Klauzula - 183 dni

22 stycznia 2015 14:45
moncherie

Gosiap, tak z czystej ciekawosci. Dlaczego nie ma Twojej agencji tutaj?

moncherie nie wiem, pisałam do naszego Modusia i dostałam odpowiedz, że nie ma i nie będzie. Uzasadnienia nie było.
22 stycznia 2015 14:47
Jest a tutaj jej nie ma. Może firma nie chce tu być, może nie może, może, może....... Nie wiem nic więcej.     Ja tu jestem i już!!!!   Siwa!!! ..................może my obie w tej samej...................
 
Poczytam co pisałaś o umowach to się zorientuje.
22 stycznia 2015 14:58
ja pisałam......
a odpowiedź dostałam taką:
 
"Niestety nie mogę spełnić tej prośby.Pozdrawiam!"
22 stycznia 2015 15:13
Agencji ,która nie jest w KRAZ nie mozna umieścic w OPINIACH O FIRMACH ,ale juz ogłoszenia z ofertami gdzie jest na zielono zaznaczone ,że dana agencja nie widniej w KRAZ juz tak-no to ja już nic nie rozumiem...:(Sama niedawno pisałas ,że sa takie ogłoszenia na forum i ja tez je widziałam .Są np.ososby,które jeżdżą z niemieckich agencji i też nie moga nazwy podac bo ich z oczywistego powodu w KRAZ nie ma...Ale,tam nie mnie to rozumieć:)
22 stycznia 2015 15:26 / 2 osobom podoba się ten post
Moja droga -staralam się ze zroumieniem czytać :)Wiem o co dziewczynom chodziło ,ale nie rozumiem czemu jak agencja jest w KRAZ to jedną mozna umieścic a innej nie...
22 stycznia 2015 15:43 / 2 osobom podoba się ten post
A ja nie. bo to takie pytanie jest ,co to większośc może ciekawa od czego zależy to wstawianie firm:)Znam doskonale ten adres:)
22 stycznia 2015 16:11 / 1 osobie podoba się ten post
Gosiap

moncherie nie wiem, pisałam do naszego Modusia i dostałam odpowiedz, że nie ma i nie będzie. Uzasadnienia nie było.

W tej sytuacji to nie wiem komu to forum ma służyć. Wg mnie powinno służyć opiekunkom . Ale wygląda na to,że  tak nie jest.Komu więc  ma słuzyć ten portal ? Zwykła kultura nakazuje udzielić właściwej  odpowiedzi. Jeśli nie na forum to w meilu.
22 stycznia 2015 16:26 / 1 osobie podoba się ten post
To samo pomyślałam tylko miałam obawy żeby to napisać
22 stycznia 2015 16:35
chciałam być delikatna i napisałam wprost. Ale myślimy   o tym samym :)
22 stycznia 2015 16:40
kasia63

Moja droga -staralam się ze zroumieniem czytać :)Wiem o co dziewczynom chodziło ,ale nie rozumiem czemu jak agencja jest w KRAZ to jedną mozna umieścic a innej nie...

Kasiunia może Agencja sobie nie zyczy, ja też nie wiem i tego nie rozumiem.   To duża Agencja z siedzibą w Polsce.
 
Nie zapytam mojej Agencji dlaczego nie jest umieszczona na forum!!!!
 
Do Siwej: Ja trąbie na 4 strony świata, że jeżdżę z Agencją i to może??? z tą co Ty.
22 stycznia 2015 16:57 / 1 osobie podoba się ten post
Gosiap

Kasiunia może Agencja sobie nie zyczy, ja też nie wiem i tego nie rozumiem.   To duża Agencja z siedzibą w Polsce.
 
Nie zapytam mojej Agencji dlaczego nie jest umieszczona na forum!!!!
 
Do Siwej: Ja trąbie na 4 strony świata, że jeżdżę z Agencją i to może??? z tą co Ty.

problem w tym,że ja też jeżdże z Agencją ale na własnej działalności;najnormalniej w świecie p.....a Agencja wrąbała mnie na mine,a teraz ze strachu nawet boją się zadzwonić,bo wiedzą że jak wsiądziemy na nie to się źle dla nich skończy
 
22 stycznia 2015 17:22
Aniak

Bo najprawdopodobniej nie byłaś "ujeta w niemieckiej ewidencji " czyli nie byłaś zameldowana . Jak nie byłaś zameldowana to dla niemieckiego systemu socjalno-podatkowego nie istniejesz , i nie ma jak udowodnić ci , że byłaś na terenie Niemiec więcej niż 183 dni .

Wlasnie jak to wyglada--czy jadac przez Agencje na 2 miesiace jestem zameldowana u PDP ,czy jest obowiazek meldunku.Pytam poniewaz w ogole nie mam rozeznania w tym temacie?Prosze o odpowiedz bardziej doswiadczone osoby.
22 stycznia 2015 19:07
Moja agencja bardzo przestrzega klauzuli 183 dni. Dlatego wysyłają opiekunki do innego kraju niż De ,lub urlopik pół roku,co kto woli.
Jednak Aniak napisała,że jeśli opiekunka nie jest zameldowana u rodziny niemieckiej to nie widnieje nigdzie w De jako pracownik,ale gdzieś czytałam ,że ZUS może przekazać takie info do niemieckiego Finansamtu? Wystawiając druk A1 ZUS ma adres i czas pracy opiekunki.
22 stycznia 2015 19:34
hahaha a jak ktośnie ma druku A1
22 stycznia 2015 19:51 / 2 osobom podoba się ten post
siwa

hahaha a jak ktośnie ma druku A1

To jest "na lewo"