Produkcja filmu fabularnego - Karol Starnawski, Joanna Rybus

11 stycznia 2015 14:29 / 3 osobom podoba się ten post
Witam,
 
Nazywam się Karol Starnawski. Jestem studentem Reżyserii filmowej i telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Obecnie jestem na 5-tym roku. Kończę swój film dyplomowy.
 
Wspólnie z producentką - Joanną Rybus, jesteśmy w trakcie przygotowań pracy nad pełnometrażowym filmem fabularnym pod roboczym tytułem "Taras z widokiem na Alpy". Projekt filmu jest obecnie rozwijany w ramach kursu "producenci kreatywni" w Mistrzowskiej Szkole Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie.
 
W tym czasie jesteśmy na pierwszym etapie pracy nad scenariuszem filmu, czyli tzw dokumentacji. Poszukujemy osób, które pracują bądź pracowały w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech, lub Austrii. Pragniemy spotkać się z chętnymi osobami, które chciałyby nam opowiedzieć o swoich historiach związanych z pracą u osób starszych. Praca opiekunki jest bardzo specyficzna i trudna. Chcielibyśmy zdobyć jak najwięcej informacji na temat takiej pracy, aby móc rzetelnie pracować nad scenariuszem filmu.
 
Film będzie fikcyjną opowieścią jednej fikcyjnej bohaterki w wieku ok. 50-ciu lat. W filmie nie pojawią się żadne prawdziwe nazwiska. Film nie będzie też utworem biograficznym, a jedynie kompilacją wielu różnych historii, które będą składać się w jedną, fikcyjną historię przedstawioną w filmie.
 
Zainteresowane osoby, które chciałyby się z nami spotkać i porozmawiać proszę kontaktować się drogą mailową na podane niżej adresy:
 
Karol Starnawski (reżyser): (usunięto ze względów bezpieczeństwa)
Joanna Rybus (producent): (usunięto ze względów bezpieczeństwa)
11 stycznia 2015 14:32
Starnawski

Witam,
 
Nazywam się Karol Starnawski. Jestem studentem Reżyserii filmowej i telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Obecnie jestem na 5-tym roku. Kończę swój film dyplomowy.
 
Wspólnie z producentką - Joanną Rybus, jesteśmy w trakcie przygotowań pracy nad pełnometrażowym filmem fabularnym pod roboczym tytułem "Taras z widokiem na Alpy". Projekt filmu jest obecnie rozwijany w ramach kursu "producenci kreatywni" w Mistrzowskiej Szkole Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie.
 
W tym czasie jesteśmy na pierwszym etapie pracy nad scenariuszem filmu, czyli tzw dokumentacji. Poszukujemy osób, które pracują bądź pracowały w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech, lub Austrii. Pragniemy spotkać się z chętnymi osobami, które chciałyby nam opowiedzieć o swoich historiach związanych z pracą u osób starszych. Praca opiekunki jest bardzo specyficzna i trudna. Chcielibyśmy zdobyć jak najwięcej informacji na temat takiej pracy, aby móc rzetelnie pracować nad scenariuszem filmu.
 
Film będzie fikcyjną opowieścią jednej fikcyjnej bohaterki w wieku ok. 50-ciu lat. W filmie nie pojawią się żadne prawdziwe nazwiska. Film nie będzie też utworem biograficznym, a jedynie kompilacją wielu różnych historii, które będą składać się w jedną, fikcyjną historię przedstawioną w filmie.
 
Zainteresowane osoby, które chciałyby się z nami spotkać i porozmawiać proszę kontaktować się drogą mailową na podane niżej adresy:
 
Karol Starnawski (reżyser): (usunięto ze względów bezpieczeństwa)
Joanna Rybus (producent): (usunięto ze względów bezpieczeństwa)

A jak z obsadą? no i jak mam sie skontaktować?
11 stycznia 2015 14:52 / 1 osobie podoba się ten post
Starnawski

Witam,
 
Nazywam się Karol Starnawski. Jestem studentem Reżyserii filmowej i telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Obecnie jestem na 5-tym roku. Kończę swój film dyplomowy.
 
