Na wyjeździe #15

09 października 2014 08:20 / 1 osobie podoba się ten post

Proszę kontynuować tutaj.

09 października 2014 08:31
Cyt:

Aniak
Opiekunka
Postów: 177
Lubianych postów: 221
Przyjaciół: 12
09 października 2014 07:48 Podoba mi się!
doda1961 said:

§ 16. 1. Za nocleg podczas podróży zagranicznej pracownikowi przysługuje zwrot kosztów w wysokości stwierdzonej rachunkiem, w granicach limitu określonego w poszczególnych państwach w załączniku do rozporządzenia.

2. W razie nieprzedłożenia rachunku za nocleg, pracownikowi przysługuje ryczałt w wysokości 25% limitu, o którym mowa w ust. 1. Ryczałt ten nie przysługuje za czas przejazdu.

3. W uzasadnionych przypadkach pracodawca może wyrazić zgodę na zwrot kosztów za nocleg, stwierdzonych rachunkiem, w wysokości przekraczającej limit, o którym mowa w ust. 1.

4. Przepisów ust. 1 i 2 nie stosuje się, jeżeli pracodawca lub strona zagraniczna zapewniają pracownikowi bezpłatny nocleg.

Tyle w temacie!
W przypadku gdy w poleceniu wyjazdu służbowego nie ma adnotacji o bezpłatnym wyzywieniu i noclegu / a tak własnie jest / punkty 1 i 2 jak najbardziej obowiązują .. Google podaje teoretycznie a realia sa inne .Tyle w temacie .

Aniu, to nie google, to rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29.01.2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej

Tekst pierwotny - bieżący Dz. U. z 2013 r. poz. 167 z dnia 5.02.2013 r.

Jak już się udziela rad, to może warto sięgnąć do żródeł!
09 października 2014 11:02 / 3 osobom podoba się ten post
Dobrze,że to juz 15 - odcinek- forumowej noweli pt "Na wyjeżdzie" bo w 14 -tce miałam taka wtope, az mi wstyd:(Jak chcialam sama sobie humor rozwalic na cały dzień to czytałam ten wpis:(
09 października 2014 11:49 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Cyt:

Aniak
Opiekunka
Postów: 177
Lubianych postów: 221
Przyjaciół: 12
09 października 2014 07:48 Podoba mi się!
doda1961 said:

§ 16. 1. Za nocleg podczas podróży zagranicznej pracownikowi przysługuje zwrot kosztów w wysokości stwierdzonej rachunkiem, w granicach limitu określonego w poszczególnych państwach w załączniku do rozporządzenia.

2. W razie nieprzedłożenia rachunku za nocleg, pracownikowi przysługuje ryczałt w wysokości 25% limitu, o którym mowa w ust. 1. Ryczałt ten nie przysługuje za czas przejazdu.

3. W uzasadnionych przypadkach pracodawca może wyrazić zgodę na zwrot kosztów za nocleg, stwierdzonych rachunkiem, w wysokości przekraczającej limit, o którym mowa w ust. 1.

4. Przepisów ust. 1 i 2 nie stosuje się, jeżeli pracodawca lub strona zagraniczna zapewniają pracownikowi bezpłatny nocleg.

Tyle w temacie!
W przypadku gdy w poleceniu wyjazdu służbowego nie ma adnotacji o bezpłatnym wyzywieniu i noclegu / a tak własnie jest / punkty 1 i 2 jak najbardziej obowiązują .. Google podaje teoretycznie a realia sa inne .Tyle w temacie .

Aniu, to nie google, to rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29.01.2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej

Tekst pierwotny - bieżący Dz. U. z 2013 r. poz. 167 z dnia 5.02.2013 r.

