Polskie lepsze - co wozicie ze sobą do DE?

14 października 2014 11:35 / 2 osobom podoba się ten post
A mój poprzedni dziadek miał i liście laurowe i ziele angielskie:) I sam musiał to używać, bo słoiczki ręcznie opisane jego pismem na te przyprawy były.
14 października 2014 11:37 / 2 osobom podoba się ten post
takaja

Edeka ma stoisko w polskimi produktami barszcz biały czerwony żurek jarzynka majonez Winiary kisiele budynie cały regał :) ale biorę swoja kawę Velvet :)Jakobs :)

Z pewnością nie każda. U poprzedniego dziadka regulrnie się w Edece zakupy robiło, więc wszelkie półki miałam "obcykane" i polskich specjałów tam nie widziałam. 
14 października 2014 11:49
O właśnie! Majonez winiary też zabieram ze sobą
14 października 2014 13:05 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra

Z pewnością nie każda. U poprzedniego dziadka regulrnie się w Edece zakupy robiło, więc wszelkie półki miałam "obcykane" i polskich specjałów tam nie widziałam. 

Wichura masz rację nie wszystkie ja mam ok 4km i dużą i małą Edeke w małej nie ma :)
14 października 2014 14:22 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Zawsze biorę przyprawę do kurczaka,bo jestem do niej przyzwyczajona a niemiecka to 100% soli w soli:)I kaszę gryczaną czasami:)

Kasia,kasze gryczana mozna juz kupic z dostawa do domu, tak samo ogorki kiszone i majonez.
 
http://www.polish-shop.ch/pl/40-delikatesy
 
 
 
14 października 2014 14:40
Polskie kosmetyki
14 października 2014 15:12
Nawet mi to do głowy nie przyszło:)
14 października 2014 15:51 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Polskie kosmetyki

Kosmetyki to w większości wożę  zDe.Kazdy ma swoje ulubione, ale tu naprawde mamy wybór.
14 października 2014 16:00 / 2 osobom podoba się ten post
ivetta

Kosmetyki to w większości wożę  zDe.Kazdy ma swoje ulubione, ale tu naprawde mamy wybór.

I tak z wszystkim, ja po zachwycie Dm , Mueller, Rosmann wrocilam do Pl_-))))
14 października 2014 16:22 / 2 osobom podoba się ten post
zosia_samosia

Nie zabieram absolutnie nic .Pytam sie, po co to wszystko?.Nie musze wiedziec.Kuchnia moja też jest smaczna .

ja też nie, jeszcze czego!
14 października 2014 16:29
Znacie jakiś sklep online gdzie mają "pierogi z kapustą i grzybami"?
14 października 2014 21:47 / 1 osobie podoba się ten post
agamor

ja też nie, jeszcze czego!

Ale ja te kisielki,żurki,barszcze czerwone-to wyłącznie dla siebie -)))
14 października 2014 22:02 / 1 osobie podoba się ten post
wiewiorka

Ale ja te kisielki,żurki,barszcze czerwone-to wyłącznie dla siebie -)))

tak, wiem :):),  ja mam w "gratisie" jedzenie hihi :):):):))))))
14 października 2014 22:10 / 1 osobie podoba się ten post
agamor

tak, wiem :):),  ja mam w "gratisie" jedzenie hihi :):):):))))))

Ale te kisielki,żurki itp to nie tylko jedzenie ale tez przyjemność-) Tej niestety w gratisie nie mam i muszę sama o nią zadbać-))))))))))))))))))))0
14 października 2014 22:21 / 3 osobom podoba się ten post
Ja nic nie biore.Sa i tu nasze polskie specjaly,moze nie wszedzie,ale do wszystkiego idzie sie przyzwyczaic.Jak czegos nie ma jest dobrze.Szukam czego innego, coby mi odpowiadalo. Trzeba umiec sobie radzic.