Czy kochamy swoją ojczyznę?

10 stycznia 2015 19:29 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

Ale Śląsk miał swoja historię, długo był sam. Nikt ze strony Polski o Śląsk nie zabiegał.  Równie trudną historię miały Mazury. To wpłynęło chyba na poczucie odrębności. Nie wiem, to moje osobiste zdanie. Reszta Polski jaką by kulturę nie miala, była w kupie. 

Tak.
Slask i reszta.
Do tego jeszcze w kupie.
Ciekawam tylko, jakby tak Slask w regionie niemieckim byl, jakie bylyby tego regionu Polski zapedy?
10 stycznia 2015 19:53 / 3 osobom podoba się ten post
doda1961

4 lata pracuję juz na mojej Stelli i jak dotąd nie słyszałam poprawnie wypowiedzianego polskiego imienia zawierającego rz , a dyskutować oczywiście mozna o wszystkim, o bzdetach tez!

A u  mnie - bardzo sie starając - wymawiano moje imie po polsku ( też z ż w środku ). Nie pdp - nie była w stanie. Ale rodzina. Miłe to było. Myślę , ze nawet jeśli im to średnio wychodzi , ważne , że próbuja przez wzgląd na mnie. A jeśli inicjatywa zwracania się przez wersję niemiecka czy angielska imienia wyjdzie ode mnie to jest ok.
10 stycznia 2015 19:54 / 2 osobom podoba się ten post
amelka

Tak.
Slask i reszta.
Do tego jeszcze w kupie.
Ciekawam tylko, jakby tak Slask w regionie niemieckim byl, jakie bylyby tego regionu Polski zapedy?

Kompletnie nie zrozumiałam ostatniego zdania ;-//
10 stycznia 2015 20:50 / 11 osobom podoba się ten post
amelka

Nie tylko w tym. Ostatni mecz pilki noznej tez z nami przegrali :))

 
Zawsze się cieszę jak nasi sportowcy wygrywają i mam łzę w oku jak słyszę polski Hymn. Mistrzostwo świata dla Polaków w siatkówce!!!! Biało czerwona flaga na samą górę, duma mnie wtedy rozpierała.  Widziałam łzy w oczach niejednego twardziela. Moje uczucia patriotyczne budzą się najczęściej przy występach polskiej reprezentacji. Wtedy też zbieramy się wspólnie, zakładamy biało-czerwone koszulki i dopingujemy naszą drużynę. Milkną wszelkie spory, bo najważniejsze jest wsparcie dla drużyny. Po zwycięstwach polskich drużyn na ulice wychodzą tłumy, aby móc podzielić się radością z innymi. Czy to wynika z ogromnego zamiłowania do sportu? Myślę, że nie tylko. Wszyscy są dumni z drużyny, z zawodników, ale i z tego, że to właśnie nasz kraj okazał się najlepszy. W tym wspieraniu polskich drużyn również tkwi ogromna miłość do ojczyzny i duma z bycia Polakiem. Czy jestem obojętna gdy Polakowi wręczają Nobla? Nie, nie jestem obojętna duma mnie rozpiera, że mało nie pęknę. Historia jest ważna i nie zapominam o niej, ale nie jest jedynym powodem, dla którego wywieszam flagę, czy wstaję w czasie hymnu. Mam w sobie miłość i szacunek do mojej Ojczyzny. Szanuję mój kraj, w którym się urodziłam się i mieszkam, pielęgnuję pamięć o kulturze narodu. Jest wiele rzeczy, które kocham w Polsce i z których jestem dumna. Czym tak naprawdę przejawia się moja miłość do Ojczyzny i jak w dzisiejszych czasach okazuję mój patriotyzm? Dbam o rodzinę, rozwijam i pielęgnuję wiedzę o moich korzeniach, interesuję się historią mojego kraju, dociekam historycznej prawdy, pielęgnuję wiedzę o kulturze i tradycjach (świętach, obrzędach), dbam o czystość języka, w miarę możliwości biorę udział w świętach narodowych, głosuję w wyborach, dbam o środowisko naturalne. To nie są czyny błahe, taki jest współczesny patriotyzm. W dzisiejszych czasach, najlepszym narzędziem w walce o moją Ojczyznę jest wiedza, dbałość o tradycje, język i moja obywatelska aktywność, a nie szabla czy pałka. Miało być krótko i o sporcie, wyszedł elaborat. A w głowie jeszcze 1000 zdań w tym samym stylu.
 
