Nebenjob - dodatkowe prace na wyjeździe

31 stycznia 2015 08:40 / 4 osobom podoba się ten post
ja też sprzątam
31 stycznia 2015 08:45
agamor

ja też sprzątam :-)

a ja sprzatam, bo lubie
31 stycznia 2015 08:51 / 3 osobom podoba się ten post
Po co sie "nakrecać" i dawać sie "wkręcać" ? Amen.
31 stycznia 2015 08:59
mleczko47

a ja sprzatam, bo lubie:-)

ja niestety nie :((
31 stycznia 2015 09:02 / 3 osobom podoba się ten post
zosia_samosia

Po co sie "nakrecać" i dawać sie "wkręcać" ? Amen.

A w co sie wkręcać jest to topik, w ktorym mozna popisac nie koniecznie ile rzedow włosia jest w szczotce do zamiatania.Lepiej tu jak w topikach typowo tematycznych  i waznych dla opiekune takich jak ubezpieczenia,płaca,opinie o firmach.Przecież nie ma przymusu pisania o sprzataniu:):)
31 stycznia 2015 09:13 / 4 osobom podoba się ten post
Wiekszosc kobiet pracuje w DE dla jakiegos celu, poprawy bytu rodzinie(dzieciom), duza wiekszosc kształci dzieci, zeby im bylo w przyszlosci lepiej, zeby nie musialy wyjezdzac za chlebem. Z wpisu IGGI, wszystkie Matki Polki sa Antośkami. Igga, gdzies głęboko dokopalam sie postu od m, napisala prawde, ze gdyby nie nasz mądry król, ktorego nazywasz pantoflarzem, mielibyscie do dzis kwadratowe kolo.
31 stycznia 2015 09:34 / 3 osobom podoba się ten post
mleczko47

Kanada - nie zły pomysł i dla mnie - tam wiecej miejsca do sprzatania jak w Szwajcarii.Tylko ja nie lubie syropu klonowego i nie zasymiluje sie z narodem.Chyba nie polubie jak mnie beda palcami wytykac "to ta co syropu nie jada" zostanę tu gdzie jestem.   Moj tato był monogamistą i ja to mam po nim.
 
Też porzadek musiał być - sprzatałyśmy w domu na zmianę - tato nas wychowywał sam.A więc sprzątanie żeby było w temacie wyniosłam juz z domu.

Ta w Kanadzie wiecej miejsca do sprzatania,wielkie domy 2 pietrowe z piwnicami,ktore sa wykonczone miejscem zabaw dla dzieci,gdzie stoja stoly bilardowe itp.Lazienek duzych z kompletem prysznic wanna i nie wiadomo co jeszcze sa w takim domu 2-3, plus toaleta dla gosci.Taki dom sprzata sie do 6 godzie,czasami jest jeszcze prasowanie,oraz pranie .Trzeba miec motorek w dupsku zeby sie wyrobic))), a placa w zaleznosci od 60- do 100$ 
31 stycznia 2015 10:04 / 4 osobom podoba się ten post
magdzie

Ta w Kanadzie wiecej miejsca do sprzatania,wielkie domy 2 pietrowe z piwnicami,ktore sa wykonczone miejscem zabaw dla dzieci,gdzie stoja stoly bilardowe itp.Lazienek duzych z kompletem prysznic wanna i nie wiadomo co jeszcze sa w takim domu 2-3, plus toaleta dla gosci.Taki dom sprzata sie do 6 godzie,czasami jest jeszcze prasowanie,oraz pranie .Trzeba miec motorek w dupsku zeby sie wyrobic))), a placa w zaleznosci od 60- do 100$ 

Tez mam w domu w piwnicy siłownie i gramy tam w lotki, wprawdzie tyle kondygnacji nie mam, ale dom tez jest duży a o sprzątnie to zapałki ciągniemy,bo kazdy chce to robić:):) mam tam tez pralke i tam prasuje.A  stawki w Kanadzie rozczarowały mam tu jest więcej,ale zastanawiam sie od teraz czy warto to dalej robić  tzn "pucki" bo to brzydko brzmi - sprzataczka- a jak sie nazwę np. operator sprzętu czyszczącego to juz moż byc.Nie wymienię stawki, ale b.dobra, rowno 3 razy wyższa jak praca godzinowa opiekunki.
31 stycznia 2015 10:33
mleczko47

A w co sie wkręcać jest to topik, w ktorym mozna popisac nie koniecznie ile rzedow włosia jest w szczotce do zamiatania.Lepiej tu jak w topikach typowo tematycznych  i waznych dla opiekune takich jak ubezpieczenia,płaca,opinie o firmach.Przecież nie ma przymusu pisania o sprzataniu:):)

No właśnie nie wiem gdzie mam napisać...Proszę Cię Mleczko47 o kontakt ze mną :) Mój adres masz w moim profilu. Mam kilka pytań do Ciebie bo być może będziemy pracowały w tej samej agencji...Pozdrawiam - Ola
31 stycznia 2015 14:00 / 1 osobie podoba się ten post
Ola55

No właśnie nie wiem gdzie mam napisać...Proszę Cię Mleczko47 o kontakt ze mną :) Mój adres masz w moim profilu. Mam kilka pytań do Ciebie bo być może będziemy pracowały w tej samej agencji...Pozdrawiam - Ola

Ola - chetnie dzielę sie swom doswiadczeniem i  chętnie pomogę.Kto wie może sie spotkamy.
31 stycznia 2015 18:21 / 7 osobom podoba się ten post
mleczko47

