Składki ZUS

28 września 2015 17:53 / 2 osobom podoba się ten post
Ann1967

Ciekawa jestem czy jest agencja która odprowadza składki od średniej krajowej ..

jest....moja 
06 listopada 2015 10:18
Mam pytanie do osób które mają odprowadzane składki od średniej krajowej-czy macie wystawiane A1 ???
czy nadal macie w umowach dietę?
06 listopada 2015 11:21
zosia_samosia

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wyzsza-skladka-zus-od-nizszych-przychodow,121,0,1940857.html

Hahaha, cytuje " zgodne z linią środowego orzeczenia TK wyroki w podobnych sprawach wydawał już w 2013 r. Sąd Najwyższy, ale praktyka działania ZUS nie uległa zmianie, stąd interwencja konstytucyjna. - Wyroki te nie wywarły wpływu na późniejsze orzecznictwo organów ZUS i nie zmieniły sposobu stosowania przepisów rozporządzenia przez te organy i sądy" no ja tu czegos nie pojmuję !!   To w jakim kraju my zyjemy ??  
06 listopada 2015 11:23 / 1 osobie podoba się ten post
kasiachodziez

Mam pytanie do osób które mają odprowadzane składki od średniej krajowej-czy macie wystawiane A1 ???
czy nadal macie w umowach dietę?

A1- zawsze. Diet brak w umowie.
06 listopada 2015 11:54 / 1 osobie podoba się ten post
Michalinka

A1- zawsze. Diet brak w umowie.

Dzięki kochana bardzo mi pomogłaś
11 grudnia 2015 11:23 / 3 osobom podoba się ten post
http://kadry.infor.pl/ubezpieczenia-spoleczne/oplacanie-skladek/716842,Skladki-od-umowy-zlecenia-zmiany-2016.html


http://ksiegowosc.infor.pl/zus-kadry/umowy-zlecenia/702699,Skladki-ZUS-od-umow-zlecen-od-1-stycznia-2016-r.html

Tak ma być wg nowych wytycznych-a jak będzie to się przekonamy:)Składki na ubezpieczenie społeczne to koszta pracodawcy/zleceniodawcy/ i nie może ich płacenie skutkować pomniejszeniem ustalone wynagrodzenia bo to niezgodne z prawem.Więc jesli jakas agencja udziela podobnych info to znaczy ,że jest niedoinformowana,albo jeszcze nie wie jak ten problem "ugryźć" ,żeby nie stracic.Wg mnie agencje sobie poradzą w taki sposób ,że trochę jeszcze ściągną z niemieckich rodzin a nam wynagrodzenia jak zawsze nie podwyższą-od 5 lat stawki się właściwie nie zmieniają.Oznacza to tylko ,że agencje mają świetnych i prawników i księgowych i doskonale sobie funkcjonują tym gąszczu nieustannych zmian:):):)Dopóki prawo będzie na tyle dziurawe,żeby je wykorzystywać z korzyscią dla siebie/agencji/ dopóty dla nas nic się nie zmieni.Idę o zakład ,że i te nowe przepisy agencje sprytnie omijac będą......
05 stycznia 2016 12:17 / 1 osobie podoba się ten post
Damessa

jest....moja :-)

Maszeruj do regulaminu! Moderator

05 stycznia 2016 14:59

Ty też!

05 stycznia 2016 18:20 / 3 osobom podoba się ten post

A ja myślałam, że Moderatora nie ma w Nowym Roku, Ale jest zielono. ha, ha ,,


 


Miło wiedzieć że ktoś za mną tęskni M.

06 stycznia 2016 06:57 / 2 osobom podoba się ten post
ja dzwoniłam do mojej firmy, z którą jeżdżę do Niemiec, to nic się nie zmieniło, ZUS płatny od 150€
06 stycznia 2016 13:35 / 1 osobie podoba się ten post

Kolejny taki wpis i wylatujesz! Moderator

06 stycznia 2016 18:29
lonia61

Kolejny taki wpis i wylatujesz! Moderator

Spam!

06 stycznia 2016 19:19
agamor

ja dzwoniłam do mojej firmy, z którą jeżdżę do Niemiec, to nic się nie zmieniło, ZUS płatny od 150€

To jakas firma KRZAK Po co placa te skladki jak Ty i tak z tego nic nie masz !!!
06 stycznia 2016 19:42 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

To jakas firma KRZAK:-) Po co placa te skladki jak Ty i tak z tego nic nie masz !!!

a mnie nie potrzeba :p
dorabiać darmozjadów, wolę więcej zarobic i gdzieś zainwestować