Co dzisiaj gotujesz na obiad ?

04 listopada 2014 19:51
Wyglądem przypominają białe kule , mniejsze lub większe .. wyglądają jak piłki a smakują kak kania :))
04 listopada 2014 19:53
Ciotka

Wyglądem przypominają białe kule , mniejsze lub większe .. wyglądają jak piłki a smakują kak kania :))

Czyli to takie purchawki??? Jak przejzeją to gdy sie w nie wdepnie to taki brązowy pylek z nich sie wydobywa???
04 listopada 2014 19:58
Nieee !!! nazywa się czasznica pospolita .. poczytaj sobie w necie ... :))
04 listopada 2014 19:59
może też być pod nazwą czasznica olbrzymia :)
04 listopada 2014 20:06
Teraz jest na nią sezon ... po mimo że jest pod ochroną, to ja i tak je zrywam ... Smażę w jajeczku i bułce , układam równiutko w słoikach i zalewam zalewą octową jak ryby ... Gotuję ok 10-15 minut i jem jak przyjdzie ochota :))Tak samo robię kanie ... są naprawdę pyszne , nie bujcie się tylko spróbujcie zrobić ... Przepis sprawdzony mniam , mniam, :))))
04 listopada 2014 20:08
Ciotka

Teraz jest na nią sezon ... po mimo że jest pod ochroną, to ja i tak je zrywam ... Smażę w jajeczku i bułce , układam równiutko w słoikach i zalewam zalewą octową jak ryby ... Gotuję ok 10-15 minut i jem jak przyjdzie ochota :))Tak samo robię kanie ... są naprawdę pyszne , nie bujcie się tylko spróbujcie zrobić ... Przepis sprawdzony mniam , mniam, :))))

Kanie jadam tylko smażone....bardzo smaczne....
04 listopada 2014 20:11
przecież nie ściemniam !!!! jak zrobisz raz to będziesz robiła zawsze :)) słowo są pyszne !!!!rarytas na stole:))
04 listopada 2014 20:11
Dziś robilam kotlety z piersi kurczaka,ziemniaki i buraczki.
Na jutro córka podopiecznej przywiozła nam zrobioną już grune Kohl i wurst do tego.
04 listopada 2014 20:12
Ciotka

przecież nie ściemniam !!!! jak zrobisz raz to będziesz robiła zawsze :)) słowo są pyszne !!!!rarytas na stole:))

Wiem ,że nie ściemniasz,ja w ten sposób robie pieczarki...
04 listopada 2014 20:12
Już dostałam ślinotoku a co będzie jak zacznę je jeść, jak wrócę do domku mmmm!!!:)))
04 listopada 2014 20:13
NDorota

Wiem ,że nie ściemniasz,ja w ten sposób robie pieczarki...

a jak robisz pieczarki ????:)
04 listopada 2014 20:15
basiaim

Dziś robilam kotlety z piersi kurczaka,ziemniaki i buraczki.
Na jutro córka podopiecznej przywiozła nam zrobioną już grune Kohl i wurst do tego.

Blleeee !!! dlaczego ja tego nie lubię ???? wszyscy się tym zajadają :((
04 listopada 2014 20:16
Ciotka

a jak robisz pieczarki ????:)

Panieruję,smażę i ładuję w słoiki w zalewę słodko kwasną
04 listopada 2014 20:18
AAAA :)) koleżanka to widzę lubi zalewę słodko kwaśną jak ja ::))) mmmm !!! to muszą być dobre :)) jak moje kanie :)))
04 listopada 2014 20:19
A mój znajomy robi tak mięso, a dokładnie kurczaka w occie .. Też warty grzechu !!!:))