Moj tato to był prosty człowie nie konczył  wyższych szkoł i nie mienił sie atrysta,chociaż jak wspominam go serdecznie to takim był.Był bardzo wrazłiwy pieknie opowiadał,a w jego wspmnieniach uczestniczyłam i chłonełam je.Bo opowiadał obrazowo,że wyobrażnia dziecka pracowała na maksa.Wiele w życiu przeszedł był w niewoli i zawsze mnie przestrzegał przed pewnym narodem,ktory mieni sie przyjacielem swiata.Ze to narod podły,pamietliwy i msciwy dla wywzszenia się  gotowy jest się wyzbyć swojej godnosci jeżeli ją posiada.I nie o Antośce tu pisze.Zeby było w temacie to właśnie zastanawiam się czym sie rozni sprzatanie zarobkowe od ciągania pdp na sankach,żeby tylko więcej zarobić i wiem czym,tym że nie ktorzy nawet do ciagania sanek sie nie nadaja bo ich nikt  nie chce.A ja bede robić to z czego mam zysk.A za zarobione pieniądze kupie sobie patele  i pędzel.Może już nie bedę  musiała jechać i dodatkowo sprzątać.Chociaż bardzo lubię porzadek i czystość .

Mleczko, nasi Tatusiowie chyba razem w jednej niewoli byli.
I doświaczyli podobnych przeżyć, ponieważ to z opowadań Taty wiem o tamtych czasach dużo.
Powiem więcej, sąsiedzi też przychodzili, siadali wokól mojego Taty i z zapartym tchem słuchali "tacinych"  opowieści, nie dowierzając zarazem, że to wszystko możliwym było.
Ja za zarobione pieniądze, a jestem tutaj po to właśnie i też czasami "dorabiam", kupię co mi na myśl w danej chwili przyjdzie.
I po raz setny powtórzę, żadna praca nikogo nie hańbi.
Wstydem jest lenistwo i nadmierna, niczym nie uzasadniona, wysoka wycena własnej osoby.  
Cenić i znać swoją wartość jak najbardziej należy, aczkolwiek bezzasadne "nadymanie" własnego "ego" jest zachowaniem żałosnym.
31 stycznia 2015 18:26 / 5 osobom podoba się ten post
mleczko47

A w co sie wkręcać jest to topik, w ktorym mozna popisac nie koniecznie ile rzedow włosia jest w szczotce do zamiatania.Lepiej tu jak w topikach typowo tematycznych  i waznych dla opiekune takich jak ubezpieczenia,płaca,opinie o firmach.Przecież nie ma przymusu pisania o sprzataniu:):)

Idę po szczotkę. Muszę dowiedzieć się ile ona tych rzędów ma.)
Dobre Mleczko, b. dobre ;-))
Kobieta z ikrą, jak mówią )
31 stycznia 2015 23:23 / 6 osobom podoba się ten post
Topik zawiera pytanie:czy dorabiacie poza sztelą?
Dorabiamy.Dorabiać nie koniecznie znaczy biegać po domach i sprzatać.
Znam dziewczynę z tego forum, która robi piękne swetry na drutach, dorabia.
Jest pani pracujaca jako opiekunka i tworzy na wyjazdach rysunki do książeczek dla dzieci a jeszcze inna pisze bajki dla dzieci.
Chyba nawet tutaj któras z pan pisała, że rodzina pozwoliła jej korzystać z maszyny do szycia i małe usługi dla sasiedztwa wykonuje.
Dziewczyny jest tyle pomysłów na dorabianie. I bardzo dobrze, każda coś dla siebie znajdzie, jeśli tylko będzie chciała. I nie trzeba zaraz osoby, która nie pucuje w czasie pauzy brudasem nazywać.
Jest tutaj tyle pan, każda ma swoje zainteresowania, swoje potrzeby, swoje plany, dlaczego zaraz wyskakiwać do kogoś z agresją.
Film o którym wczoraj wspomniałam daje dużo do myślenia dla wszystkich, jest to ciagle temat aktualny. Często słyszy się o takich tragediach jaka spotkała Antoninę, bohaterkę filmu.
Wspomniec o tym filmiee w tym temacie , w tym topiku nie było chyba nietaktem.

Natomiast wielkim nietaktem jest wypisywanie na publicznym forum o sytuacji rodzinnej osoby której się nie zna, a już mieszanie w to męża jest kompletnym nietaktem.
A swoją drogą dziewczyny taki kapitan w mundurze, kiedy statek wchodzi do portu, on na mostku kapitańskim, zapewniam Was miłe Panie, nie ma piękniejszego widoku.

31 stycznia 2015 23:28 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Tez mam w domu w piwnicy siłownie i gramy tam w lotki, wprawdzie tyle kondygnacji nie mam, ale dom tez jest duży a o sprzątnie to zapałki ciągniemy,bo kazdy chce to robić:):) mam tam tez pralke i tam prasuje.A  stawki w Kanadzie rozczarowały mam tu jest więcej,ale zastanawiam sie od teraz czy warto to dalej robić  tzn "pucki" bo to brzydko brzmi - sprzataczka- a jak sie nazwę np. operator sprzętu czyszczącego to juz moż byc.Nie wymienię stawki, ale b.dobra, rowno 3 razy wyższa jak praca godzinowa opiekunki.

Operator powierzchni płaskich :)
31 stycznia 2015 23:37 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Antoska to główna bohaterka , ale tam miała siostrę ( ? ) , która była u tego wujka a wracała razem z nią do Polski po tym wszystkim -:))

Zośka, siostra Antoniny - grała ją Zofia Saretok