Wspólnie z producentką - Joanną Rybus, jesteśmy w trakcie przygotowań pracy nad pełnometrażowym filmem fabularnym pod roboczym tytułem "Taras z widokiem na Alpy". Projekt filmu jest obecnie rozwijany w ramach kursu "producenci kreatywni" w Mistrzowskiej Szkole Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie.
 
W tym czasie jesteśmy na pierwszym etapie pracy nad scenariuszem filmu, czyli tzw dokumentacji. Poszukujemy osób, które pracują bądź pracowały w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech, lub Austrii. Pragniemy spotkać się z chętnymi osobami, które chciałyby nam opowiedzieć o swoich historiach związanych z pracą u osób starszych. Praca opiekunki jest bardzo specyficzna i trudna. Chcielibyśmy zdobyć jak najwięcej informacji na temat takiej pracy, aby móc rzetelnie pracować nad scenariuszem filmu.
 
Film będzie fikcyjną opowieścią jednej fikcyjnej bohaterki w wieku ok. 50-ciu lat. W filmie nie pojawią się żadne prawdziwe nazwiska. Film nie będzie też utworem biograficznym, a jedynie kompilacją wielu różnych historii, które będą składać się w jedną, fikcyjną historię przedstawioną w filmie.
 
Zainteresowane osoby, które chciałyby się z nami spotkać i porozmawiać proszę kontaktować się drogą mailową na podane niżej adresy:
 
Karol Starnawski (reżyser): (usunięto ze względów bezpieczeństwa)
Joanna Rybus (producent): (usunięto ze względów bezpieczeństwa)

Prosze podac w swoim profilu adres mailowy to chetni służący pomocą sie odezwa.
11 stycznia 2015 14:54 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

A jak z obsadą? no i jak mam sie skontaktować?

11 stycznia 2015 14:57
Pyza

Spojrz na to:
http://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=11111812

Ale ty bystra jestes.
11 stycznia 2015 14:59
Pyza

Spojrz na to:
http://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=11111812

Wierze w młodych.Poszukam poczytam.Dzieki.
11 stycznia 2015 15:00
Krystynkaa

Ale ty bystra jestes.

Nic wielkiego
11 stycznia 2015 15:02
mleczko47

Wierze w młodych.Poszukam poczytam.Dzieki.

Patrzylam, sa adresy, numery telefonow, e-maili wszystko, wiec jak ktos zainteresowany... fajnie, z ciekawoscia zobaczylabym taki film lub pokazala znajomym, bo oni mysla, ze na wakacjach jestem hehehe
11 stycznia 2015 15:12 / 1 osobie podoba się ten post
Pyza

Patrzylam, sa adresy, numery telefonow, e-maili wszystko, wiec jak ktos zainteresowany... fajnie, z ciekawoscia zobaczylabym taki film lub pokazala znajomym, bo oni mysla, ze na wakacjach jestem hehehe

Też już znalazłam z ciekawosci.Myśle,że film nie odda rzeczywistości.Wszystko zależy kto wyrazi  ochote na rozmowy z  rezyserem czy scenarzstą.Przeciez wiemy jak jest naprawdę,że są Stelle złe i dobre.Chyba,że bedzie kilka watków.Jak trafi na opis mojej obecnej Stelli, to raczej nie pokazałabyś znajomym,bo tu sa wakacje.
11 stycznia 2015 15:15 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko47

Też już znalazłam z ciekawosci.Myśle,że film nie odda rzeczywistości.Wszystko zależy kto wyrazi  ochote na rozmowy z  rezyserem czy scenarzstą.Przeciez wiemy jak jest naprawdę,że są Stelle złe i dobre.Chyba,że bedzie kilka watków.Jak trafi na opis mojej obecnej Stelli, to raczej nie pokazałabyś znajomym,bo tu sa wakacje.

