Co wolno Opiekunowi ? #2

25 listopada 2014 21:26
michasia

Dzisiaj moja zmienniczka do mnie dzwoniła, ze przyjechała córka Naszej Damy wnerwiona z pismem z firmy informujacej ich o podwyzce,z 1860 e na 2500 e, oczywiscie z pytaniem ile my z tego mamy.Mnie firma nic nie informowała o zmianach.Nie jestem w temacie bo jestem w domu zajeta problemami zdrowotnymi mojej mamy i nic mi nie wiadomo. Może cos wiecie na ten temat i gdzie zasięgnac informacji. Coraz bardziej denerwuje mnie córka naszej podopiecznej i zastanawiam się nad powrotem do nich. Dzisiaj ustaliła datę powrotu mojej zmienniczce i poinformowała Ją,że mój przyjazd ma być na 2 stycznia tzn. dwa dni wczesniej.

No to spory skok cenowy, ale jeśli do tej pory nie miałyście odprowadzanych w Posce składek choćby od najniższej krajowej, to wcale nie jest dziwne.........
25 listopada 2014 21:29 / 2 osobom podoba się ten post
Zadzwoń do firmy i zapytaj co w związku ze zmianami po Nowym Roku,albo poprostu powiedz co wiecie od córki PDP.Jak to tyle wzrosło,to podwyżkę na pewno my opiekunowie też dostaniemy.Tylko pewnie wiele rodzin zrezygnuje z tego typu opieki i staruszkowie znajdą sie w Altesheimach tyle,ze z 2 strony Altesheimy nie sa z gumy i seniorzy na miejsca tez muszą czekać.
25 listopada 2014 21:33 / 1 osobie podoba się ten post
Dorka

Zadzwoń do firmy i zapytaj co w związku ze zmianami po Nowym Roku,albo poprostu powiedz co wiecie od córki PDP.Jak to tyle wzrosło,to podwyżkę na pewno my opiekunowie też dostaniemy.Tylko pewnie wiele rodzin zrezygnuje z tego typu opieki i staruszkowie znajdą sie w Altesheimach tyle,ze z 2 strony Altesheimy nie sa z gumy i seniorzy na miejsca tez muszą czekać.

My podwyżki nie dostaniemy, nam tylko składki od średniej krajowej płacić muszą...........
25 listopada 2014 21:37
natka

My podwyżki nie dostaniemy, nam tylko składki od średniej krajowej płacić muszą...........

Sama siebie docytuję (chyba nowe słowo właśnie wymyśliłam) i żeby cholery nam wypłat nie zmniejszyli, bo niby człowiek już chce się cieszyć, ale nasze firmy odwlekają informacje dla nas...........
25 listopada 2014 21:43 / 1 osobie podoba się ten post
natka

Sama siebie docytuję (chyba nowe słowo właśnie wymyśliłam) i żeby cholery nam wypłat nie zmniejszyli, bo niby człowiek już chce się cieszyć, ale nasze firmy odwlekają informacje dla nas...........

Bo niestety trzeba samemu się dowiadywać,agencje mają teraz taki galimatias,że nie myślą o informowaniu opiekunek,a przecież czas jest tylko do świąt,bo między świętami świętuje większość agencji.
 
25 listopada 2014 21:46 / 1 osobie podoba się ten post
natka

My podwyżki nie dostaniemy, nam tylko składki od średniej krajowej płacić muszą...........

Z tym muszą to byłbym ostrożny w praniu wyjdzie :)
25 listopada 2014 21:51
bialek

Z tym muszą to byłbym ostrożny w praniu wyjdzie :)

Własnie,słyszałam że niektore agencje nie będą od śr.krajowej odprowadzac....
25 listopada 2014 21:54
ivanilia40

Własnie,słyszałam że niektore agencje nie będą od śr.krajowej odprowadzac....

Ja tam życzę każdemu aby miał jak najwięcej ,ale pożyjemy zobaczymy.
25 listopada 2014 22:13
michasia

Dzisiaj moja zmienniczka do mnie dzwoniła, ze przyjechała córka Naszej Damy wnerwiona z pismem z firmy informujacej ich o podwyzce,z 1860 e na 2500 e, oczywiscie z pytaniem ile my z tego mamy.Mnie firma nic nie informowała o zmianach.Nie jestem w temacie bo jestem w domu zajeta problemami zdrowotnymi mojej mamy i nic mi nie wiadomo. Może cos wiecie na ten temat i gdzie zasięgnac informacji. Coraz bardziej denerwuje mnie córka naszej podopiecznej i zastanawiam się nad powrotem do nich. Dzisiaj ustaliła datę powrotu mojej zmienniczce i poinformowała Ją,że mój przyjazd ma być na 2 stycznia tzn. dwa dni wczesniej.

