Co dzisiaj gotujesz na obiad ?

06 sierpnia 2014 09:58 / 1 osobie podoba się ten post
użytkowniczka niegdyś znana jako debiutantka

no wlasnie co ugotowac. moja PDP ma juz 5 dzien biegunke a nie chce zjesc nic dietetycznego. za to mus jablkowy i owoce jadlaby garsciami popijajac mocna kawa. i co robic? zabronic nie moge, a wiem, ze sama robi sobie krzywde. glupota...

unzjd :))))) - ugotuj babci mocno rozgotowany ryż, do tego mus jabłkowy (ale własnej roboty - te kupne mają konserwanty i inne dodatki) - obie rzeczy zatrwardzają, a najlepsza jest rozgotowana marchewka i do tego ewntl. ryż - w ten sposób wyleczyłam uporczywą, ponad miesięczną biegunkę u starszej osoby.
Z owoców tylko i wyłącznie banany !! (nawet wskazane, bo uzupełniają mikroelementy).
Tu masz kilka informacji:
http://www.tipy.pl/artykul_10634,jaka-dieta-przy-biegunce.html
 
 
06 sierpnia 2014 09:59
Mam od wczoraj :pierś z kurczaka w sosie, kapustka z koperkiem i czerwone buraczki no i oczywiscie ziemniaczki.Na deser
Raum jogurt z kilkoma herbatnikami migdałowymi i odrobina likieru jajecznego.Albo jak bedzie bardzo gorąco to lody zamiast jogurtu.
06 sierpnia 2014 10:16 / 1 osobie podoba się ten post
Gabrysia

unzjd :))))) - ugotuj babci mocno rozgotowany ryż, do tego mus jabłkowy (ale własnej roboty - te kupne mają konserwanty i inne dodatki) - obie rzeczy zatrwardzają, a najlepsza jest rozgotowana marchewka i do tego ewntl. ryż - w ten sposób wyleczyłam uporczywą, ponad miesięczną biegunkę u starszej osoby.
Z owoców tylko i wyłącznie banany !! (nawet wskazane, bo uzupełniają mikroelementy).
Tu masz kilka informacji:
http://www.tipy.pl/artykul_10634,jaka-dieta-przy-biegunce.html
 
 

dzieki, wlasnie nakarmilam babcie czerstwa bulka i bananem. a na obiad bedzie ryz z musem jablkowym- dawac jakies przyprawy? np. cynamon?? poczytalam- zrobilam juz wlasciwie wszystko co tam jest napisane. jedynie to na kurczaka babci namowic nie moge. reszte juz stosujemy, plus leki na biegunke. zobaczymy, co bedzie dalej. trzyma ja juz kilka dni.
06 sierpnia 2014 10:19
Gołabki na szybko :) Nie będę robić tak jak w PL,zawijać itd.
Pokroić kapustę,ugotować.Odzielnie ryż ugotować i podsmażyć na patelni mięso mielone z cebulką.Wszystko to dodać do kapusty i wymieszać.
Pycha :P
06 sierpnia 2014 10:20
użytkowniczka niegdyś znana jako debiutantka

dzieki, wlasnie nakarmilam babcie czerstwa bulka i bananem. a na obiad bedzie ryz z musem jablkowym- dawac jakies przyprawy? np. cynamon?? poczytalam- zrobilam juz wlasciwie wszystko co tam jest napisane. jedynie to na kurczaka babci namowic nie moge. reszte juz stosujemy, plus leki na biegunke. zobaczymy, co bedzie dalej. trzyma ja juz kilka dni.

