Zmienniczki 2

06 czerwca 2019 10:06 / 6 osobom podoba się ten post
O palmę pierwszeństwa do "mania" racji , rywalizować nie będę i nie rywalizuję nigdy, gdyż swoje wypowiedzi opieram na faktach, nie spekulacjach.
A zatem....moja decyzja do pomagania zawodowo ludziom chorym i cierpiącym nie powstała pod wpływem desperacji czy impulsu- nie musiałam uciekać z domu - wybrałam liceum medyczne z premedytacją i radością .
I w związku z tym nie traktuję pracy z ludźmi chorymi jako karę, czy pracę gorszą z jakichś tam względów. Nie mogę tego robić gdyż mam świadomość co z jakim schorzeniem może się wiązać, a i u seniorów bez chorób otępiennych występuje tzw. egotyzm starczy , co może być uciążliwe. To taki mały przykład , aby można było dojrzeć , że nie należy szufladkować czy praca z pdp będzie lepsza, czy gorsza, bo cierpi na Parkinsona , czy Alzheimera. To bardzo powierzchowny i mylący pogląd chociazby z tego względu, że posiadają tez choroby towarzyszące i w teorii osoba , która powinna być mało uciążliwa w opiece- robi się absorbująca. To tak w ogólnym skrócie odnośnie kwalifikacji miejsc pracy na lepsze, czy gorsze.
Co do współpracy z firmami , bądź pracy na własną rękę...
Załóżmy, ze osoba poszukująca pracy ma swiadomość jak dzialają obydwa systemy i tu może sobie wybrać....Czy wygoda , jaką przedstawiają w swoich ofertach firmy, brak zajmowania się papierologią, dobór pdp do opiekunki i opieka jaką opiekunkę otaczają ( w reklamie niejednej z firm tak jest ) - no i oczywiście na to ma opiekunka zarobić, a za usługę opieki, wygody , itp- dostanie mniej więcej połowę kwoty jaką zarobiła- a zarobiła tyle ile firma od Niemca żąda.

Albo szukać pracy samodzielnie, negocjować pensję , warunki w zależności od nakładu pracy- a ten często odpowiada stanowi chorego, samej prowadzic papierologię, mieć wszystko pod kontrolą i PEWNOSC , że to co zarobimy , jest tylko dla nas- nie oplacamy zadnej administracji. Tu zaznaczę...Własnie dlatego, że mamy wybór, umiejętnosci, kontakty i możliwości- nie bierzemy "jak leci", że tak to brzydko nazwę. No i w końcu taka praca bardziej odpowiada takim niespokojnym duchom, osobom o aktywnym, nawet lekko buntowniczym usposobieniu.
Reasumując-" dla każdego coś dobrego". Każdy ma wlasne priorytety , decydując się na to, czy tamto.
Jeżeli mamy swiadomość, że z czymś nie podołamy, to faktycznie , lepiej tą częśc obowiązków powierzyć komuś, kto wykona to dobrze , bądź w ogóle wykona
Ja lubię wyzwania i poszukiwania , a oddawanie kupy forsy firmie, jaką właściwie ja zarobiłam- nigdy mi się nie podobało. Dlatego robie wsystko siama...
06 czerwca 2019 10:18 / 2 osobom podoba się ten post
Bo Ty Tina,taka Zosia-Samosia jesteś
Tak jak napisałaś, dla każdego, coś dobrego, a że dla każdego coś innego jest dobre, to niech każdy robi po swojemu
06 czerwca 2019 10:50 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Bo Ty Tina,taka Zosia-Samosia jesteś :-)
Tak jak napisałaś, dla każdego, coś dobrego, a że dla każdego coś innego jest dobre, to niech każdy robi po swojemu:-)

Przecież to zrozumiałe Gusiu. Wymieniamy się tu poglądami, a nie wywieramy daleko idącą presję 
06 czerwca 2019 11:52 / 5 osobom podoba się ten post
Mleczko

Pracowałam kilkanaście lat  i pisze na podstawie swoich doswiadczeń jak i innych opiekunek . Masz szczęście, że masz taką wspaniała agencję . Ja mam inne podejście do pracy w opiece - nie wybieram aż tak, że nawet region ma znaczenie . Natomiast kasa dla mnie miała znaczenie, bo była mi potrzebna .Teraz sie "byczę" w domu a jak długo jeszcze nie wiem, chyba lato przesiedzę w ciszy i spokoju . Mam propozycje dość atrakcyjne i to blisko domu, muszę jednak odpocząć i poleniuchować . Ale jesienią to kto wie co będzie . 

A jesienią będą grzyby ;-)
A poważnie, jak będę już na emeryturze (jeszcze trochę), to też będę wskakiwać na jakieś krótkie, lekkie zlecenia, aby zarobić na "widzimisię". Teraz niestety muszę trochę popracować w normalnym, 5-tygodniowym cyklu. Na szczęście trafiłam na super stellę, blisko domku i bez zbędnych prac. Do tego sporo wolnego czasu, który nam ustawowo przysługuje.
06 czerwca 2019 14:58 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

A jesienią będą grzyby ;-)
A poważnie, jak będę już na emeryturze (jeszcze trochę), to też będę wskakiwać na jakieś krótkie, lekkie zlecenia, aby zarobić na "widzimisię". Teraz niestety muszę trochę popracować w normalnym, 5-tygodniowym cyklu. Na szczęście trafiłam na super stellę, blisko domku i bez zbędnych prac. Do tego sporo wolnego czasu, który nam ustawowo przysługuje.

