Co warto byłoby zmienić - warunki pracy

25 lipca 2014 17:34
Z zaciekawieniem czytam wątek "pozytywne aspekty pobytu w pracy", i zastanawiam się (idąc tropem tego, co pozytywne, ale i tego, co często przeszkadza), co musiałoby się zmienić w zasadach pracy i pobytu w Niemczech, żeby wyjazdy były znośniejsze?
 
Według mnie bezdyskusyjnie powinien zostać wprowadzony jeden dzień wolny w tygodniu.
A co Wy myślicie?
 
 
25 lipca 2014 17:41 / 9 osobom podoba się ten post
Niestety ja brak wolnego dnia odczuwam szczególnie dotkliwie i potrzebuję tego jak powietrza. Bo jak można być dobrą opiekunką mając nerwy napięte do granic wytrzymałości?
Poza tym wsparcie w rodzinie , współpraca z opeikunką,która przecież 24/24 przebywa z chorą ,starą osobą i wie doskonale co takiej osobie dolega.
Po za tym ważny jest kontakt z rodziną w Polsce czyli darmowe telefony,internet- to dwie podstawowe rzeczy jakie powinna miec zagwarantowane ,jeśli rodzinie zależy na stałych dwóch opiekunkach.
25 lipca 2014 17:52 / 2 osobom podoba się ten post
Myślę, ze to są pobożne nasze życzenia.
Możemy znów wymieniać całą listę naszych potrzeb, które i tak nie będą zagwarantowane na miejscu. Albo zostaną spełnione ale w taki sposób, aby to rodzina i pdp wyszli na tym lepiej (wolny dzień na przykład). Wszystko rozbija się o to czy opiekun/-ka jest przebojowy/-a i asertywny/-a.
25 lipca 2014 17:54 / 10 osobom podoba się ten post
Co warto zmienic ? Zone ha ha jak by powiedzial Henryk VIII Dobra powaznie.Warto by zmienic status opiekunki (opiekuna) Temat rzeka - wiem i nie raz poruszany na forum.Jednak bez odpowiednich przepisow i regulacji prawnych jestesmy tu tylko pomoca domowa.Niby jedna Europa a jednak nie.Warto tez by bylo zmienic podejscie agencji do opiekunow.Nie lapanie z lapanki i wysylanie gdzie sie da aby zarobic.Potrzebna jest rezydentka (rezydent) z jajami.Dbajacy nie tylko o interesy firmy.Warto tez by bylo aby rodziny niemieckie na pismie przedstawialy swoje oczekiwania co do opieki.Nie bylo by pozniej scysji pod tytulem bo my myslelismy ze .....Tak samo opiekun powinien sie podpisac pod takim pisemkiem okreslajacym oczekiwania.Bylo by jasno i klarownie.Podpisane wiec sie decydujesz swiadomie na to czy tamto.
25 lipca 2014 17:57 / 1 osobie podoba się ten post
lena7

Myślę, ze to są pobożne nasze życzenia.
Możemy znów wymieniać całą listę naszych potrzeb, które i tak nie będą zagwarantowane na miejscu. Albo zostaną spełnione ale w taki sposób, aby to rodzina i pdp wyszli na tym lepiej (wolny dzień na przykład). Wszystko rozbija się o to czy opiekun/-ka jest przebojowy/-a i asertywny/-a.

Wlasnie napisalem nizej Obie strony podpisuja zakres obowiazkow.Opiekun ma byc kreatywny ale nie w walczeniu z rodzina o swoje tylko przy opiece PDP
25 lipca 2014 18:02 / 3 osobom podoba się ten post
Jeszcze jedno przyszlo mi do glowy.Sposob podrozowania zwlaszcza w sytuacjach awaryjnych.Jesli firma ma zlecenie na cito to niech zalatwia transport.Obecnie jest tak ze dzwonia ze jutro wyjazd a ty sie sprezaj,lataj i dzwon po przewoznikach, albo musisz zrezygnowac.Lena cos niecos wie jak to jest gdy firma organizuje transport
25 lipca 2014 18:03 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

Wlasnie napisalem nizej Obie strony podpisuja zakres obowiazkow.Opiekun ma byc kreatywny ale nie w walczeniu z rodzina o swoje tylko przy opiece PDP

To by było dobre,ale co z tego jak są opiekunki,które robią więcej,dużo więcej niż powinny bo lubią sprawiać radość swoim dpd i ich rodzinom.
 
25 lipca 2014 18:10
ivanilia40

To by było dobre,ale co z tego jak są opiekunki,które robią więcej,dużo więcej niż powinny bo lubią sprawiać radość swoim dpd i ich rodzinom.
 

