Mindestlohn - płaca minimalna

11 września 2014 19:47 / 2 osobom podoba się ten post
nie zauważyłaś ,ze wieksszość z pracujacych w Niemchech opiekunów obowiązuje polskie prawo pracy?
11 września 2014 19:50 / 2 osobom podoba się ten post
od kiedy to Polski pracodawca ma dostoswac sie do niemieckiego prawa pracy?
11 września 2014 19:52 / 2 osobom podoba się ten post
Nie wierzę Andrea w te zmiany. Teraz stawka minimalna jest coś koło 7,5 - też w zależności od landu. I kto taką stawkę ma?
11 września 2014 19:53 / 1 osobie podoba się ten post
nie odpowiedziałas na pytanie .Na dzien dzisiejszy pracyje "na"polskim prawie wiec ta wiedza odnosnie niemieckiego jest zbyteczna
11 września 2014 19:54
wichurra

Nie wierzę Andrea w te zmiany. Teraz stawka minimalna jest coś koło 7,5 - też w zależności od landu. I kto taką stawkę ma?

a pracujesz na godziny w niemieckiej firmie?  
11 września 2014 19:56
Kornelius

a pracujesz na godziny w niemieckiej firmie?  

No też o to chodzi - pracujemy dla polskich firm i tylko oddelegowani jesteśmy. W większości. 
Nie oczekuję więc żadnych zmian. 
11 września 2014 19:56 / 2 osobom podoba się ten post
bzdury- do Pani o nicku Andrea
11 września 2014 19:58 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra

No też o to chodzi - pracujemy dla polskich firm i tylko oddelegowani jesteśmy. W większości. 
Nie oczekuję więc żadnych zmian. 

i masz racje ,bo ich nie bedzie ,
To w naszym prawie pracy powinno sie o nas zadbac ,nasze polskir pawo pozwala na taką troche niewolnicza prace niestety:(
11 września 2014 19:59 / 2 osobom podoba się ten post
To daj no linka do tej ustawy, to też pomarzę:)
11 września 2014 20:00 / 1 osobie podoba się ten post
a ktos Cie zatrudnia na obszarze Niemiec? W wiekszowsci jestesmy zatrudnieni na obszarze Polski:)
11 września 2014 20:03 / 2 osobom podoba się ten post
Myślę, że to można obejść.
Zatrudnieni jesteśmy przecież w Polsce, a do Niemiec tylko oddelegowani.
Musielibyśmy zarabiać ponad 2 tys. euro - nie wierzę, że jest to możliwe - ile wtedy musieliby płacić dziadkowie - jak będą musieli zapłacić ponad 3 tys., to zacznie im się niemal opłacać zatrudnianie Niemek. A na pewno wielu nie będzie już na to stać. 
Albo szara strefa jeszcze bardziej się rozwinie. 
11 września 2014 20:03 / 2 osobom podoba się ten post
Według tego artykułu polskie opiekunki już obowiązuje płaca minimalna, a jednak zawsze znajdzie się luka, aby płacić wg polskich stawek. 
 
http://inforfk.pl/katalogi/artykuly/tresc,k00,ko,I65.2014.010.000004900,Placa-minimalna-dla-polskich-opiekunek-wykonujacych-prace-w-Niemczech.html
 
Osobiście uważam, że byłoby sprawą fajną, aby prawo zmieniło się na tyle, żebyśmy mogły podlegać pod niemieckie przepisy. Wiele z nas zapewne skorzystałoby na tym. 
Mam jednak poważne wątpliwości, że proponowane przepisy wejdą w życie i będą respektowane. 
11 września 2014 20:06 / 3 osobom podoba się ten post
emi

Według tego artykułu polskie opiekunki już obowiązuje płaca minimalna, a jednak zawsze znajdzie się luka, aby płacić wg polskich stawek. 
 
http://inforfk.pl/katalogi/artykuly/tresc,k00,ko,I65.2014.010.000004900,Placa-minimalna-dla-polskich-opiekunek-wykonujacych-prace-w-Niemczech.html
 
Osobiście uważam, że byłoby sprawą fajną, aby prawo zmieniło się na tyle, żebyśmy mogły podlegać pod niemieckie przepisy. Wiele z nas zapewne skorzystałoby na tym. 
Mam jednak poważne wątpliwości, że proponowane przepisy wejdą w życie i będą respektowane. 

Tylko z tego krótkiego wstępu wynika, że takie stawki obowiązują, jeśli opiekunka jest zatrudniona w Niemczech. 
My nie jesteśmy.
 
A jeżeli firmy przygotowują już jakieś zmiany, to znając życie po to, żeby bardziej oskubać niemiekich klientów, a nie żeby dać nam lepiej zarobić. 
11 września 2014 20:08 / 1 osobie podoba się ten post
Witaj Andrea,też jestem ciekawa ,co z tego wyjdzie,ale tylko słyszałam coś pobieznie,trzeba czekać,tak mi się wydaje
11 września 2014 20:09 / 2 osobom podoba się ten post
Albo wiem - będziemy zarabiały na umowie 8,5 na godzinę, 8 godzin pracy - ale będziemy musiały ponieść koszty wyżywienia i zamieszkania, więc wyjdzie na to samo:)
Kurde - muszę poszukać pracy w takiej firmie:)