Czy jest tu opiekunka, która pojechała bez znaj. języka?

07 lutego 2017 19:23 / 1 osobie podoba się ten post
barbara66

Witam wszystkie opiekunki :) chciałam się dowiedziec czy jest tu jakaś opiekunka co pojechała bez znajomości jezyka ?? z rozmówkami ?? i jak to załatwic ?? coż z tego ,że jestem doświadczoną opiekunką tu w Polsce, jak język mi niewchodzi :(( ( starość ?) jestem chyba słuchowcem nie wzrokowcem :( Musze wyjechac, bo z córką wylądujemy na ulicy :( podtawowe bitte, danke,powitania :( to umiem ( śmiech) jesdyny chyba ratunek to pacjent Polak :(
Gdzie szukac ??? prosze o poradę . Basia

witam
ja pojechałam bez jezyka udało sie choć powiem szczerze że było ciezko
08 lutego 2017 09:46 / 1 osobie podoba się ten post
Krystynka000

Witam ,proszę napisz jak to było u Ciebie przy pierwszym wyjezdzie.Znam kilka słówek tylko ,a szukam możliwości aby wyjechac i trochę zarobić.Trudno mi podjąc decyzję co do wyboru firmy.Tyle propozycji mają ,pięknie przez telefon mówią ,a ja się nie moge zdecydować ,boję sie ,że nie dam rady !

Krystynka, jesli znasz tylko kilka słówek, to mozesz długo czekać na ofertę. Moze warto w kilku firmach sie zwerbować... 
08 lutego 2017 10:18 / 6 osobom podoba się ten post
Krystynka000

Witam ,proszę napisz jak to było u Ciebie przy pierwszym wyjezdzie.Znam kilka słówek tylko ,a szukam możliwości aby wyjechac i trochę zarobić.Trudno mi podjąc decyzję co do wyboru firmy.Tyle propozycji mają ,pięknie przez telefon mówią ,a ja się nie moge zdecydować ,boję sie ,że nie dam rady !

Czasami Podopieczny mieszka z rodziną i opiekunka jest potrzebna  wyłącznie do pomocy w domu i przy chorym. Resztą zajmuje się rodzina. Nie jest to komfortowa sytuacja, bo płaca raczej marna i niebezpieczeństwo, że w zamian za pomoc w ogarnianiu niemieckiej rzeczywistości trzeba będzie dużo więcej pracować dla większej liczby osób. Każdy musi sam zdecydować co dla niego najlepsze. Może lepiej pojechać i zobaczyć? Są fajne książki w poręcznym formacie "Pomoc medyczna w Niemzech" i "Pomoc domowa w Niemczech" , "Niemiecki niezbędnik językowy dla opiekunów osób starszych". Fajne są lekcje na stronie Aterimy, ale do tych lekcji trzeba już odrobinę umieć. Wiele firm oferuje kursy po których zapewnia (tak przynajmniej jest napisane) wyjazd do pracy. Wiąże się to jednak z podpisaniem niezbyt korzystnej umowy na czas określony. Nie wiem dokładnie, ta wiedza to tylko z internetu, ale w życiu nie ma nic za darmo. Trzeba chwycić byka za rogi i spróbować, ja też się bałam, a jeżdżę już czwarty rok i nie żałuję.
08 lutego 2017 20:25
Agencja Pracy AP-Labora ze Świdnicy ,czy ktoś wyjezdzł z tej firmy do opieki.
08 lutego 2017 20:37 / 1 osobie podoba się ten post
aniao

Czasami Podopieczny mieszka z rodziną i opiekunka jest potrzebna  wyłącznie do pomocy w domu i przy chorym. Resztą zajmuje się rodzina. Nie jest to komfortowa sytuacja, bo płaca raczej marna i niebezpieczeństwo, że w zamian za pomoc w ogarnianiu niemieckiej rzeczywistości trzeba będzie dużo więcej pracować dla większej liczby osób. Każdy musi sam zdecydować co dla niego najlepsze. Może lepiej pojechać i zobaczyć? Są fajne książki w poręcznym formacie "Pomoc medyczna w Niemzech" i "Pomoc domowa w Niemczech" , "Niemiecki niezbędnik językowy dla opiekunów osób starszych". Fajne są lekcje na stronie Aterimy, ale do tych lekcji trzeba już odrobinę umieć. Wiele firm oferuje kursy po których zapewnia (tak przynajmniej jest napisane) wyjazd do pracy. Wiąże się to jednak z podpisaniem niezbyt korzystnej umowy na czas określony. Nie wiem dokładnie, ta wiedza to tylko z internetu, ale w życiu nie ma nic za darmo. Trzeba chwycić byka za rogi i spróbować, ja też się bałam, a jeżdżę już czwarty rok i nie żałuję.

Tak ,wiem,dużo czytam w internecie ,uczę się języka,słabo wchodzi .Chcę własnie tego byka chwycić za rogi,może uda mi się go "ujarzmic".Jak nie spróbuje nie będę wiedziała.Pozdrawiam
13 lutego 2017 14:24 / 4 osobom podoba się ten post
Janaa

witam
ja pojechałam bez jezyka udało sie choć powiem szczerze że było ciezko

Przyjechałam z polecenia znajomej, nie znałam po niemiecku ani słowa z moją Frau dogaduje sie bez większych problemów, a i z większością niemców daje sobie rade. Duuużo przede mną to napewno ale pierwsze koty za płoty. Pozdrawiam wszystkich
16 lutego 2017 14:54
Witqm chce wyjechac jako opiekunka ale mam slabe podstawy jezyka ale sie ucze czy ktos moze mi powiedziec czy mam szanse i moge jechac na swieta czekam na odp dzieki
16 lutego 2017 14:58 / 1 osobie podoba się ten post
Martita26

Witqm chce wyjechac jako opiekunka ale mam slabe podstawy jezyka ale sie ucze czy ktos moze mi powiedziec czy mam szanse i moge jechac na swieta czekam na odp dzieki

Jak nie spróbujesz, to nie będziesz wiedzieć. Poszukaj w ofertach odpowiadającego Tobie zlecenia i aplikuj lub dzwoń.
16 lutego 2017 15:26
Ok a tu sa takie oferty?
16 lutego 2017 15:28
Martita26

Ok a tu sa takie oferty?

Na stronie głównej na dole po lewej masz aktualne oferty.
16 lutego 2017 15:30
Dzięki ale pewnie nie ma ze tym co umie he ale zobacze
16 lutego 2017 17:35
Martita26

Witqm chce wyjechac jako opiekunka ale mam slabe podstawy jezyka ale sie ucze czy ktos moze mi powiedziec czy mam szanse i moge jechac na swieta czekam na odp dzieki

Na święta z pewnością, tylko podzwoń po agencjach i zostaw namiary na siebie 
16 lutego 2017 18:42 / 1 osobie podoba się ten post
No tez tak myle dlatego chce na swieta bo najłatwiej ponoc zalapac sie na pierwszy raz
05 marca 2017 12:21
Witam znam kilka słówek wysłałam zgłoszenia do agencji ale ciągle ze za mało mówię czy jest możliwość znalezienia pracy z tak słabym niemieckim
05 marca 2017 12:35 / 1 osobie podoba się ten post
ela123

Witam znam kilka słówek wysłałam zgłoszenia do agencji ale ciągle ze za mało mówię czy jest możliwość znalezienia pracy z tak słabym niemieckim

Lubisz stres to jedź bez języka. Wrócisz szybciej jak wyjedziesz. Znasz chociaż angielski? Firma promedica robi kursy językowe, płacą słabo ale zawsze jakoś można zacząć.