A to juz kazdego indwidualna sprawa.To co masz zapisane to konstrukcja wspolpracy a jesli lubisz grzebac w ogrodzie lub piec ciasta to sobie to rob.Jednak jak bedzie zakres obowiazkow nikt nie bedzie ci wtedy tego od ciebie wymagal.Teraz jest tak ze masz napisane pomoc w czynnosciach codziennych,zajmowanie sie domem.Czyli co remont tez masz zrobic bo to jest zajmowanie sie domem
25 lipca 2014 18:13 / 3 osobom podoba się ten post
ORIM

A to juz kazdego indwidualna sprawa.To co masz zapisane to konstrukcja wspolpracy a jesli lubisz grzebac w ogrodzie lub piec ciasta to sobie to rob.Jednak jak bedzie zakres obowiazkow nikt nie bedzie ci wtedy tego od ciebie wymagal.Teraz jest tak ze masz napisane pomoc w czynnosciach codziennych,zajmowanie sie domem.Czyli co remont tez masz zrobic bo to jest zajmowanie sie domem

Akurat w mojej umowie jest szczegółowo napisany zakres moich obowiązków i jak narazie nikt ode mnie nie wymagał np mycia okien. No ale rodziny można trafić różne ( czyt . bezczelne),które chciałyby mieć w domu robota pracującego 24/dobę bez dnia wolnego, najlepiej jeszcze żeby nie jadł dużo i najlepiej żeby spała w piewnicy na łózku polowym .
25 lipca 2014 18:18 / 1 osobie podoba się ten post
ORIM

Jeszcze jedno przyszlo mi do glowy.Sposob podrozowania zwlaszcza w sytuacjach awaryjnych.Jesli firma ma zlecenie na cito to niech zalatwia transport.Obecnie jest tak ze dzwonia ze jutro wyjazd a ty sie sprezaj,lataj i dzwon po przewoznikach, albo musisz zrezygnowac.Lena cos niecos wie jak to jest gdy firma organizuje transport

Gdy firma organizuje transport to jest wygodniej. Choć wiem, ze niektóre opiekunki wolą same bo wiadomo że na miejscu dostaną większy zwrot od rodziny niż bilet kosztował.
Ale sprawa jest ułatwiona gdy przejeżdżam ze stelli na stellę. Jeszcze NIGDY nie odmówiono mi przyjazdu naszego busa, bo ja pociągami targać moich kufrów nie będę :) A ostatnio często zdarzało mi się zmieniać stelle i nie zjeżdżac do Pl w międzyczasie.
 
25 lipca 2014 18:23 / 4 osobom podoba się ten post
Ja np w mojej umowie mialam zapisane dwie godziny wolnego(szlam do swojego pokoju bo pdp starch bylo sama zostawic)i szesc godzin raz w tygodniu w ciagu pobytu bylam jedyny raz na 6godzinnym wolnym i teraz pdp jak smiecia wyrzucaja do poczekalni smierci postanowilam wystawic im rachunek za te dni wolne gdzie opiekowalam sie frau Edith ,nadmienie gdybym byla do konca kontraktu to to nie wystawilabym za to rachunku,tj 2 wolne do zaplaty jedna dniowka ,kiedys na szteli tak mialam zaplacone za to wolne ,i uzbieralo sie tego 12 po 6 godzin i daje mi to 6 dniowek ,nie wiem czy mi zaplaca ale sprobuje
25 lipca 2014 18:40 / 9 osobom podoba się ten post
Żeby pobyt był znośniejszy przynajmniej w umowach z agencji bezwzględnie powinny być zapisy wynegocjowane przez firmę a nie przez opiekunkę już na miejscu.
1/zwrot za podróż wg biletu,jesli ktoś jedzie swoim autem to tyle ile za bilet.
2/tania linia do PL
3/internet
4/wynegocjowany przez agencje zakres obowiązków z wyraźnym zaznaczeniem jakich czynności opiekunka nie wykonuje
5/czas wolny,tzw.wychodne.Opiekunki nie powinno w ogóle interesowac czy i kto sie zajmie PDP w tym czasie.Haneczka napisała ,że spędzała go u siebie bo strach było PDP zostawić...tak byc nie powinno.Wolne to wolnerodzina powinna na ten czas zorganizować opiekę dla PDP.
Ale ....może 1% agencji tego pilnuje.Byłam z takiej agencji ,która wszystko ustaliła wczesniej i o nic wojowac nie musiałam,ale byłam tam pierwsza i rodzina robiła wszystko ,żeby pracę mi ułatwić:)
25 lipca 2014 18:49
Gdy mialam te 6 godzin wolnego to nie zajrzeli do pdp i...teraz niech placa zobaczymy ,jutro dam rachunek i w czwartek do domu
25 lipca 2014 18:52 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Żeby pobyt był znośniejszy przynajmniej w umowach z agencji bezwzględnie powinny być zapisy wynegocjowane przez firmę a nie przez opiekunkę już na miejscu.
1/zwrot za podróż wg biletu,jesli ktoś jedzie swoim autem to tyle ile za bilet.
2/tania linia do PL
3/internet
4/wynegocjowany przez agencje zakres obowiązków z wyraźnym zaznaczeniem jakich czynności opiekunka nie wykonuje
5/czas wolny,tzw.wychodne.Opiekunki nie powinno w ogóle interesowac czy i kto sie zajmie PDP w tym czasie.Haneczka napisała ,że spędzała go u siebie bo strach było PDP zostawić...tak byc nie powinno.Wolne to wolnerodzina powinna na ten czas zorganizować opiekę dla PDP.
Ale ....może 1% agencji tego pilnuje.Byłam z takiej agencji ,która wszystko ustaliła wczesniej i o nic wojowac nie musiałam,ale byłam tam pierwsza i rodzina robiła wszystko ,żeby pracę mi ułatwić:)

ja tak mam teraz i naprawde pracuje sie przyjemnie
25 lipca 2014 18:53 / 2 osobom podoba się ten post
Haneczka47

Gdy mialam te 6 godzin wolnego to nie zajrzeli do pdp i...teraz niech placa zobaczymy ,jutro dam rachunek i w czwartek do domu

wystaw i to jako nadgodziny a nie normalne dniowki