Czy jest tu opiekunka, która pojechała bez znaj. języka?

05 marca 2017 13:12 / 1 osobie podoba się ten post
Nic zlego nie pisalem. Pyta dziewczyna to jej doradzic chcialem, ze oni kursy robia. Nie zapłacą na początek dużo ale zawsze to coś. To znana firma chyba największa. Złego słowa o firmach nie pisze.
05 marca 2017 15:10 / 1 osobie podoba się ten post
znam nazwy warzyw i domowych rzeczy ale slabo umie skladac zdania
05 marca 2017 18:47 / 3 osobom podoba się ten post
ela123

znam nazwy warzyw i domowych rzeczy ale slabo umie skladac zdania

Opanowanie 1000 słówek pozwala na komunikowaniu się w danym języku w stopniu podstawowym - tak mówi jedna z metod nauki języka. Ja też jestem tego zdania i sama zaczynałam od wkuwania słówek. Powodzenia:)
05 marca 2017 18:58 / 6 osobom podoba się ten post
ela123

znam nazwy warzyw i domowych rzeczy ale slabo umie skladac zdania

Z własnego doświadczenia.Nie skupiaj się na razie na poprawnych długich zdaniach.To przyjdzie z czasem.Słówka wkuwaj-do dziś mam zeszycik ,gdzie jakieś nowe dopiszę:)Trenuj słownictwo opiekunkowo-zakupowe,bo na początek to najbardziej sie przyda:)I nie martw się,że nie mówisz poprawnie gramatycznie-połowa z nas tak nie mówi:)Goethego w oryginale czytać nie będziemy przecież:)Poszperaj,na forum jest sporo topików o nauce języka ,przydatnych zwrotów itp.
Moja niemiecka zmora do dziś ,po ponad 6 latach pracy w D to wiewiórka:)Nigdy się poprawnie nie nauczę wymawiać bo w każdym miejscu jakoś inaczej mówią:):):)
05 marca 2017 19:22 / 4 osobom podoba się ten post
kasia63

Z własnego doświadczenia.Nie skupiaj się na razie na poprawnych długich zdaniach.To przyjdzie z czasem.Słówka wkuwaj-do dziś mam zeszycik ,gdzie jakieś nowe dopiszę:)Trenuj słownictwo opiekunkowo-zakupowe,bo na początek to najbardziej sie przyda:)I nie martw się,że nie mówisz poprawnie gramatycznie-połowa z nas tak nie mówi:)Goethego w oryginale czytać nie będziemy przecież:)Poszperaj,na forum jest sporo topików o nauce języka ,przydatnych zwrotów itp.
Moja niemiecka zmora do dziś ,po ponad 6 latach pracy w D to wiewiórka:)Nigdy się poprawnie nie nauczę wymawiać bo w każdym miejscu jakoś inaczej mówią:):):)

Mam to samo z kominiarzem
05 marca 2017 19:33 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

Z własnego doświadczenia.Nie skupiaj się na razie na poprawnych długich zdaniach.To przyjdzie z czasem.Słówka wkuwaj-do dziś mam zeszycik ,gdzie jakieś nowe dopiszę:)Trenuj słownictwo opiekunkowo-zakupowe,bo na początek to najbardziej sie przyda:)I nie martw się,że nie mówisz poprawnie gramatycznie-połowa z nas tak nie mówi:)Goethego w oryginale czytać nie będziemy przecież:)Poszperaj,na forum jest sporo topików o nauce języka ,przydatnych zwrotów itp.
Moja niemiecka zmora do dziś ,po ponad 6 latach pracy w D to wiewiórka:)Nigdy się poprawnie nie nauczę wymawiać bo w każdym miejscu jakoś inaczej mówią:):):)

 bo wiewiórka po niemiecku powinna byc twardo wymawiana...!, a ona jest taka jakaś "zmiekczona", nie umiem jej wymówic:( a ... nawet nie potrafie zapamietac jej nazwy:( Rzeczywiście zmora, a takie miłe zwierzątko
05 marca 2017 20:09 / 7 osobom podoba się ten post
ela123

znam nazwy warzyw i domowych rzeczy ale slabo umie skladac zdania

Dodaj do tego czasowniki i najpotrzebniejsze przymiotniki. Ja na początku uczyłam się gotowych zdań w całości. Na przykład  -idziemy do toalety, do sklepu na spacer i do tego czas przeszły byłam/byłyśmy w toalecie, w sklepie itd. Czas przyszły przychodzi z czasem, a formy biernej nie umiem dobrze do dzisiaj.  Uczyłam się kompletami ciemno- jasno, długi-krótki itd. W większości przypadków naprawdę nie trzeba dużo. Ja na początku miałam ściągę jak wezwać pogotowie, w tej  ściądze w wykropkowane miejsca wpisywałam imię i nazwisko Pdp, datę urodzenia, adres itd. i to leżało na wierzchu. Wszystko przychodzi z czasem. Ja nie mówię perfekt po niemiecku, ale ostatnio rozśmieszyło mnie, jak podczas rozmowy telefonicznej ze mną koleżanka "zagadała" do Podopiecznego - Ich komme ZARAZ. Wiele z opiekunek mówi płynnie po niemiecku, ale sporo też braki w słownictwie nadrabia urokiem osobistym . Na stronie Aterimy jest przykładowa rozmowa weryfikacyjna z opiekunką. Nie wiem jaką stawkę pani zaproponowali, ale niemiecki słabiutki był.
05 marca 2017 20:24 / 5 osobom podoba się ten post
kasia63