hehe, ja juz mialam nadzieje, ze zglosisz sie jako chetna ) Ale ja przeczytalam, ze to nie ma byc zadna "biografia" opiekunki, kilka historii zlozonych w jedno. Mleczko, licze na ciebie :-DD
11 stycznia 2015 15:38 / 1 osobie podoba się ten post
Pyza

hehe, ja juz mialam nadzieje, ze zglosisz sie jako chetna :-)) Ale ja przeczytalam, ze to nie ma byc zadna "biografia" opiekunki, kilka historii zlozonych w jedno. Mleczko, licze na ciebie :-DD

Artystka to ja nie jestem w opowiadaniu,znajdą sie chętnę .A ja póżniej skrytykuje D
 
 
11 stycznia 2015 15:46 / 3 osobom podoba się ten post
mleczko47

A jak z obsadą? no i jak mam sie skontaktować?

 
A nie lepiej zgłębić lekturę tego forum i wybrać co bardziej interesujące wątki i "ubrać " je w fabułę?
No ale to wymaga czasu i żmudnej pracy.
Tak, ludzie 50 plus zaraz się zgłoszą w hurtowych ilościach, opowiedzą wszystko i ze szczegółami.
To wszystko wystarczy połączyć w całość i gotowe. 
Tym bardziej, że tytuł już jest. 
Chociaż, przy ładnej pogodzie, jak wyjdę na taras, to rzeczywiście - podziwiam panoramę Alp )
11 stycznia 2015 15:49 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Wierze w młodych.Poszukam poczytam.Dzieki.

młodych 50 plus )
11 stycznia 2015 15:54 / 3 osobom podoba się ten post
mleczko47

Artystka to ja nie jestem w opowiadaniu,znajdą sie chętnę .A ja póżniej skrytykuje :-)D
 
 

Jestes Artycha, w krytykowaniu hii
11 stycznia 2015 16:23 / 14 osobom podoba się ten post
Celniej już trafić nie można celem zbierania materiałów na Państwa film.
Wystarczy przeczytać forum.
Tu jest skarbnica informacji zarówno o opiekunkach jak i o pracy opiekunek, o powodach dla których podjęły sie tego zadania, o trudach rozłąki z rodziną, o tęsknocie za krajem, o smutnych Świętach bez wigilijnej kolacji, o trudach podróży, o niewygodnych łóżkach o małych pokojach na poddaszu.
Tu znajdzie Pan odpowiedź na pytanie dlaczego tak dużo pań po 50 wyjeżdża do pracy jako opiekunka. Ale znajdzie Pan też wpisy młodych opiekunek, które zostawiają swoje małe dzieci i są zmuszone przez sytuację do pracy  w Niemczech.
Tu doczyta sie Pan jak bardzo potrafimy sie zblizyć do tych samotnych starszych ludzi, jak często jesteśmy dla nich bliżsi od ich własnych dzieci.
Tu zobaczyć można jak trudna jest jesień życia bez bliskich, z dala od tych, którym poświęcili swoje życie. Jacy równiez nasi podopieczni potrafią byc zabawni, ile potrafią wnieśc radości w nasze życie na wyjeździe, ile jest zabawnych sytuacji.
Przeczyta pan również jak wspierają sie bardzo opiekunki, kiedy któraś z nas przeżywa odejście podopiecznej, jak trzyma opiekunka za rękę odchodzącą podopieczną. Na nic tu nie ma recepty, tu jest zycie pełne trudnych sytuacji i pełne niespodzianek.    
 
To jest bardzo trudny temat, I napisać scenariusz taki aby został pozytywnie oceniony przez opiekunki na tym forum bedzie trudnym wyzwaniem. Proszę próbować, ale zapewniam że nie będzie łatwo.