Masz szczęście . Sama wiesz jak bywa . 
06 czerwca 2019 16:06 / 5 osobom podoba się ten post
Właśnie dzwoniła moja koordynator i oświadczyła mi, że rodzina wybrała już Zmienniczke tzn. panią, która tu przyjedzie. Długo nie mogli się zdecydować. Dostali kilka ofert pan w wielu emerytalnym bo nikt w wieku podobnym do mojego nie chciał tu przyjechać na wieś. Tak więc jestem już spokojna i w poniedziałek 17 czerwca moge wsiadać  do Sindbada. Jeszcze kilka dni  po niedzieli zacznę ogarniać pokój i powoli pakować się. 
06 czerwca 2019 17:11 / 3 osobom podoba się ten post
Dlatego ta praca mi się podoba- bo można dostosować do swoich umiejętności, możliwości, czy nawet widzimisię. A jak trafi się na coś, co nie pasuje- można odejść, nawet szybciej niż opiewa zlecenie.
Nie umiem zająć się tu papierologią, nie umiem szukać i zdaję się na firmę- wiem, na co się godzę i tyle.
Dusia- fajnie, już jest jasność.
10 czerwca 2019 09:03 / 2 osobom podoba się ten post
He...He... już dwa tygodnie pracuję.Jak ktoś ma kredyt w Providencie to niech jedzie pracować za 900E na mies.Pamiętajcie tylko że firmapośrednicząca bierze odrodziny od 2750-3150E miesięcznie i tylko czekają na polki. zapotrzebowanie na opiekunki na dzień 01.05.2019r tylko w Niemcy to 28000miejsc pracy ! my powinnyśmy zarabiać od 5000E miesięcznie pracujemy 24/24 non stop ! ! !
10 czerwca 2019 09:21 / 1 osobie podoba się ten post
Dziewczyny uważajcie ! bo na tym forum jest 90% ,,troli" z firm pośredniczących i zasypują forum fałszywymi i nie prawdziwymi informacjami.Moja kol. pracuje w takiej firmie i każą im po 200 postów dziennie wpisywać.Lepiej pracy szukać gdzie indziej.
10 czerwca 2019 09:23 / 1 osobie podoba się ten post
malgosiakrz

Dziewczyny uważajcie ! bo na tym forum jest 90% ,,troli" z firm pośredniczących i zasypują forum fałszywymi i nie prawdziwymi informacjami.Moja kol. pracuje w takiej firmie i każą im po 200 postów dziennie wpisywać.Lepiej pracy szukać gdzie indziej.

90% ?Tutaj?
Nie chce mi się wierzyć!
10 czerwca 2019 09:49 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

90% ?Tutaj?
Nie chce mi się wierzyć!

Ja to chyba największy troll 
10 czerwca 2019 11:38 / 4 osobom podoba się ten post
malgosiakrz

He...He... już dwa tygodnie pracuję.Jak ktoś ma kredyt w Providencie to niech jedzie pracować za 900E na mies.Pamiętajcie tylko że firmapośrednicząca bierze odrodziny od 2750-3150E miesięcznie i tylko czekają na polki. zapotrzebowanie na opiekunki na dzień 01.05.2019r tylko w Niemcy to 28000miejsc pracy ! my powinnyśmy zarabiać od 5000E miesięcznie pracujemy 24/24 non stop ! ! !

Ta kwota to jest własnie na tyle wyceniona praca opiekunki- jakaś część idzie na składki a już nie jakaś, a niebagatelna na utrzymanie firmy. Napiszę tak- że Niemcy, ktorych stać na to aby taką kwotę zapłacić, jak zobaczą, ze opiekunka pracuje z głową na karku-to nawiążą z nią współpracę bezpośrednio, a wypłata wcale nie musi być mniejsza od kwoty jaką firma od rodziny kasuje. Rodziny chcą mieć spokój-jak widza, że mogą być pewni osób u nich pracujących- zapłacą i nie będą  się w nic wtrącać.
11 czerwca 2019 07:20 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

90% ?Tutaj?
Nie chce mi się wierzyć!

Zwłaszcza jak autor wpisu sam ma 4 posty .
11 czerwca 2019 07:33 / 3 osobom podoba się ten post
pulpecja86

Ja to chyba największy troll :plotki:

Nie koniecznie . Napiszę jaką firmę ostatnio spotkałam na swojej drodze . Młoda dziewczyna dwa razy była " na wyjeżdzie " język niemiecki " raczkujący " terminy medyczne na poziomie zerowym, założyła firmę pośredniczącą dla opiekunek . Nie smiem zapytać jak jej idzie, bo ją znam, ogarnia mnie jednak pusty smiech na samą myśl  jak sie wtopi .Czekam tylko na ukazanie się anonsu na forum . Jakoś reklamować sie musi 
11 czerwca 2019 08:21 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko, ale może ma zmysł do interesów? I ogarnie to wszystko?