Składki ZUS

25 lipca 2017 14:34 / 2 osobom podoba się ten post
MeryKy

Ja mam potrącaną składkę chorobową. Mowiła mi pani w biurze ile musi trwać okres składkowy, ale mi uleciało.
A tu parę informacji: http://www.rp.pl/ZUS/312229955-Limit-podstawy-wymiaru-skladek-na-dobrowolne-ubezpieczenie-chorobowe-w-2017-r.html#ap-2

Przy własnej działalności to wiem ,że po 90 dniach to może tu też.A w jakiej wysokości ,to zobaczę w pasek z wypłatą i zobaczę jak pozostałe składki wyglądają ,bo coś nie pamiętam.
25 lipca 2017 14:40 / 4 osobom podoba się ten post
teresadd

Kto z pracujących przez agencję ma potrącaną dobrowolnie składkę na fundusz chorobowy.?
W jakiej wysokości i ewentualnie ile miesięcy musi trwać okres składkowy ,żeby można było sobie na zwolnienie pójść.

Ja mam też potrącaną dobrowolną składkę chorobową,którą i tak opłaca agencja,a na zwolnienie się nie wybieram więc lepiej poszukaj w neciku info.
25 lipca 2017 14:51 / 3 osobom podoba się ten post
Wiem.Przy zarobkach 3000 brutto składka wynosi 73 zł.Okres karencji 90 dni.Kto poszuka ,ten znajdzie.
25 lipca 2017 14:59 / 5 osobom podoba się ten post
teresadd

Kto z pracujących przez agencję ma potrącaną dobrowolnie składkę na fundusz chorobowy.?
W jakiej wysokości i ewentualnie ile miesięcy musi trwać okres składkowy ,żeby można było sobie na zwolnienie pójść.

Ja pracuje przez agencję na umowę zlecenie.
Składka dobrowolna chorobowa wynosi ok.96 zł miesięcznie.
Żeby nabyć prawo do zasiłku chorobowego musisz przepracować nieprzerwanie 90 dni.
25 lipca 2017 15:01 / 4 osobom podoba się ten post
teresadd

Kto z pracujących przez agencję ma potrącaną dobrowolnie składkę na fundusz chorobowy.?
W jakiej wysokości i ewentualnie ile miesięcy musi trwać okres składkowy ,żeby można było sobie na zwolnienie pójść.

Ja mam potrącaną. Składka jest dobrowolna, chyba 2,45% od wypłaty (chyba brutto, ale nie jestem pewna). Trzeba napisać pismo, że z dniem 1.08 np proszę o objęcie mnie dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym itd. Trzeba to tylko zrobić przed 1 dniem miesiąca tradycyjnym listem, e mail nie wystarczy. Po 90 dniach opłacania można iść na chorobowe. ja byłam po operacji żylaków 1,5 miesiąca. W sumie opłacam już trzeci rok, a na chorobowym byłam pierwszy raz. W sumie to może szkoda? Ale ja generalnie jestem zdrowa.
16 listopada 2019 12:56
Witam,
po dwóch latach pracy z jedną firmą i odprowadzaniu skladek od średniej krajowej chciałam zarejestrowac się w PUP ,ale panie urzędniczki nie potrafią stwierdzić czy nalezy mi się zasiłek czy nie?!
Kto ma wiedzieć jak nie oni ?  Kiedy firmy zatrudniają na "śmieciowych " umowach i płacą wszystkie nalezne składki to jest ok ,ale kiedy oni mają coś dać( a chodzi o zasiłek ok.600zł) to wielkie problemy,Wstyd panie urzędniczki !Powinni zlikwidować tę instytucję bo dla kogo one tam są??Chyba dla państwa tylko.Bardxziej skupiają sie na pomocy z uzaleznieniami ,żeby dalej nie pracowali a mieli za co pić!!
Może macie jakieś wiadomości ,doswiadczenia z UP??
W koncu nalezy się czy nie ten zasiłek po pracy jako opiekunka w DE ?!
16 listopada 2019 19:19 / 1 osobie podoba się ten post
Problem polega jak dla mnie na tym, że jeżeli nie miała Pani ciągłości pracy- w sensie co miesiąc odprowadzanych składek to wtedy nie wiadomo co z tym fantem zrobić. Z tego co ja się orientuję to składki od średniej krajowej większość firm odprowadza tylko na czas pracy w Niemczech, a na przestoju nie płaci do ZUSu nic albo tylko składkę zdrowotną i wtedy powstaje luka.
Jeżeli jest zachowana ciągłość pracy to wtedy zasiłek jak najbardziej każdemu przysługuje. Jeżeli chcemy pobierać tego typu świadczenia to najlepiej byłoby mieć składki odprowadzane od minimalnej krajowej ale każdego miesiąca.
27 listopada 2019 23:32
PPK pracownicze plany kapitalowe 
 Weszły już w życie. Jaka podejmiesz decyzję? Zostajesz czy wypisujesz się.
Emerutura. 
28 listopada 2019 20:27
Ciekawe jaki kurs jest w jakiej firmie?  Wiadomo liczą średnia kursu... Ale z tego wiem jest on stały... Nie ważne czy 4,21czy np dziś 4,30....licza średni kurs.
To dobrze czy źle jak to widzicie? 
28 listopada 2019 20:34 / 2 osobom podoba się ten post
Clio

