucofalc Orange".
Organizm jednak z czasem przyzwyczaja się do leków rozwalniających i już niestety nie reaguje.
 
 
25 września 2016 12:08 / 2 osobom podoba się ten post
Moja pdp ma zaparcia i lekarz zalecił Laktulosum, ale ona niechce tego pić? Twierdzi, że jej niedobrze. Kupuję, śliwki, winogrona itp. Nawet zjada tego trochę, ale zaparcia jak były tak są? Co radzicie? Jedyne co się zgodzi to  suszone sliwki i wodę z nich na czczo raz na klilka dni, ale  od tego bardzo ją brzuch później boli?
25 września 2016 12:34 / 2 osobom podoba się ten post
MeryKy

Moja pdp ma zaparcia i lekarz zalecił Laktulosum, ale ona niechce tego pić? Twierdzi, że jej niedobrze. Kupuję, śliwki, winogrona itp. Nawet zjada tego trochę, ale zaparcia jak były tak są? Co radzicie? Jedyne co się zgodzi to  suszone sliwki i wodę z nich na czczo raz na klilka dni, ale  od tego bardzo ją brzuch później boli?

Może nad czczo woda letnia przegotowana, siemie lniane zalane mlekiem/ ochyda ale moja Mama to piła/ actvie pluszz???