Równouprawnienie

30 marca 2013 15:09

Równouprawniwnie to nie tylko jednakowa pensja na równoległym stanowisku czy wszystko pół/pół to tez tradycje z ktorymi ciężko walczyć zawsze tak było co przystoi męższczyżnie dla kobiety jest ujmą.Wyobrażcie sobie kobiete w restauracji klepiącą kelnera po pupie.(to porównanie dla żartu).Kiedyś były prace męskie i kobiece.Nareszcie się zmienia młodzi już są inni po przyjściu z pracy(jak ją ma)nie czeka men z gazetą na obiad,ale pomaga,zajmuje się dziećmi.I przypomina mi się taki widz.Żona pyta mężą- byłeś na wywidówce?tak?powiedziałaś mi w której szkole, ale w które klasie to już nie.

30 marca 2013 19:25 / 1 osobie podoba się ten post
Ponoć świat "stoi" na wykorzystywaniu kobiet i dzieci. Od wielu wielu lat
30 marca 2013 19:35
Odnośnie równouprawnienia w małżeństwie.
Kobieta: sprząta, pierze, gotuje, robi zakupy, odrabia z dzieckiem lekcje, chodzi z nim do lekarza i na jego wywiadówki.
Mężczyzna: jest taaaki samotny....
30 marca 2013 19:41
Patrz "Foto dla opiekunek" ...... haha
30 marca 2013 19:59
No ale nasi mężowie to już inna bajka.Musieli przestawić się z księciów na pomoce domowe! No cóż takie zycie hahaha.............
31 marca 2013 08:29
Mamusia podawała syneczkowi pod nosek obiadek ,to i z żony próbował robić służkę -tragiczne.Teraz mamy piękne czasy podział -oboje pracujemy ,to i oboje gary myjemy....
Odnośnie pracy w moim zawodzie (masażysta)w niektórych placówkach medycznych w naszym pięknym Wrocławiu, zatrudniani są tylko mężczyźni(mogą"przerobić "wiecej osób-czyli na ilość idziemy ,na ilość),cóż-przykre
31 marca 2013 13:25
A równouprawnienie w zawodzie np. pielęgniarki - w Polsce i tutaj?
Jak przyjedzie pielęgniarka z Polski,dlaczego traktuje się ją "z przymrużeniem oka"?
Albo z Bułgarii - miałam ostatnio taką sytuację - przyjechała do mojej pacjentki, opiekunka z Bułgarii,pielęgniarka z zawodu.Od razu wyczułam,z jakim dziwnym dystansen odnosiła się rodzina do jej statusu zawodowego.Ze niby szkoła pielęgniarska w Bułgarii czy w Polsce,jest gorsza?Na niższym poziomie?
01 kwietnia 2013 14:26 / 1 osobie podoba się ten post

Frau Erika Steinbach zaproponowała rozważenie możliwości przyjęcia opiekunek z ponad 10-letnim stażem w poczet członkow Stoważyszenia Wypędzonych.Zostając członkiem nabywa sie prawa w trybie natychmiastowym do pobierania zasiłku socjalnego dla bezrobotnych,Witwe-rente i na starość opiekunkę pod warunkiem,że Polkę.Tym samym zlikwiduje się nadwyżkę budżetową.W razie nie przyjęcia propozycji nadwyżka będzie przekazana na Cypr.

01 kwietnia 2013 15:09
Jeszcze 8 lat i mogę być członkiem Związku Wypędzonych, he, he, he...Czego się nie robi, gdy stare dziadki wymierają a zwolenników potrzeba! Moja babcia dostaje pisemko takiego Związku, każdy numer składa się z malutkiej liczby wspomnień z Heimatu, artykułu żegnającego zmarłego, zasłużonego członka oraz życzeń urodzinowych dla byłych mieszkańców Sudetów. Dzięki temu pismu wiem, jak wiele osób w D ma 100 lat, bo małolatów po 80tce nie liczę. Mam nadzieję, że pamiętając obozy koncentracyjne i inne tragedie ostatniej wojny wiele opiekunek do pani Steinbach nie pójdzie. Czy ktoś się orientuje na ile poważnie jest tu ona traktowana?
01 kwietnia 2013 15:38
Termit , akcja Prima-Aprilis super!!!Ciekawe co by pani Steinbach powiedziala!!
01 kwietnia 2013 16:44

a tak liczyłam na Ciebie mozah,że podgrzejesz temat!

01 kwietnia 2013 16:55 / 1 osobie podoba się ten post
termit

a tak liczyłam na Ciebie mozah,że podgrzejesz temat!

Nadajemy i odbieramy na tej samej długości fali prawda ? Podgrzałabym , ale ten Cypr....

01 kwietnia 2013 18:42 / 1 osobie podoba się ten post
mozah

Nadajemy i odbieramy na tej samej długości fali prawda ? Podgrzałabym , ale ten Cypr....

no musiałam coś wkręcić,żeby nie było jednoznaczne.margolcia,żyjesz po wstrząsie.prosta rada czytacie prasę tak jak ja cha cha cha.(poczytuję,poczytuję)

01 kwietnia 2013 19:47
Mozah ,termit macie po plusie fajne
01 kwietnia 2013 19:49 / 1 osobie podoba się ten post
Nie mam dostępu do prasy Niemieckiej, corka babci przywozi jej, tylko te pare stron z ogłoszeniami kto umarl.