Lycamobile

15 sierpnia 2016 14:13
basiaim

Kolejne pytanie do mądrzejszych ode mnie:

Dlaczego do niektórych niemieckich odbiorców nie dochodzą moje smsy wysyłane z niemieckiej Lycamobile?

Uprzedzam pytania:
Konto doładowane jest, numery wpisane poprawnie- bo dzwonić mogę, a smsy nie dochodzą :(

U mnie jest to samo. Do Polski dochodza normalnie, a na niemieckie numery- nie.juz myslalam, ze ja cos zepsulam, ale skoro u ciebie jest ten sam problem, to przyczyna lezy gdzie indziej. 
10 września 2016 09:49
Znów mam problem z Lycamobile.

Mam telefon na dwie karty.
Od wczoraj przy niemieckiej karcie Lycamobile mam komunikat "zła karta SIM". Resetowałam telefon, wyjmowałam karty, wkładałam na nowo. Problem jest cały czas.
Wina telefonu? wina karty?
Nic nie zmieniałam, żadnych ustawień.

Ktoś wie, jak to rozwiązać?
03 października 2016 11:28 / 1 osobie podoba się ten post
basiaim

Znów mam problem z Lycamobile.

Mam telefon na dwie karty.
Od wczoraj przy niemieckiej karcie Lycamobile mam komunikat "zła karta SIM". Resetowałam telefon, wyjmowałam karty, wkładałam na nowo. Problem jest cały czas.
Wina telefonu? wina karty?
Nic nie zmieniałam, żadnych ustawień.

Ktoś wie, jak to rozwiązać?

A rejestrowałaś kartę?Bo ja jak kupiłam w Polsce to mam podobnie,tzn nie zarejestrowano w sieci,bo teraz trzeba od razu. Może kiedy wcześniej nie trzeba było rejestrować nie miałaś zarejestrowane i działało a od kiedy jest ustaw to działa do jakiegoś czasu a potem i tak trzeba rejestrowąć bo kończy sie jej ważność.Może to?
03 października 2016 11:33 / 2 osobom podoba się ten post
luttka

A rejestrowałaś kartę?Bo ja jak kupiłam w Polsce to mam podobnie,tzn nie zarejestrowano w sieci,bo teraz trzeba od razu. Może kiedy wcześniej nie trzeba było rejestrować nie miałaś zarejestrowane i działało a od kiedy jest ustaw to działa do jakiegoś czasu a potem i tak trzeba rejestrowąć bo kończy sie jej ważność.Może to?

Ale Basia pisze że na niemieckiej ma problem a niemieckie bez zarejestrowania nie działają. Ja mam niemiecką Lyca ale bardzo mało doładowuję.
Najwiecej z domem nadaje ze Skype. Na ogół nie mam problemów?
Może u Basi to wina telefonu, że karta się zawiesza?
03 października 2016 11:36 / 2 osobom podoba się ten post
luttka

A rejestrowałaś kartę?Bo ja jak kupiłam w Polsce to mam podobnie,tzn nie zarejestrowano w sieci,bo teraz trzeba od razu. Może kiedy wcześniej nie trzeba było rejestrować nie miałaś zarejestrowane i działało a od kiedy jest ustaw to działa do jakiegoś czasu a potem i tak trzeba rejestrowąć bo kończy sie jej ważność.Może to?

Tak, kartę mam zarejestrowaną.Kupowałam ją w De.
Teraz już jest ok (tzn nadal mam problem z niedochodzącymi smsami na niemieckie numery).
To była wina telefonu, jak zauważyła Mery.
03 października 2016 11:40 / 1 osobie podoba się ten post
luttka

A rejestrowałaś kartę?Bo ja jak kupiłam w Polsce to mam podobnie,tzn nie zarejestrowano w sieci,bo teraz trzeba od razu. Może kiedy wcześniej nie trzeba było rejestrować nie miałaś zarejestrowane i działało a od kiedy jest ustaw to działa do jakiegoś czasu a potem i tak trzeba rejestrowąć bo kończy sie jej ważność.Może to?

Zgadza sie. Od jakiegos czasu wszystkie numery telefoniczne na karte,musza byc zrejestrowane. I te osoby,ktory nie wiedzialy,zapomnialy czy inne cos maja teraz problem. Chyba mozna to zrobic do Nowego Roku ale nie mam pewnosci,wtedy karty ludzi,ktorzy nie dopelnia takiego obowiazku stana sie po prostu nieaktywne. 

http://www.lycamobile.pl/po/rejestracja-kart-sim-w-lycamobile

Ale u Basiaim to chyba inny problem...Bo do konca roku jeszcze sporo czasu,wiec nie wiem o co moze chodzic?
03 października 2016 11:40 / 1 osobie podoba się ten post
basiaim

Tak, kartę mam zarejestrowaną.Kupowałam ją w De.
Teraz już jest ok (tzn nadal mam problem z niedochodzącymi smsami na niemieckie numery).
To była wina telefonu, jak zauważyła Mery.

Może coś zablokowałaś? Jak próbowałaś naprawiać telefon?
03 października 2016 11:45 / 1 osobie podoba się ten post
basiaim

Kolejne pytanie do mądrzejszych ode mnie:

Dlaczego do niektórych niemieckich odbiorców nie dochodzą moje smsy wysyłane z niemieckiej Lycamobile?