Z własnego doświadczenia.Nie skupiaj się na razie na poprawnych długich zdaniach.To przyjdzie z czasem.Słówka wkuwaj-do dziś mam zeszycik ,gdzie jakieś nowe dopiszę:)Trenuj słownictwo opiekunkowo-zakupowe,bo na początek to najbardziej sie przyda:)I nie martw się,że nie mówisz poprawnie gramatycznie-połowa z nas tak nie mówi:)Goethego w oryginale czytać nie będziemy przecież:)Poszperaj,na forum jest sporo topików o nauce języka ,przydatnych zwrotów itp.
Moja niemiecka zmora do dziś ,po ponad 6 latach pracy w D to wiewiórka:)Nigdy się poprawnie nie nauczę wymawiać bo w każdym miejscu jakoś inaczej mówią:):):)

A moja Pdp teraz też ma problem, bo "jejurka", "jejulka", zamiast powiedzieć ładnie "wiewiórka"-to w ramach zajęć dydaktycznych. Nie musimy więc mieć kompleksów
06 marca 2017 11:24 / 5 osobom podoba się ten post
Dziekuję za wszystkie odpowiedzi własnie dzisiaj zadzwonili i dostałam prace z moim słabym niemieckim
06 marca 2017 19:31 / 2 osobom podoba się ten post
margaritka59

Mam to samo z kominiarzem:-)

Ja też A od niego jeszcze lepszy jest mistrz kominiarski-Schornsteinfegermeister To nie jest normalne aby jeden wyraz składał się z 22 liter. Wiem, wiem...może być gorzej.

06 marca 2017 19:39 / 5 osobom podoba się ten post
Grundstücksverkehrsgenehmigungszuständigkeitsübertragungsverordnung - 67 liter

Słowo prawnicze mówiące o tym, kto odpowiedzialny jest za rozstrzyganie kwestii dotyczących własności.

Na koniec edukacji trzeba opanować wymawianie powyższego

A co do tematu topiku, to kiedy prawie dziewięć lat temu pojechałem do mojej pierwszej pracy w opiece, to znałem niemiecki z "Czterech pancernych":
- Guten Morgen,
- Haende hoch
- Nicht schissen.
I jakoś poszło

06 marca 2017 19:59 / 3 osobom podoba się ten post
Misiek

Grundstücksverkehrsgenehmigungszuständigkeitsübertragungsverordnung - 67 liter

Słowo prawnicze mówiące o tym, kto odpowiedzialny jest za rozstrzyganie kwestii dotyczących własności.

Na koniec edukacji trzeba opanować wymawianie powyższego:-):lol2:

A co do tematu topiku, to kiedy prawie dziewięć lat temu pojechałem do mojej pierwszej pracy w opiece, to znałem niemiecki z "Czterech pancernych":
- Guten Morgen,
- Haende hoch
- Nicht schissen.
I jakoś poszło:upup:

Ty oczywiście to potrafisz. Ja na razie sylabizuję i staram się wyłowić poszczególne słowa.
06 marca 2017 20:33 / 7 osobom podoba się ten post
Mój podopieczny jest ciągle na nie, bunt jak u dwulatka. Rano ubierać się non non non, do śniadania usiąść non non non, do toalety non non non. Mówię do niego: Du bist ein Opportunist. A jego żona pyta mnie co to znaczy. Pokazałam, że Leksykony stoją na półkach. Smiała się jak sobie przeczytała co to Opportunist. Jutro jej zadam zagadkę ale czy ja się nauczę do jutra tego słowa???? Grundstücksverkehrsgenehmigungszuständigkeitsübertragungsverordnung - na razie nie umiem tego przeczytać.

06 marca 2017 20:35 / 3 osobom podoba się ten post
Gosiap

Mój podopieczny jest ciągle na nie, bunt jak u dwulatka. Rano ubierać się non non non, do śniadania usiąść non non non, do toalety non non non. Mówię do niego: Du bist ein Opportunist. A jego żona pyta mnie co to znaczy. Pokazałam, że Leksykony stoją na półkach. Smiała się jak sobie przeczytała co to Opportunist. Jutro jej zadam zagadkę ale czy ja się nauczę do jutra tego słowa???? Grundstücksverkehrsgenehmigungszuständigkeitsübertragungsverordnung - na razie nie umiem tego przeczytać.

Nie Ty jedna 
06 marca 2017 20:47 / 4 osobom podoba się ten post
Alina

Nie Ty jedna :-)

I cóż przy tym słowie znaczy ten ichni kominiarz