Jak już się udziela rad, to może warto sięgnąć do żródeł!

krótko teraz - przygotowanie obiadu w perspektywie , czas goni :))))) . po pierwsze primo : cyt : rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29.01.2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej Tekst pierwotny - bieżący Dz. U. z 2013 r. poz. 167 z dnia 5.02.2013 r. ANDREA NIE JEST PRACOWNIKIEM ZATRUDNIONYM W PAŃSTWOWEJ LUB SAMORZĄDOWEJ JEDNOSTCE SFERY BUDŻETOWEJ :))))))  cytowany przepis nie powinien jej dotyczyć . A jednak jej dotyczy - dlaczego ? ano istnieją inne akty prawne ale co gdzie i jak to po obiedzie napisze  .I ten poobiedni wpis będzie moim ostatnim w tej sprawie Przepychanki i pouczenia - to nie moja bajka .
09 października 2014 11:58
Jeśli firma zatrudniająca nie ma swoich ustaleń dotyczących delegowania i wypłacania delegacji, stosuje się wspomniany przeze mnie przepis. Też kończę, bo cóż dyskutować z kimś, kto jest przekonany o własnej nieomylnosci, wbrew temu co mówią obowiązujące przepisy.
09 października 2014 13:52 / 6 osobom podoba się ten post
Hejka pisze tutaj bo to skarga na rodzinę tzn syna tylko pochwała :)dziś po porannej kawce wzięłam się za porządki( zawsze jest komputerek) i miałam pecha chcąc zmienić siatkę w oknie w kuchence stanęłam mocniej na kuchni i co moje kg dały znak i ceramika poszła posklejać się nie da bo jak kilkanaście kawałków syn gdzieś pojechał babcia i tak by nie zrozumiała co się stało więc robię dalej porządki ale co wchodzę do kuchenki myślę że to był sen ale niestety dalej pęknięte syn się zjawia a ja co mam powiedzieć więc mówię prawdę jak na spowiedzi że zrobiłam dużą katastrofę i szkodę i wiecie co poszliśmy zobaczył i mówi jak kaput to trzeba nowe tel i zamówione o 16 będzie nowa płyta jestem tu 3 lata pierwsza poważna szkoda ale w takich właśnie momentach widzimy na kogo trafiliśmy na normalnych życzliwych i dobrych Niemców :)
09 października 2014 13:53
nie skarga tylko pochwała :)
09 października 2014 14:25 / 14 osobom podoba się ten post
Witam , wpadam się pochwalić ,że zostałam babcią . Córka urodziła we wtorek mam wnuczka Miłoszka
09 października 2014 14:34 / 3 osobom podoba się ten post
alinka1339

Witam , wpadam się pochwalić ,że zostałam babcią . Córka urodziła we wtorek mam wnuczka Miłoszka

Gratulacje !!!!!.... Wszystkiego " naj " dla maleństwa , rodziców i oczywiście " dziadostwa " - :)))))))))))))))
09 października 2014 15:02 / 1 osobie podoba się ten post
alinka1339

Witam , wpadam się pochwalić ,że zostałam babcią . Córka urodziła we wtorek mam wnuczka Miłoszka

Gratulacje dla Babusi i zdrowka dla mamy i maluszka.
09 października 2014 15:12
Myslalam nawet do kwietnia zostac, Pan Bog chcial inaczej........
09 października 2014 15:57 / 2 osobom podoba się ten post
alinka1339

Witam , wpadam się pochwalić ,że zostałam babcią . Córka urodziła we wtorek mam wnuczka Miłoszka

Gratulacje babciu Alinko, a wuczkowi zdrowka zyczę.
 
Co raz więcej babć na forum i co raz to młodsze,tylko czy wszystkie się przyznały?może jest nas więcej?.
09 października 2014 16:09
niech wnusio sie dobrze chowa,a babcia niech sie dobrze sprawuje
09 października 2014 16:41
alinka1339

Witam , wpadam się pochwalić ,że zostałam babcią . Córka urodziła we wtorek mam wnuczka Miłoszka

Gratulacje dla babci i rodziców, niech nwnunio zdrowo się chowa.
09 października 2014 17:06 / 2 osobom podoba się ten post
alinka1339

Witam , wpadam się pochwalić ,że zostałam babcią . Córka urodziła we wtorek mam wnuczka Miłoszka

Gratulacje!!! Ładne imię, oby maluch zdrowo się chował. (trochę Ci zazdroszcze, też bym już wnuka pobawiła) :)))