Mindestlohn - płaca minimalna

11 września 2014 20:39 / 1 osobie podoba się ten post
na początku Cześc Andrea pytałam w mojej firmie i pani powiedziała mi że zmiany będą napewno nie bedzie mowy o gotowości 24h przez 7 dni w tyg .
11 września 2014 20:42
sorry , zauważyłąm , że link do strony , którą podałam się nie otwiera wiec podaje link do tabeli w PDF-ie

http://www.caritas24.net/fileadmin/caritas24.net/Sonstiges/Entgelttabelle_fuer_Haushaltshilfen.pdf
11 września 2014 20:45
jowitaliber

na początku Cześc Andrea pytałam w mojej firmie i pani powiedziała mi że zmiany będą napewno nie bedzie mowy o gotowości 24h przez 7 dni w tyg .

a teraz jest mowa?
hahahha 
Inspekcja pracy by wkroczyła gdybymy mieli czasrno na białym praca 24 h 7 dni w tyg 
 
11 września 2014 20:47 / 1 osobie podoba się ten post
Kornelius

a teraz jest mowa?
hahahha 
Inspekcja pracy by wkroczyła gdybymy mieli czasrno na białym praca 24 h 7 dni w tyg 
 

Pod warunkiem, że pracujemy na umowę o pracę. W umowach zlecenia nie ma regulacji czasu pracy.
11 września 2014 20:49
Ja podpisałam umowę, od 28.09-5.01.2015 i nic sie nie zmieniło. Umowa jest taka sama jak poprzednie.
11 września 2014 20:49
no jesli nie ma to nie ma zapisu 24 h,czyli nikt Ci nie mowi masz tyle pracowac
11 września 2014 20:52 / 3 osobom podoba się ten post
Ja interesuję się tym tematem , Po zakończeniu współpracy z polskimi firmami pracuje na umowie o pracę z niemieckim pracodawcą oczywiście jako Haushalthilfe. Ze względów przyszłościowych mnie dotyczących czyli sprawy podwyższenia emerytury polskiej, czytam zarówno polskie , niemieckie jak i unijne uregulowania w tym temacie .O to czego nie rozumiem do końca odnośnie niemieckich przepisów pytam moją Steuerbereterkę .
11 września 2014 20:54 / 3 osobom podoba się ten post
emi

Pod warunkiem, że pracujemy na umowę o pracę. W umowach zlecenia nie ma regulacji czasu pracy.

Emi - dodaj : polskich umowach zlecenia . To ważne ! W Niemczech definicja umowy zlecenia jest całkiem inna i na 100 % taki typ umowy nie może być zawierany gdy wykonuje się pracę Haushaltshilfe .
11 września 2014 20:54 / 3 osobom podoba się ten post
Kornelius

no jesli nie ma to nie ma zapisu 24 h,czyli nikt Ci nie mowi masz tyle pracowac

Ja nie mam takiego zapisu, ponieważ wybor sposobu i czas wykonywania czynności opiekuńczych objetych umową należy wyłącznie do mnie .
11 września 2014 20:55 / 3 osobom podoba się ten post
Kornelius

a teraz jest mowa?
hahahha 
Inspekcja pracy by wkroczyła gdybymy mieli czasrno na białym praca 24 h 7 dni w tyg 
 

oczywiście że jest sama pracując w jednej z firm miałam taki zapis  ze jestem w gotowości 24h przez cały okres trwania zlecenia więc nie będę z tobą polemizować na ten temat wszystko przed nami do stycznia tylko 3 i pół miesiąca
 
11 września 2014 21:07 / 2 osobom podoba się ten post
Jak dobrze pamiętam , Andrea , Ty jesteś pracownikiem pracującym w Niemczech na delegacji a nie oddelegowanym . Jeżeli dalej masz taką forme zatrudnienia to te przepisy w żaden sposób ani Ciebie ani nikogo pracującego na delegacji - nie będą dotyczyć .
11 września 2014 21:10 / 1 osobie podoba się ten post
oczywiście że tak czas pokarze  co się zmieni i na jak  może akrat nie będzie ofert za 800- 900 euro nam zostaje tylko pracować i czekac a co do uwów które wchodza na nowy rok swoim terminę to zawsze można zrobić aneks do nich z wprowadzonymi zmianami
11 września 2014 21:27 / 3 osobom podoba się ten post
Andrea , kurcze blade - to pytanie z zyczliwości bo mam obawy , że firma robi cię ciut w babbuko - jesteś pracownikiem oddelegowanym i część twoje płacy to diety ? i co masz opodatkowane ?  właściwie to nie odpowiadaj , coś wklejam , poczytaj :
Delegacja : podróż poza miejsce pracy , oddelegowanie : czasowa zmiana miejsca pracy . Najważniejszym skutkiem określenia, że mamy w danym przypadku do czynienia z delegacją – podróżą służbową, jest obowiązek wypłaty należności z tego tytułu: diet, zwrotu kosztów podróży i noclegów. Natomiast w przypadku oddelegowania, pracodawca nie ma obowiązku wypłaty tego rodzaju należności. Jeżeli jednak pracodawca wypłaci oddelegowanemu pracownikowi np. diety, ta wypłata powinna być potraktowana jak wypłata dodatkowego wynagrodzenia (np. premii), czyli objęta zaliczką na PIT oraz składkami ZUS. Dzieje się tak, ponieważ - zgodnie z przepisami ustaw o podatku dochodowym od osób fizycznych, o ubezpieczeniach społecznych oraz Kodeksu pracy - taka wypłata nie jest należnością z tytułu podróży służbowej, która jest wyłączona z przychodów, a także z podstawy wymiaru składek.
11 września 2014 21:28 / 2 osobom podoba się ten post
Ja sądzę że firma zacznie zatrudniać opiekunki w Polsce i bedzie miała prawo delegować na polskich warunkach do innych karajów. I nic na z pewnością z tego nie przybędzie nam. Takich mają prawników, że chyba w cuda wierzysz że opiekunka więcej zarobi? Chyba że się sama zatrudni u rodziny??
11 września 2014 22:52 / 6 osobom podoba się ten post

Proszę trzymać się tematu, bo wydaje mi się, ze może być dla niektórych ważny. Kornelius jak dorośniesz do korzystania z forum, to zapraszam na pv, może Ci zdejmę blokadę. Miłego wieczoru wszystkim!