PPK pracownicze plany kapitalowe 
 Weszły już w życie. Jaka podejmiesz decyzję? Zostajesz czy wypisujesz się.
Emerutura. :gazeta1::eureka:

Znajoma pracująca w ZUSie poradziła swemu mężowi, żeby do PPK nie przystępował....
28 listopada 2019 20:42 / 1 osobie podoba się ten post
Hmm werska ale czemu jaki minus?
 Wiem. U nas weszło od 1listopada.jutro dzwonię i zapytam się ile policzyl mi dokładnie składki. Jeśli mi się nie spodoba jutro jadę do firmy złożyć rezygnację. I od grudnia nie zapłacę ani grosza  akurat ja wchodzę w to z automatu z racji rocznika. 
28 listopada 2019 20:44 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Znajoma pracująca w ZUSie poradziła swemu mężowi, żeby do PPK nie przystępował....

Werska... I ciekawe jak oni to liczą wogole... Skoro np Mc pracujesz a Mc nie hehe.... To w Mc nie pracujący nic a w pracujący tak... 2%+1,5+panstwo 
28 listopada 2019 20:57 / 2 osobom podoba się ten post
Slyszalyscie, ze na przeniesieniu do nowego funduszu zabieraja od kazdego po 15 procent ?! Skok na kase jak nic Edytuje bo nie jestem pewna od calosci czy od kazdego ale maja zabrac 15 procent.
28 listopada 2019 21:16
monika.s

Slyszalyscie, ze na przeniesieniu do nowego funduszu zabieraja od kazdego po 15 procent ?! Skok na kase jak nic Edytuje bo nie jestem pewna od calosci czy od kazdego ale maja zabrac 15 procent.

Monika. S. Bzdura.... Wejdź na net poczytaj. Długo by pisać.. W skrócie 2++1,5%....Max może być do 8% ale jak  ty sobie dodatkowo zapłacisz. Więc żadne 15% hehe
28 listopada 2019 21:18
monika.s

Slyszalyscie, ze na przeniesieniu do nowego funduszu zabieraja od kazdego po 15 procent ?! Skok na kase jak nic Edytuje bo nie jestem pewna od calosci czy od kazdego ale maja zabrac 15 procent.

. Finansowanie przez państwo - otrzymasz wpłatę powitalną rzędu 250 zł (jednorazowo) oraz dopłatę roczną - 240 zł (raz w roku)
2. Finansowanie przez pracodawcę - 1,5% miesięcznie twojego wynagrodzenia (składa się z podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe, które opłaca pracodawca) oraz wpłata dodatkowa - do 2,5% twojego wynagrodzenia (stanowi podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe)
3. Ty sam - podstawowa wpłata to 2% twojego wynagrodzenia oraz możliwość wpłaty dodatkowej do 2% twojego wynagrodzenia.