Kuchnia Niemiecka - przepisy

08 grudnia 2011 21:27
Dzięki, Nasturcja - wołowina zachwycająca, ale nie dziękuję. ale o tych kurzych piersiach z dodatkami poproszę dokładniejszą relację. Cudnie, że zakładasz, że ja też jestem dobra w te kuchenne klocki, ale wcale tak nie jest,
08 grudnia 2011 22:01
a ja poproszę o informacje n/t knedli z bułką.. to jakieś ich specjalne? bo ja nasturcjo dopiero wyjadę za kilka dni pierwszy raz..
08 grudnia 2011 23:14
Benita,cieszę się ,że zupa berlińska babci smakowała.Jutro Ci podeślę inny przepis i też będzie super
09 grudnia 2011 08:15
Witaj Helen. Liczę na Ciebie.

Inne przepisy również chętnie przyjmuję
09 grudnia 2011 08:32
Dziękuję, ąndrea. Skorzystam.
09 grudnia 2011 12:35

przepis z netu.. gotujecie to kobietki? [ sorki Janusz;) - edytowałam bo Cię pominęłam..]
Spätzle und Käsespätzle
Składniki
12 kg maki,
12 kg sera bialego zmielonego (w Niemczech jest tylko taki gotowy zmielony w plastikowych pojemniczkach, cos jak w Polsce w wiaderkach),
8 jajek.
To moze nie jest najoryginalniejszy przepis ale tak mi poradzila kolezanka sa latwe do przygotowania i smaczne
Wszystkie skladniki polaczyc. Wyjdzie takie dosc rzadkie ciasto. Ciasto przetrzec do posolonego wrzatku na tarce do spätzli. Pogotowac doslownie chwilke. Wylowic.
Podawac z sosami, miesem.
Jesli Spätzle zostana na drugi dzien na Bawarii robi sie z nich Käzespätzle. Do klusek nalezy dodac podsmazona cebulke, starty ser zolty i podsmazyc lub zapiec w piekarniku.

09 grudnia 2011 15:59
Składniki:

- 400 g mielonego mięsa

- 1 jajko

- 1 cebula

- 100 g pieczarek

- pieprz

- sól

- bułka tarta

- tłuszcz do smażenia



Przepis:

Pieczarki drobno pokroić i podsmażyć. Cebulę drobno pokroić i zeszklić, dodać do mięsa wraz z jajkiem i przyprawami. Wyrobić masę mięsną, uformować z niej placuszki, na każdy nałożyć łyżeczkę grzybów, zawinąć i nadać im odpowiedni kształt. Następnie kotlety obtoczyć w bułce tartej i smażyć na rozgrzanym tłuszczu z obu stron na złoty kolor.
09 grudnia 2011 16:09
jakie zmyślne a proste.. helen dzięki!
09 grudnia 2011 16:51
Potrzebujesz:

4 piersi z kurczaka

20 dkg pieczarek

4 żółtka

2 łyżki mąki ziemniaczanej

½ ząbku czosnku

1 łyżeczka magii

1 mała cebulka

sól

pieprz

wegeta



Przygotowanie:

Piersi pokroić w kostkę…….pieczarki zetrzeć na tarce – na grubych oczkach…..cebulę drobno posiekać.

Wszystko razem wymieszać …….dodać przypraw ……i wstawić do lodówki na 4 godziny.

Z białek ubić pianę ……dodać soli do smaku …….mąkę ziemniaczaną.

Dodać do tego piersi i wymieszać razem,

Uformować placuszki i piec w dużej ilości tłuszczu.Placuszki z kurczaka z pieczarkami
13 grudnia 2011 15:05
hmm.. ciekawe co też jedzą podopieczne;)
13 grudnia 2011 17:53
Będziecie piekły ciasto na Święta? wezmę jakieś przepisy.. ale to będą nasze polskie.. domyślam się, że to zależy czy się jest przy rodzinie czy tylko z podpieczonym.. kto poda przepis na nieskomplikowane a wypróbowane ciasto? ;)
13 grudnia 2011 20:22
zalogowałam po przepis na ciasto... ;)
13 grudnia 2011 20:37
Moze nie jest to swiateczne ciasto ale podam prosty przepis ja nazywam to ciastem awaryjnym ze wzgledu zastosowanie owocow ktore znajduja sie w danej chwili w kuchni.250 gr-masla lub mar.,2szkl-maki,pol szkl-cukru 1 jajo,1 lyzeczka proszku do pieczenia,1 lyzka kwasnej smietany,600 gr-np.drylowanych wisni,1 czubata lyzeczka -maki ziemniaczanej. Maslo dokladnie miksujemy z maka i dodajemy reszte produktow:cukier,jajo,proszek do pieczenia,smietane.Zagniatamy ciasto.Dzielimy na dwie czesci-1/3 zawijamy w folie ischladzamy w zamrazarce/okolo 15 min ,2/3 rozwalkowaciwylozyc nim dno i boki formy/o sred.26cm/posmarowana maslem iposypana bulka tarta.Nastepnie wisnie mieszamy z maka ziemniaczana i wykladamy na ciescie.Ciasto z zamrazarki zetrzec na tarce i posypac nim owoce.Piec 45 min w temp.180 stopni.Mozemy tez piec z innymi owocami;jablka.nektarynki gruszki...to sprawdzony przepis nie moze sie nie udac!Pozdrawiam
18 grudnia 2011 09:05
Co to jest "Haferflocken". Jakieś płatki na śniadanie ???? Z czym to się je ?
18 grudnia 2011 09:27
Witajcie!Benita to sa platki,zgadlas.Dla swojej babci robie to tak .Na wode wrzucam platki.po kilku minutach czesc wchlonie sie a reszta odparuje,i potem dodaje mleka.Jest mnostwo innych sposobow przyrzadzania tego specjalu.Moja babcia lubi geste i dodaje do tego tez cynamon ijablka.Pozdrawiam