Składki ZUS

15 lipca 2015 17:42
Dziewczyny pomóżcie. Jestem emerytką tzn. już dawno osiągnęłam swój wiek emerytalny i mam emeryturę. Jeśli chcę jechać do pracy, oczywiście legalnie, to czy ZUS mi tej emerytury nie zabierze ?
15 lipca 2015 17:50
izanami

nie opłaca się, sumy składek z kosmosu wzięte...lepiej w PUP się zarejestrować, szybciej i pewniej, a z ZUSem najlepiej nie mieć doczynienia sam na sam ;)

Święte słowa :(
Właśnie jestem z nim(ZUS-em) w stanie wojny. Podczas prowadzenia działalności na zasadach preferencyjnych-obowiazywało wtedy 2 lata;do tego jeszcze byłam uprawniona do renty rodzinnej(nieletni syn)w tym roku''dopatrzono''się braku składek na fundusz pracy za dwa m-ce.Z odsetkami ponad 5.000zł:(
Zaprzyjaźniony komornik mnie pocieszył,że z ta instytucją bedzie ciezko....
15 lipca 2015 18:18
Krysia.lub

Dziewczyny pomóżcie. Jestem emerytką tzn. już dawno osiągnęłam swój wiek emerytalny i mam emeryturę. Jeśli chcę jechać do pracy, oczywiście legalnie, to czy ZUS mi tej emerytury nie zabierze ?

Zadzwoń do ZUS albo skorzystaj z porad online.

A taki luźny art. znalazłam , nie żebym się szykowała na dorabianie na emeryturze, o nie

http://wyborcza.pl/1,97654,17296370,Dorabianie_emerytow.html
15 lipca 2015 19:05
Krysia.lub

Dziewczyny pomóżcie. Jestem emerytką tzn. już dawno osiągnęłam swój wiek emerytalny i mam emeryturę. Jeśli chcę jechać do pracy, oczywiście legalnie, to czy ZUS mi tej emerytury nie zabierze ?

Nic Ci ZUS nie zabierze, tez jestem emerytka, pobieram i legalnie pracuje.
15 lipca 2015 19:59
emilia

Nic Ci ZUS nie zabierze, tez jestem emerytka, pobieram i legalnie pracuje.

Emilka , a czy jak jest się na zasiłku przedemerytalnym , to można pracowac legalnie przez firme?,bo nie ja ,  ale moja koleżanka chciałaby wyjechać do DEi mówi,  że przez firme nie może. Mogłabyś coś o tym powiedziec jak to jest ?
15 lipca 2015 20:20
evaa

Emilka , a czy jak jest się na zasiłku przedemerytalnym , to można pracowac legalnie przez firme?,bo nie ja ,  ale moja koleżanka chciałaby wyjechać do DEi mówi,  że przez firme nie może. Mogłabyś coś o tym powiedziec jak to jest ?

Kolezanka ma racje - w jej przypadku swiadczenie moze zostac zmniejszone lub zawieszone. Dokladne limity - to juz w ZUS-sie powiedza. Dotyczy to tez dzialalnosci wlasnej w czasie bycia na swiadczeniu przedemerytalnym.
15 lipca 2015 20:29
Dzięki Emilka. tak mi powiedziała , że moga jej zabrac, ale ja się nieznam, bo mi jeszcze troszke do takiego zasiłku.
18 września 2015 22:41
czy wiecie jakie lata wlicza się do NALICZENIA EMERYTURY - dziesiąć lat wybranych czy dziesięc lat ostatnich- SKŁADKOWYCH, bo to mnie nurtuje!
18 września 2015 22:49 / 1 osobie podoba się ten post

kolejnych 10 lat kalendarzowych, wybranych przez ubezpieczonego z ostatnich 20 lat kalendarzowych poprzedzających bezpośrednio rok, w którym zgłoszono wniosek o świadczenie lub

20 lat kalendarzowych dowolnie wybranych z całego okresu podlegania ubezpieczeniu.
18 września 2015 23:24 / 1 osobie podoba się ten post
Michalinka


kolejnych 10 lat kalendarzowych, wybranych przez ubezpieczonego z ostatnich 20 lat kalendarzowych poprzedzających bezpośrednio rok, w którym zgłoszono wniosek o świadczenie lub

20 lat kalendarzowych dowolnie wybranych z całego okresu podlegania ubezpieczeniu.

Dziękuję:)
28 września 2015 09:05
W mojej firmie mogę się zatrudnić na polską umowę zlecenia , a także na umowę zlecenia na warunkach niemieckich ( wtedy zarabia się 100 e mniej), po 5 latach na niemieckiej umowie nabywa się prawo do emerytury. Nie wiem czy warto, jak to wygląda w praktyce, jak póżniej jest doliczana ta emerytura do emerytury polskiej wypłacanej przez ZUS. Jak się wtedy rozliczać w US. To wszystko mnie nurtuje.
28 września 2015 09:30
Gratuluję! Obaliłaś mit
28 września 2015 09:32
Ciekawa jestem czy jest agencja która odprowadza składki od średniej krajowej ..
28 września 2015 10:02 / 1 osobie podoba się ten post
Aniu mi kilka dni temu pewna agencja przedstawiła "oferte życia" za 950euro i składki od 200zł-długo się biłam z myślami czy się nie rzucić na takie miejsce......... jednak z "wielkim smutkiem" powiedziałam NIE!!!!!
To jest jawne złodziejstwo............
28 września 2015 10:03
kasiachodziez

Aniu mi kilka dni temu pewna agencja przedstawiła "oferte życia" za 950euro i składki od 200zł-długo się biłam z myślami czy się nie rzucić na takie miejsce......... jednak z "wielkim smutkiem" powiedziałam NIE!!!!!
To jest jawne złodziejstwo............

Dlatego, chce od Nowego Roku zmienic Agencję..