Lycamobile

26 maja 2016 17:06
Kobietka

Może to tylko przejściowe problemy. Nie wiem, zwykle to ja oddzwaniam z Lyca do PL :yo:

U mnie jest tak, że ten ktoś ma darmowe, dlatego ja tylko puszczam sygnała ;)  Czasem jest to po kilka razy dziennie.
Mówił mi, że chce dzwonić, a tu mu sru-sms przychodzi i "przeszkadza".
26 maja 2016 17:07 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Może to tak z automatu Lyca tak teraz ma?

Tak to wygląda....
Myślałam, że wiecie, czemu tak jest.
26 maja 2016 17:16
basiaim

U mnie jest tak, że ten ktoś ma darmowe, dlatego ja tylko puszczam sygnała ;)  Czasem jest to po kilka razy dziennie.
Mówił mi, że chce dzwonić, a tu mu sru-sms przychodzi i "przeszkadza".

Powinna być taka opcja, że nie chce tych powiadomień, powinna być przesłana smsem, odsyła sie go z jakimś chyba kodem i więcej nie przysyłają. Można zawsze zadzwonić do nich na infolinię i poprosić o anulowanie powiadomień. Powinno zadziałać.
26 maja 2016 19:54
basiaim

Tak to wygląda....
Myślałam, że wiecie, czemu tak jest.

Basia, bo z Lyca tak jest. Ja mialam czasem polaczenia z Afryka, doslownie. Dzwonilam do kogos, a tam sie jakis inny osobnik w nieznanym jezyku mi sie odzawal. raz bylo tak, ze na telefonie wyswietlil mi sie moj Andy, odbieram, a tam ktos po niemiecku pyta czy wiem gdzie jest Manuel!!!! Zdebialam . Bylo kilka razy takie zamieszanie. Wiem, ze to pochodzi gdzies od arabow ale nie wiem dokladnie z jakiego kraju. przesyl na Europe ma Anglia. Zlikwidowalam wreszcie i kupilam z niemieckiego telecomu
28 czerwca 2016 23:13
Zmieniło się w Lycamobile jeśli chodzi o rozmowy z PL do innych sieci niż polska Lyca.Nie ma juz opłaty za połączenie -15centów.Teraz jest i na domowy i na komórkę 1 cent/minuta i 15 SMS ,tak jak było.Szkoda ,bo wcześniej za 15 centów mozna było na domowy gadać ile wlezie:( Te stawki sa po doładowaniu i wysłanie na 2525 smsa SPAR.Tylko wtedy!

http://www.lycamobile.de/po/dzwo%C5%84-do-polski
28 czerwca 2016 23:22 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Zmieniło się w Lycamobile jeśli chodzi o rozmowy z PL do innych sieci niż polska Lyca.Nie ma juz opłaty za połączenie -15centów.Teraz jest i na domowy i na komórkę 1 cent/minuta i 15 SMS ,tak jak było.Szkoda ,bo wcześniej za 15 centów mozna było na domowy gadać ile wlezie:( Te stawki sa po doładowaniu i wysłanie na 2525 smsa SPAR.Tylko wtedy!

http://www.lycamobile.de/po/dzwo%C5%84-do-polski

To gdzie kupić kartę startową tu w De ,czy w Polsce.Bo Benita pisała ,że doładowuje i w De i w Pl.A chciałabym coś uniwersalnego mieć.Mam lebare,ale w Pl już praktycznie tej sieci nie ma.
29 czerwca 2016 00:08 / 1 osobie podoba się ten post
teresadd

To gdzie kupić kartę startową tu w De ,czy w Polsce.Bo Benita pisała ,że doładowuje i w De i w Pl.A chciałabym coś uniwersalnego mieć.Mam lebare,ale w Pl już praktycznie tej sieci nie ma.

