Klauzula - 183 dni

22 stycznia 2015 10:52
Chcialam  sie zapytac czy przestrzegacie nie przekraczania pobytu w Niemczech(podczas pracy)183 dni w roku podatkowym czyli np od lipca 2014 do lipca 2015?Rowniez jestem zainteresowana czy jezelo ktos przekroczyl musial placic dodatkowo podatek w Niemczech.Mysle ze temat jest interesujacy i bardzo prosze o wypowiedzi.
 
 
 
 
22 stycznia 2015 11:11 / 6 osobom podoba się ten post
Bo najprawdopodobniej nie byłaś "ujeta w niemieckiej ewidencji " czyli nie byłaś zameldowana . Jak nie byłaś zameldowana to dla niemieckiego systemu socjalno-podatkowego nie istniejesz , i nie ma jak udowodnić ci , że byłaś na terenie Niemiec więcej niż 183 dni .
22 stycznia 2015 11:19 / 1 osobie podoba się ten post

Spam! Moderator

22 stycznia 2015 11:23
agamor

Spam! Moderator

tak wiem :(
piszę same spamy
22 stycznia 2015 11:26 / 3 osobom podoba się ten post
22 stycznia 2015 12:50 / 1 osobie podoba się ten post
W mojej Agencji podpisywałam papier, związany z Klauzulą "183 dni", ze w razie przekroczenia to Agencja odprowadzi podatek do skarbowki w Niemczech. Od kilku lat jestem zwiazana tylko z jedną Agencją.
22 stycznia 2015 12:54
Gosiap

W mojej Agencji podpisywałam papier, związany z Klauzulą "183 dni", ze w razie przekroczenia to Agencja odprowadzi podatek do skarbowki w Niemczech. Od kilku lat jestem zwiazana tylko z jedną Agencją.

ooooo to długo juz pracujesz :))
zaproś mnie :))))))))
22 stycznia 2015 13:06 / 1 osobie podoba się ten post
agamor

ooooo to długo juz pracujesz :))
zaproś mnie :))))))))

W opiekunowie pracuję 4 lata. Na obiad cię zapraszam i zapraszam.............
22 stycznia 2015 13:11
Gosiap

W mojej Agencji podpisywałam papier, związany z Klauzulą "183 dni", ze w razie przekroczenia to Agencja odprowadzi podatek do skarbowki w Niemczech. Od kilku lat jestem zwiazana tylko z jedną Agencją.

W mojej agencji nic takiego nie podpisywalam.Pracuje od od niedawna (jeszcze nie przekroczylam tych 183 dni)dlatego chcialam sie dowiedziec cos na ten temat .Swoja droga ciekawe jaka to agencja chociaz wiem ze tutaj nazw nie podajemy.Moze jeszcze ktos wypowie sie na zalozony przeze mnie temat.))
22 stycznia 2015 13:19
babuszka

W mojej agencji nic takiego nie podpisywalam.Pracuje od od niedawna (jeszcze nie przekroczylam tych 183 dni)dlatego chcialam sie dowiedziec cos na ten temat .Swoja droga ciekawe jaka to agencja chociaz wiem ze tutaj nazw nie podajemy.Moze jeszcze ktos wypowie sie na zalozony przeze mnie temat.))

Gdyby moja Agencja była na forum pisałabym o niej w wątku dotyczącym agencji.
Nie ma a Moduś mi odpowiedział, ze nie będzie.
22 stycznia 2015 13:41
Gosiap, tak z czystej ciekawosci. Dlaczego nie ma Twojej agencji tutaj?
22 stycznia 2015 13:52 / 1 osobie podoba się ten post
moja jest w KRAZ i też jej nie ma
22 stycznia 2015 13:53
Dzieki Andrea:)
22 stycznia 2015 14:20
siwa

moja jest w KRAZ i też jej nie ma

Mozna napisac do Moderatora i zaproponowac mu zalozenie watku o tej firmie.Kiedys tak zrobilam -bylam zainteresowana opiniami o firmie X(a tutaj jej nie bylo)dla ulatwienia podalam nr KRAZ i ....oczywiscie nazwe.
22 stycznia 2015 14:29
babuszka

Mozna napisac do Moderatora i zaproponowac mu zalozenie watku o tej firmie.Kiedys tak zrobilam -bylam zainteresowana opiniami o firmie X(a tutaj jej nie bylo)dla ulatwienia podalam nr KRAZ i ....oczywiscie nazwe.

już kiedyś pisałam że wszystko podałam na tacy,a nie otrzymałam nawet odpowiedzi dlaczego tej firmy nie można umieścić na Forum