Zetrzej czekoladę na tartce hahha.Może pomoże :)
06 sierpnia 2014 10:22
użytkowniczka niegdyś znana jako debiutantka

dzieki, wlasnie nakarmilam babcie czerstwa bulka i bananem. a na obiad bedzie ryz z musem jablkowym- dawac jakies przyprawy? np. cynamon?? poczytalam- zrobilam juz wlasciwie wszystko co tam jest napisane. jedynie to na kurczaka babci namowic nie moge. reszte juz stosujemy, plus leki na biegunke. zobaczymy, co bedzie dalej. trzyma ja juz kilka dni.

absolutnie nie - żadnych przypraw, a tym bardziej "rozgrzewających" typu cynamon, imbir .....no chyba, że babcia nie zje bez tego - tu ciutkę cynamonu.
Ale najbardziej sprawdza się mus z marchewki (rozgotowana marchewka bez groszku).
Podawaj dużo picia : woda, sprawdza się też słaby kompocik z jabłek ....żadna kawa!
06 sierpnia 2014 10:24
Renata81

Zetrzej czekoladę na tartce hahha.Może pomoże :)

na czekolade nie moge jej od 2 dni namowic, chociaz normalnie wcina czekolade kilogramami.
06 sierpnia 2014 10:25
Gabrysia

absolutnie nie - żadnych przypraw, a tym bardziej "rozgrzewających" typu cynamon, imbir .....no chyba, że babcia nie zje bez tego - tu ciutkę cynamonu.
Ale najbardziej sprawdza się mus z marchewki (rozgotowana marchewka bez groszku).
Podawaj dużo picia : woda, sprawdza się też słaby kompocik z jabłek ....żadna kawa!

marchewki nie bedzie jadla, a duzo picia dostaje: wode, herbatke z rumianku, miete, czarna herbate.....ale dzis kawe chciala pic- oburzona bardzo, ze jej nie zrobilam...
06 sierpnia 2014 10:44
użytkowniczka niegdyś znana jako debiutantka

marchewki nie bedzie jadla, a duzo picia dostaje: wode, herbatke z rumianku, miete, czarna herbate.....ale dzis kawe chciala pic- oburzona bardzo, ze jej nie zrobilam...

Ma chęć na kawę - bo jest pewno b.osłabiona tą biegunką.
Szkoda, że nie chce marchewki ....mnie pielęgniarki w szpitalu się wypytywały w jaki sposób wyleczyłam tak uporczywą biegunkę  :)...ta  osoba przez kilka dni jadła wyłącznie tą marchewkę + woda + słaby kompocik z jabłek (bez cukru), trochę banana.
06 sierpnia 2014 10:46
Gabrysia

Ma chęć na kawę - bo jest pewno b.osłabiona tą biegunką.
Szkoda, że nie chce marchewki ....mnie pielęgniarki w szpitalu się wypytywały w jaki sposób wyleczyłam tak uporczywą biegunkę  :)...ta  osoba przez kilka dni jadła wyłącznie tą marchewkę + woda + słaby kompocik z jabłek (bez cukru), trochę banana.

nawet jak tu mi nie pozowli tego zastosowac, bede pamietac na przyszlosc. wielkie dzieki!!! :D
06 sierpnia 2014 10:59 / 2 osobom podoba się ten post
Renata81

Gołabki na szybko :) Nie będę robić tak jak w PL,zawijać itd.
Pokroić kapustę,ugotować.Odzielnie ryż ugotować i podsmażyć na patelni mięso mielone z cebulką.Wszystko to dodać do kapusty i wymieszać.
Pycha :P

Ja robię podobnie ,też na szybko ale kładę najpierw liść kapusty mielone i znowu kapusta -wychodzi taki tort gołabkowy.
06 sierpnia 2014 11:10
Dzis dietetycznie ; rosół z makaronem+ gotowane udka z kurczaka,a na deser babka cytrynowa rozpływająca się w ustachhhhhh :)))
06 sierpnia 2014 11:16
Ja mam dziś na obiad sajgonki, Tajska synowa mojej PDP narobiła dla nas i zamroziła :-P
06 sierpnia 2014 11:32
ivanilia40

Dzis dietetycznie ; rosół z makaronem+ gotowane udka z kurczaka,a na deser babka cytrynowa rozpływająca się w ustachhhhhh :)))

Dieta CUD !!! ha ha Grecja za rok hihi
06 sierpnia 2014 11:34
ORIM

Dieta CUD !!! ha ha Grecja za rok hihi

Ja nie jestem na żadnej diecie Orimie, zdziwkoooooo? :)))))