Uprzedzam pytania:
Konto doładowane jest, numery wpisane poprawnie- bo dzwonić mogę, a smsy nie dochodzą :(

A te smsy nie dochodzą  do jakieś konkretnej sieci? czy do wszystkich. I czy do Lyca też.
03 października 2016 11:46 / 2 osobom podoba się ten post
Podczas ściągania aplikacji można złapać wirusa albo samo coś się moze przestawić. Mojego smartfona własnie zabiłam w ten sposob tzn. sciagałam sobie ze sklepu Play rózne aplikacje i któregos razu znikł zasięg, smartfon zacząl się grzać . W servisie stwierdzili,że poszła płyta głowna . Teraz chodzi w nim tylko internet bo zasięg nie wrócił ale i tak muszę uważać żeby się nie przegrzał.
Może ściągałaś ostatnio jakąs a[likacje? Uważaj też żeby telefon nie rozładował ci się do zera,bo czasem też pote fiksuje.
03 października 2016 12:03
MeryKy

A te smsy nie dochodzą  do jakieś konkretnej sieci? czy do wszystkich. I czy do Lyca też.

Do wszystkich niemieckich poza Lycamobile- do niej dochodzą.

Mam telefon na Windowsie, dual SIM, więc cały czas jest aktywny, obojętnie gdzie jestem- czy to Pl, czy De.
Słyszałam jednak,że dużo osób ma problemy z telefonami na tym systemie.
03 października 2016 12:15
basiaim

Do wszystkich niemieckich poza Lycamobile- do niej dochodzą.

Mam telefon na Windowsie, dual SIM, więc cały czas jest aktywny, obojętnie gdzie jestem- czy to Pl, czy De.
Słyszałam jednak,że dużo osób ma problemy z telefonami na tym systemie.

Moje smsy dochodzą z pewnością. Nie wiem czy na wszystkie sieci? Np. na polski numer po kilka dziennie nieraz wysyłam i wszystko ok. Może masz jakiś abonament? Ja doładowuje tylko jak zużyje kasę.

Moze zadzwoń do biura obsługi z zapytaniem dlaczego nie dochodzą. Może w tym pakiecie tak jest, że tylko na Lyca bez ograniczeń. Jakieś wytłumaczenie musi byc. Chyba, że faktycznie to wina systemu?
03 października 2016 12:49
basiaim

Znów mam problem z Lycamobile.

Mam telefon na dwie karty.
Od wczoraj przy niemieckiej karcie Lycamobile mam komunikat "zła karta SIM". Resetowałam telefon, wyjmowałam karty, wkładałam na nowo. Problem jest cały czas.
Wina telefonu? wina karty?
Nic nie zmieniałam, żadnych ustawień.

Ktoś wie, jak to rozwiązać?

Basiaku miły,ja mam jeszcze lepiej,bo mam w telefonie typu dual dwie niemieckie Lyca mobil i taki komunikat pojawia sie już od dawna i dotyczy tylko jednej z kart,tej aktywniejszej.Przy tej drugiej problemu nie ma.Na razie ignoruję,choć też pezemknęło mi,że być może o rejestrację chodzi.Ale przecież to niemozliwe,bo karty były rejestrowane.Może uaktualnienie jakieś tej rejestracji?
A tak na marginesie-w kraju naszym karty SIM nalezy zarejestrować do konca stycznia 2017.Do kiedy w DE-nie wiem.
03 października 2016 12:55
Impala

Basiaku miły,ja mam jeszcze lepiej,bo mam w telefonie typu dual dwie niemieckie Lyca mobil i taki komunikat pojawia sie już od dawna i dotyczy tylko jednej z kart,tej aktywniejszej.Przy tej drugiej problemu nie ma.Na razie ignoruję,choć też pezemknęło mi,że być może o rejestrację chodzi.Ale przecież to niemozliwe,bo karty były rejestrowane.Może uaktualnienie jakieś tej rejestracji?
A tak na marginesie-w kraju naszym karty SIM nalezy zarejestrować do konca stycznia 2017.Do kiedy w DE-nie wiem.

Ale w De od wielu lat nie ma kart bez rejestracji. Ja nie zarejestrujesz to zadnego połaczenia nie wykonasz.
03 października 2016 14:59 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Moje smsy dochodzą z pewnością. Nie wiem czy na wszystkie sieci? Np. na polski numer po kilka dziennie nieraz wysyłam i wszystko ok. Może masz jakiś abonament? Ja doładowuje tylko jak zużyje kasę.

Moze zadzwoń do biura obsługi z zapytaniem dlaczego nie dochodzą. Może w tym pakiecie tak jest, że tylko na Lyca bez ograniczeń. Jakieś wytłumaczenie musi byc. Chyba, że faktycznie to wina systemu?

Ja mam na kartę + uaktywniłam ten SPAR.
Doładowuję, jak mam "grosze" na koncie.
Dzwonić mogę normalnie, odbierać tel i smsy też.
Nie wiem, czemu tak jest.
Dwie osoby ze znajomych mają Lycę i do nich piszę bez problemu.
Do Niemców, którzy mają w innych sieciach muszę odpisywać z polskiego, mimo że oni piszą na niemiecki.
Aż taki problem to nie jest, bo jest jeszcze whatsapp (przypisany do tej Lyki), ale gorzej jak jestem poza netem.
03 października 2016 15:01
Impala

Basiaku miły,ja mam jeszcze lepiej,bo mam w telefonie typu dual dwie niemieckie Lyca mobil i taki komunikat pojawia sie już od dawna i dotyczy tylko jednej z kart,tej aktywniejszej.Przy tej drugiej problemu nie ma.Na razie ignoruję,choć też pezemknęło mi,że być może o rejestrację chodzi.Ale przecież to niemozliwe,bo karty były rejestrowane.Może uaktualnienie jakieś tej rejestracji?
A tak na marginesie-w kraju naszym karty SIM nalezy zarejestrować do konca stycznia 2017.Do kiedy w DE-nie wiem.

Ja już tego problemu nie mam, zniknął sam, ale trwało to dość chwilę i mnie irytowało, bo pod niemieckim mam też whatsapp i wtedy też nie działał.