Polskie lepsze - co wozicie ze sobą do DE?

14 października 2014 10:49
Trochę ogólnie w tytule ,ale zaraz wyjaśnię o co mi chodzi....
 
Dotychczas w De byłam przy rodzinie,oni robili zakupy.
Za dwa tygodnie jadę do nowej podopiecznej. Tam będę sama gotować,robić zakupy.
 
Stąd moje pytanie:
Co w Polsce jest takiego,czego nie ma w Niemczech (czy w innych krajach,do których jeździcie)? Co z Polski warto wziąć ze sobą?
 
Nie chodzi mi o polską kiełbasę,wódkę ;))))  ale np. jakieś przyprawy,które za granicą ciężko zdobyć.
 
Wiem,że np. barszcz Winiary wiele osób wozi,galaretki w proszku,polski czosnek ;) 
 
 
14 października 2014 10:50
basiaim

Trochę ogólnie w tytule ,ale zaraz wyjaśnię o co mi chodzi....
 
Dotychczas w De byłam przy rodzinie,oni robili zakupy.
Za dwa tygodnie jadę do nowej podopiecznej. Tam będę sama gotować,robić zakupy.
 
Stąd moje pytanie:
Co w Polsce jest takiego,czego nie ma w Niemczech (czy w innych krajach,do których jeździcie)? Co z Polski warto wziąć ze sobą?
 
Nie chodzi mi o polską kiełbasę,wódkę ;))))  ale np. jakieś przyprawy,które za granicą ciężko zdobyć.
 
Wiem,że np. barszcz Winiary wiele osób wozi,galaretki w proszku,polski czosnek ;) 
 
 

W wielu niemieckich sklepach pokazały się polskie produkty,widziałam min. w Netto
14 października 2014 10:52
kasiachodziez

W wielu niemieckich sklepach pokazały się polskie produkty,widziałam min. w Netto

W poprzedniej okolicy nie było sklepu z polskimi produktami. Najbliższy był ok 20 km.
 
 
14 października 2014 10:52
Zawsze biorę przyprawę do kurczaka,bo jestem do niej przyzwyczajona a niemiecka to 100% soli w soli:)I kaszę gryczaną czasami:)
14 października 2014 10:54
Przyprawy zawsze warto zabrać.Te niemieckie są jakieś inne.Ja lubię kisiel,więc też biorę.Barszcz,żurek,galaretki nasze też są lepsze.
14 października 2014 10:54
Ja zabieram fix chłopski garnek -niemiecka magi jest gorsza . nasze mixy-firmy Winiary- karkówka w woreczku . przyprawę do żurku ,biały barszcz i przede wszystkim przyprawę do ziemniaków firmy kamis-rewelka -dodaję nawet do naleśników jak robię "fledle"
14 października 2014 10:56
Kasza, galaretki, barszcz biały i czerwony, kostki rosołowe
14 października 2014 11:04
Ja ostatnio wzięłam też nasze mieszanki przypraw do typowo polskich dań- do fasolki,flaków. Zapomniałam o bigosie ;)


Kiślu też szukałam,jak potrzebowałam do ciasta ;)
14 października 2014 11:04
basiaim

Trochę ogólnie w tytule ,ale zaraz wyjaśnię o co mi chodzi....
 
Dotychczas w De byłam przy rodzinie,oni robili zakupy.
Za dwa tygodnie jadę do nowej podopiecznej. Tam będę sama gotować,robić zakupy.
 
Stąd moje pytanie:
Co w Polsce jest takiego,czego nie ma w Niemczech (czy w innych krajach,do których jeździcie)? Co z Polski warto wziąć ze sobą?
 
Nie chodzi mi o polską kiełbasę,wódkę ;))))  ale np. jakieś przyprawy,które za granicą ciężko zdobyć.
 
Wiem,że np. barszcz Winiary wiele osób wozi,galaretki w proszku,polski czosnek ;) 
 
 

ogorki kiszone ;) no i paskudne maja kisiele i budynie- to napewno. ja wzielam sobie kilka goracych kubkow- jakas namiastka polskich smakow, bo po dluzszym pobycie bardzo ich brakuje ;) wegety mi brakowalo bardzo.
14 października 2014 11:06 / 1 osobie podoba się ten post
Taki temat już chyba gdzieś na forum jest.
Ja nic nie biorę - no dla siebie gumy do żucia Orbit o smaku arbuzowym. Tutaj takich nie widziałam.
A tak poza tym to wszystko, co potrzebuję jest i w Niemczech.
Więcej produktów wożę w odwrotną stronę - np. Ofenkäse, Nürnberger Würstchen, Matiasy, piwo Paulanera (w Polsce jest, ale dużo droższe), bułki pełnoziarniste do samodzielnego wypieku.
14 października 2014 11:20 / 1 osobie podoba się ten post
Twoje słowa nie mają uzasadnienia bo nie jestem początkującą opiekunką, a jednak pewne rzeczy zabieram ze soba, nie dla pewności, ale po prostu barszczu białego i żurku nie dostaniesz w Niemczech. Można oczywiścię zrobić zakwas samemu, ale proszę Cię.... ;-)
14 października 2014 11:28
No nie był personalnie przypisany do kogokolwiek
14 października 2014 11:28
Edeka ma stoisko w polskimi produktami barszcz biały czerwony żurek jarzynka majonez Winiary kisiele budynie cały regał :) ale biorę swoja kawę Velvet :)Jakobs :)
14 października 2014 11:31 / 5 osobom podoba się ten post
Nie zabieram absolutnie nic .Pytam sie, po co to wszystko?.Nie musze wiedziec.Kuchnia moja też jest smaczna .
14 października 2014 11:33 / 1 osobie podoba się ten post
Wszystko zależy gdzie jesteśmy i jak jest z zakupami i rozliczeniem .Ogólnie wszystko można w DE kupić , ale jak się ma do wyboru dużo sklepów, a jak na wsi to wyboru za bardzo nie ma.Ja mam ,,,ruski sklep'' i tam całe regały polskich towarów i nie tylko.Najbardziej mi odpowiada duża podaż ryb świeżych.Naprawdę jest w czym wybierać.