Klauzula - 183 dni

22 stycznia 2015 19:57
ivanilia40

To jest "na lewo"

iwanilka40 tyle już zdążyłam się domyślić i czekam na kontrole;przy moim życiowym pechu chyba się doczekam,albo będę Bogu dziękować,że dał mi to przeżyć.Zastanawiam się czy nie powiedzieć synowi.Co radzicie?
22 stycznia 2015 21:48
siwa

hahaha a jak ktośnie ma druku A1

Ja rowniez druku A1 nie otrzymalam--a w firmie powiedzieli ze do reki nie daja,ze niby jest w niemieckiej agencji z ktora wspolpracuja.Z tego co tutaj sie orientuje to duzo osob wyjezdza lub wyjezdzalo bez A1.Dlaczego jedne firmy daja ten druk a drugie nie?
22 stycznia 2015 22:24 / 2 osobom podoba się ten post
babuszka

Ja rowniez druku A1 nie otrzymalam--a w firmie powiedzieli ze do reki nie daja,ze niby jest w niemieckiej agencji z ktora wspolpracuja.Z tego co tutaj sie orientuje to duzo osob wyjezdza lub wyjezdzalo bez A1.Dlaczego jedne firmy daja ten druk a drugie nie?

Na druk A1 czeka się około miesiąca,najczęściej jest przysyłany pocztą na sztele.
22 stycznia 2015 23:15
ja nie mam druku A1, ale ja chyba nie muszę mieć, mnie nikt nie oddelegował
23 stycznia 2015 10:55 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Na druk A1 czeka się około miesiąca,najczęściej jest przysyłany pocztą na sztele.

Zgadza sie. Ja chyba czekałam około 20 dni .:)
23 stycznia 2015 10:58
Ja dostaje A1 na caly rok.
23 stycznia 2015 11:04
Jogusia34

Ja dostaje A1 na caly rok.

Ja nie mogę  otrzymać A1na cały rok , bo nie mogę podpisać umowy na caly rok z agencją. Umowy podpisuję na okres wykonania zlecenia i na taki okres dostaję A1.Sytuacja rodzinna nie pozwala mi na to.Dlatego mogę planować wyjazdy na okres do 5 miesięcy góra.
23 stycznia 2015 11:15
Jogusia34

Ja dostaje A1 na caly rok.

A czy agencja cos poinformowala odnosnie tych 183 dni?.Sadze ze gdy jest ten druk A1(ktory swiadzczy o legalnosci zatrudnienia)na pewno widnieje taka osoba w niemieckiej dokumentacji.
23 stycznia 2015 13:25
Nikt mi nie pradził czy powiedzieć synowi o nielegalnym zatrudnieniu
23 stycznia 2015 13:57
Ja jeszcze nigdy nie miałam druku A1, ani z Av...i, ani z Me..pe. Teraz w tej ostatniej koordynatorka wspomniała coś z zmianie z delegacji na oddelegowanie, może się więc doczekam.
23 stycznia 2015 14:16 / 1 osobie podoba się ten post
siwa

hahaha a jak ktośnie ma druku A1

Niektóre agencje tak mają obcykane dziury w prawie, że nawet bez A1 jesteś legalnie :)))
23 stycznia 2015 14:29
MeryKy

Niektóre agencje tak mają obcykane dziury w prawie, że nawet bez A1 jesteś legalnie :)))

no chyba nie do końca,bo już DG i praca dla jednego pracodawcy jest nielegalne;nie mamy druku A1,karty EKUZ,więc w/wszystkich przepisów wychodzi doopa
23 stycznia 2015 14:40
Powiedział mi kiedyś opiekun kontraktu,że jak wpada na kontrol Zoll to w pierwszej kolejności proszą o pokazanie druku A1. Zastanawiam się w związku z tym,jak agencje podchodzą do tych spraw lekkomyślnie...
23 stycznia 2015 14:41 / 1 osobie podoba się ten post
Bez druku a1 nie masz prawa pracowac!!!!!
23 stycznia 2015 14:50 / 1 osobie podoba się ten post
Juz wam odpowiadam, mam umowe z agencjä na czas nieokreslony, z termine wypowiedzenia 2 tygodnie, caly czas jestem u jednej rodziny, jak na razie i raz do roku dostaje A1 na caly rok, tak samo karte Ekuz.
W nowej umowie nie moge znalezc zapisu o 183 dniach, ale w starej tak mialam i firma pilnuje zeby tego nie przekroczyc inaczej musialabym jakis podatek tu w Niemczech placic.