Super sobie Twoja firma wykombinowała. Podwyższą rodzinie o 640 euro opłatę, a jesli Ciebie zatrudnią na kwotę srednią krajową to składki zus wyniosa około 700 zł miesięcznie, czyli mniej niz 200 euro. Dodatkowo podatek od wynagrodzenia jakies mniej więcej 500 zł, czyli troszke więcej niż 100 euro i dla siebie mają całkiem niezłą sumkę. Jesli dostaniesz podwyżkę, to na pewno będzie to kwota rzedu 50-100 euro miesięcznie.Tak więc oprócz prowizji od kwoty 1860 euro dojdzie jeszcze około 340 euro zysku dla firmy. Mam tylko nadzieję, że rodziny niemieckie takie głupie nie będą i podziękują im za współpracę.
Nie wiem z jakiej firmy jestes i na jaką kwotę jestes zarejestrowana, ale jesli na najnizsza krajową to juz z kwoty 1860 euro od rodziny mają co najmniej 300 euro prowizji a jak dojdzie od kwoty 2500, no to juz jest piekny grosz. Dziadostwo i tyle. Mam nadzieję, że Twoja zmienniczka powiedziała córce Damy ile zarabiacie na rękę.
25 listopada 2014 22:14 / 3 osobom podoba się ten post
michasia

Dzisiaj moja zmienniczka do mnie dzwoniła, ze przyjechała córka Naszej Damy wnerwiona z pismem z firmy informujacej ich o podwyzce,z 1860 e na 2500 e, oczywiscie z pytaniem ile my z tego mamy.Mnie firma nic nie informowała o zmianach.Nie jestem w temacie bo jestem w domu zajeta problemami zdrowotnymi mojej mamy i nic mi nie wiadomo. Może cos wiecie na ten temat i gdzie zasięgnac informacji. Coraz bardziej denerwuje mnie córka naszej podopiecznej i zastanawiam się nad powrotem do nich. Dzisiaj ustaliła datę powrotu mojej zmienniczce i poinformowała Ją,że mój przyjazd ma być na 2 stycznia tzn. dwa dni wczesniej.

Michasiu, gdyby tak rzeczywiście miało być, to rodzinom wreszcie zaczęło by się opłacać zatrudniać opiekunki bezposrednio.. 
Agencje kręcą bicz na siebie, ale mnie się to kręcenie bardzo podoba ;).
 
25 listopada 2014 22:16 / 2 osobom podoba się ten post
Dodam jeszcze , że pracowałam kiedyś w firmie , ktora płaciła mi skladki od sredniej krajowej. Rodzina płaciła dokładnie 1860 euro, ja zarabiałam 950 euro, więc rachunek chyba jest prosty.
TE pazerne firmy to myslą, że będą doić Niemców i opiekunki w nieskonczoność, ale Niemiec głupi nie jest, a opiekunka tez nie!
25 listopada 2014 22:18 / 1 osobie podoba się ten post
salazar

Michasiu, gdyby tak rzeczywiście miało być, to rodzinom wreszcie zaczęło by się opłacać zatrudniać opiekunki bezposrednio.. 
Agencje kręcą bicz na siebie, ale mnie się to kręcenie bardzo podoba ;).
 

Otóż to, otóż to!!!!!!
25 listopada 2014 22:18 / 1 osobie podoba się ten post
natka

No to spory skok cenowy, ale jeśli do tej pory nie miałyście odprowadzanych w Posce składek choćby od najniższej krajowej, to wcale nie jest dziwne.........

Za taką kasę (2500 e, które musi wyłożyć rodzina) można mieć bardzo przyzwoitą pensję jako Haushalthilfe z funkcją opiekuńczą, niemieckie składki i socjal.
25 listopada 2014 22:21
salazar

Za taką kasę (2500 e, które musi wyłożyć rodzina) można mieć bardzo przyzwoitą pensję jako Haushalthilfe z funkcją opiekuńczą, niemieckie składki i socjal.

Dokładnie, bo to w/g mojej wiedzy  na rękę zostanie około 1500 euro , plus ubezpieczenie zdrowotne i emerytalno rentowe w Niemczech.
25 listopada 2014 22:22
doda1961

Dokładnie, bo to w/g mojej wiedzy  na rękę zostanie około 1500 euro , plus ubezpieczenie zdrowotne i emerytalno rentowe w Niemczech.

I bardzo ładny zasiłek w razie utraty pracy..
Doda, chyba mniej netto będzie, bo składki płaci pracodawca i pracownik. Niestety nie do końca ogarnęłam, jak to się kręci, może jest jakaś mądrzejsza głowa wśród nas, która będzie umiała to należycie wytłumaczyć :)?