Polskie lepsze - co wozicie ze sobą do DE?

15 października 2014 13:28 / 1 osobie podoba się ten post
basiaim

Trochę ogólnie w tytule ,ale zaraz wyjaśnię o co mi chodzi....
 
Dotychczas w De byłam przy rodzinie,oni robili zakupy.
Za dwa tygodnie jadę do nowej podopiecznej. Tam będę sama gotować,robić zakupy.
 
Stąd moje pytanie:
Co w Polsce jest takiego,czego nie ma w Niemczech (czy w innych krajach,do których jeździcie)? Co z Polski warto wziąć ze sobą?
 
Nie chodzi mi o polską kiełbasę,wódkę ;))))  ale np. jakieś przyprawy,które za granicą ciężko zdobyć.
 
Wiem,że np. barszcz Winiary wiele osób wozi,galaretki w proszku,polski czosnek ;) 
 
 

Jak do tej pory nie widziałam w De sody. I te ichniejsze galaretki też są do niczego, poza tym chyba wszystko pozostałe jest albo są "zastępniki" które można wykorzystać...
15 października 2014 13:35
Lili soda napewno jest ale w tej chwili nazwa mi wyparowała z głowy dostaniesz w małych saszetkach lub w pudełko pakiet chyba 5szt :) Rewe Edeka K+K w Aldi nie widziałam :)
15 października 2014 13:40 / 2 osobom podoba się ten post
Natron to jest soda w De
15 października 2014 16:49
Ja poza drobnymi prezentami typu słodycze, zabieram często herbatę. Ale to kwestia przyzwyczajenia, bo w DE nie mogę trafić na właściwy smak a herbaty piję sporo.
15 października 2014 16:53 / 4 osobom podoba się ten post
Papierosy z Polski - duzo ha ha
15 października 2014 16:59 / 7 osobom podoba się ten post
Kiełbase, kiełbasę i raz jeszcze kiełbasę zabrać ze sobą, usiąść wieczorem na fotelu, zamknąć oczy i smakować z rozkoszą o polskich wierzbach rozmyślając
)
15 października 2014 17:02 / 3 osobom podoba się ten post
amelka

Kiełbase, kiełbasę i raz jeszcze kiełbasę zabrać ze sobą, usiąść wieczorem na fotelu, zamknąć oczy i smakować z rozkoszą o polskich wierzbach rozmyślając
:-))

no to tez zabieram.Niemca daje sprobowac,aby wiedzieli jaka jest roznica miedzy kielbasa a tym czyms co u nich sie kupuje.Lwia czesc jednak jest dla mnie
15 października 2014 17:09 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

no to tez zabieram.Niemca daje sprobowac,aby wiedzieli jaka jest roznica miedzy kielbasa a tym czyms co u nich sie kupuje.Lwia czesc jednak jest dla mnie

A mnie nawet jedna podwójna to z lodówki znikneła, jak gście tu przyjechały. 
Myślą sobie, że do trzech liczyć nie umiem, czy co?
 
15 października 2014 17:10 / 3 osobom podoba się ten post
ORIM

Papierosy z Polski - duzo ha ha

Jo tyż !!!!.... jak aktualne finanse nie pozwalają wziąć większej ilości - mam dostawę !.... Kiełbasę też będę brała , niby znalazłam w "polskim sklepie " , ale droga , malutkie pętko " jałowcowej " coś koło 2 ojro !... "magdzie " bystrzejsza wzięła rachunek , ja cymbałowata - nie pomyślałam !...brakuje mi tu najbardziej naszej , najlepszej na świecie kiełbachy ! -:))))))))
15 października 2014 17:12 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Jo tyż !!!!.... jak aktualne finanse nie pozwalają wziąć większej ilości - mam dostawę !.... Kiełbasę też będę brała , niby znalazłam w "polskim sklepie " , ale droga , malutkie pętko " jałowcowej " coś koło 2 ojro !... "magdzie " bystrzejsza wzięła rachunek , ja cymbałowata - nie pomyślałam !...brakuje mi tu najbardziej naszej , najlepszej na świecie kiełbachy ! -:))))))))

No właśnie arabrab. A jkbyś do skrzynki zajrzała, to wiedziałabyś co zabrać )
15 października 2014 17:17 / 2 osobom podoba się ten post
amelka

No właśnie arabrab. A jkbyś do skrzynki zajrzała, to wiedziałabyś co zabrać :-))

Zaraz zajrzę , może tam jeszcze coś zostało !.... Jeżu , jaka ja inteligentna " jezdem " ...-:))))))))))))))))
15 października 2014 17:57 / 2 osobom podoba się ten post
amelka

A mnie nawet jedna podwójna to z lodówki znikneła, jak gście tu przyjechały. 
Myślą sobie, że do trzech liczyć nie umiem, czy co?
 

po zapachu poszli ha ha 
15 października 2014 17:59 / 1 osobie podoba się ten post
Ja nic nie dziele tylko moge poczestowac.Moje to ha ha z Polski
15 października 2014 18:54 / 3 osobom podoba się ten post
kiełbaski takie jak w Polsce nigdzie na świecie niema,tak samo jest z chlebkiem.nasz Polski najlepszy
15 października 2014 19:01 / 1 osobie podoba się ten post
kacha25

kiełbaski takie jak w Polsce nigdzie na świecie niema,tak samo jest z chlebkiem.nasz Polski najlepszy

a ty juz w pracy i juz na niemieckim chlebku