Jak chcesz w ogóle za darmo gadac z kims w PL to Ty musisz miec niemiecka kartę a druga osoba polską.Obie mozna albo zamówić na stronie Lycy albo kupic -w PL np.w Żabce a w D na stacji benzynowej ,albo w kiosku z gazetami -tam gdzie zobaczysz znaczek Lycy-ale ze strony masz darmowe obie:)
www.lycamobile.de i odpowiednio www.lycamoble.pl
29 czerwca 2016 00:17
kasia63

Jak chcesz w ogóle za darmo gadac z kims w PL to Ty musisz miec niemiecka kartę a druga osoba polską.Obie mozna albo zamówić na stronie Lycy albo kupic -w PL np.w Żabce a w D na stacji benzynowej ,albo w kiosku z gazetami -tam gdzie zobaczysz znaczek Lycy-ale ze strony masz darmowe obie:)
www.lycamobile.de i odpowiednio www.lycamoble.pl

i z niemieckiej karty wysłać (bezpłatnego) sms na nr 1200
o treści "48pol"
do niemickiego numeru dostaniesz wtedy "wirtuany" polski numer
i z polskiej laiki ktoś kto będzie dzwonił do Ciebie na ten numer nie będzie (ani Ty) płacił nic.
od kilku lat wydzwoniłem tak (bezpłatnie) do Marty kilka tysięcy minut
29 czerwca 2016 00:24
Chociaż ostatnio coś słyszałem, że między wszystkimi Lyca Mobile (bez względu na kraj) wszystkie połączenia są bezpłatne
(dawniej było to w obrębie jednego kraju)
i bezpłatny był tylko ten "wirtualny" polski numer
29 czerwca 2016 06:39 / 1 osobie podoba się ten post
teresadd

To gdzie kupić kartę startową tu w De ,czy w Polsce.Bo Benita pisała ,że doładowuje i w De i w Pl.A chciałabym coś uniwersalnego mieć.Mam lebare,ale w Pl już praktycznie tej sieci nie ma.

Tereska, napisałam, że doładowuję polski numer, albo niemiecki nr - bez względu na to, gdzie akurat jestem, przez kompa.
Faktycznie, jak Kasia pisała - teraz już nie ma znaczenia którego tel się używa. Ja dzwonię raz z polskiego, raz z niemieckiego, co akurat mam pod ręką.
O tej metodzie Darka, to jeszcze nie słyszalam. Dlaczego on chwali się dopiero teraz? Wiedzą trzeba się dzielić.
29 czerwca 2016 06:56 / 1 osobie podoba się ten post
darekr

i z niemieckiej karty wysłać (bezpłatnego) sms na nr 1200
o treści "48pol"
do niemickiego numeru dostaniesz wtedy "wirtuany" polski numer
i z polskiej laiki ktoś kto będzie dzwonił do Ciebie na ten numer nie będzie (ani Ty) płacił nic.
od kilku lat wydzwoniłem tak (bezpłatnie) do Marty kilka tysięcy minut

Ale te bezpłatne minuty sa pod warunkiem, że co miesiąc doładowujesz za określoną kwotą? A ja i Benita chyba też doładowujemy sporadycznie. Więc darowych minut nie ma!
29 czerwca 2016 07:13
No o to mi mniej więcej chodzi.Raz w roku doładować tylko dla podtrzymania karty.Mam lebarę którą ładowałam ostatnio w sierpniu ,więc chyba już nie aktywna.A lyca mobile Zobaczę jeszcze.
29 czerwca 2016 07:26 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Ale te bezpłatne minuty sa pod warunkiem, że co miesiąc doładowujesz za określoną kwotą? A ja i Benita chyba też doładowujemy sporadycznie. Więc darowych minut nie ma!

od ok 2 lat nie doładowywałem Lyce,
od takiego mniej więcej czasu mam na końcie stan - zero,
a do Marty czały czas dzwonie.
29 czerwca 2016 07:33
darekr

od ok 2 lat nie doładowywałem Lyce,
od takiego mniej więcej czasu mam na końcie stan - zero,
a do Marty czały czas dzwonie.

Ja doładowuje raz na pół roku i nie mam darmowych minut w niemieckiej sieci? Chociaż znajomi, którzy do mnie dzwonią mają. Ale oni doładowują co miesiąc. Nie wiem jak jest w przypadku polskiej? Kupiłam polskie karty na dworcu w Katowicach, ale moi domownicy tego nie już uzywają? Nie bylo tak tanio jak u ciebie. Widocznie coś przeoczyliśmy?
15 sierpnia 2016 12:14
Kolejne pytanie do mądrzejszych ode mnie:

Dlaczego do niektórych niemieckich odbiorców nie dochodzą moje smsy wysyłane z niemieckiej Lycamobile?

Uprzedzam pytania:
Konto doładowane jest, numery wpisane poprawnie- bo dzwonić mogę, a smsy nie dochodzą :(