Powiem tak po prostu: Kocham Cię Polsko!!!!!
Amen
 
10 stycznia 2015 21:21 / 2 osobom podoba się ten post
Tym razem siedzę tu już długo na robocie tęsknię, nie tylko za rodziną.
Brakuje mi moich prawdziwych przyjaciół, spotkań, biblioteki, w której się dzieje.
Mojego Wrocławia gdzie na Rynku w Witamince jest najlepsza na świecie kawa mrożona.
A naszego Papieża Polaka pamiętacie i jego patriotyczny gest.
Na samo wspomnienie ciarki po mnie przechodzą.
Tym razem chyba ucałuję ziemię po powrocie ....
10 stycznia 2015 21:29
Ja nie mam nic przeciwko milosci do Niemiec mozna ten kraj kochac ,jesli sie ma tak duze serce mozna kochac nawet wszystkie kraje SWIATA ale tez trzeba miec SWOJA GODNOSC i to w zyciu jest najwazniejsze zeby nie dac sie ponizyc! Trzeba tez pamietac to powiedzenie"Lepszy w wolności kęsek byle jaki niż w niewoli przysmaki "
10 stycznia 2015 21:30
Ja nie mam nic przeciwko milosci do Niemiec mozna ten kraj kochac ,jesli sie ma tak duze serce mozna kochac nawet wszystkie kraje SWIATA ale tez trzeba miec SWOJA GODNOSC i to w zyciu jest najwazniejsze zeby nie dac sie ponizyc! Trzeba tez pamietac to powiedzenie"Lepszy w wolności kęsek byle jaki niż w niewoli przysmaki "
10 stycznia 2015 21:30
Ja nie mam nic przeciwko milosci do Niemiec mozna ten kraj kochac ,jesli sie ma tak duze serce mozna kochac nawet wszystkie kraje SWIATA ale tez trzeba miec SWOJA GODNOSC i to w zyciu jest najwazniejsze zeby nie dac sie ponizyc! Trzeba tez pamietac to powiedzenie"Lepszy w wolności kęsek byle jaki niż w niewoli przysmaki "
10 stycznia 2015 21:40
petaluda

Ja nie mam nic przeciwko milosci do Niemiec mozna ten kraj kochac ,jesli sie ma tak duze serce mozna kochac nawet wszystkie kraje SWIATA ale tez trzeba miec SWOJA GODNOSC i to w zyciu jest najwazniejsze zeby nie dac sie ponizyc! Trzeba tez pamietac to powiedzenie"Lepszy w wolności kęsek byle jaki niż w niewoli przysmaki "

Peta -ludu , wystarczy raz a dobrze -:))))))))))
10 stycznia 2015 21:40 / 1 osobie podoba się ten post
No, właśnie a mój ostatni pdp zwracał sie do mnie bezosobowo, przez całe 9 tygodni:) Też, tak można,.. jak widac:), co bedzie sobie "łamał" jezyk:)
10 stycznia 2015 21:42 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Peta -ludu , wystarczy raz a dobrze -:))))))))))

Juz nie krece mam zapas nakreconych
10 stycznia 2015 21:44 / 1 osobie podoba się ten post
Moje wymawiają prawidłowo ale piszą zawsze Martha.

Znowu to nieszczęsne,h'
10 stycznia 2015 21:46 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Peta -ludu , wystarczy raz a dobrze -:))))))))))

No i kurcze malo zaplacili !iwiec za wolny internet  internet zaplacilam dlatego pisze potrujnie zeby cos zalapalo!
10 stycznia 2015 21:47 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

Moje wymawiają prawidłowo ale piszą zawsze Martha.

Znowu to nieszczęsne,h'

Moje też , ale moje to nawet piszą prawidłowo ! -:)))))
10 stycznia 2015 21:47
petaluda

No i kurcze malo zaplacili !iwiec za wolny internet  internet zaplacilam dlatego pisze potrujnie zeby cos zalapalo!

i juz sie boje cokolwiek napisac