Agrafkowe włosy

24 września 2015 09:46
Marta

Jedwab w płynie wypróbowałaś Lawendo?

Nie, a co to takiego i gdzie kupić?
24 września 2015 09:50 / 1 osobie podoba się ten post
Ano jest cos takiego,włosy po tym robią się"śliskie" i łatwo sie rozczesują,przynajmniej moje. W D to nie wiem,w PL kupuję w Rossmanie ale w każdej drogerii można pytać.
24 września 2015 09:55
Ok, dzięki dziewczyny, idę poczytać a potem bryknę do Rossmana, zobaczę, co tam dają.
24 września 2015 09:58 / 1 osobie podoba się ten post
Lawenda

A no widzisz, ja walę silikon, bo inaczej mi się włosy nie rozczesują. A próbowałam różnych odżywek i po silikonie jedynie mam szansę na rozczesanie pióropusza. Kiedy byłam jeszcze w liceum, to z powodu włosów mnie przezywano, słyszałam,że jestem pudel i takie tam. Teraz włosy mi się trochę rozprostowały,ale są nadal pierzaste, młody Chopin to przy mnie pikuś.
Nie wyobrażam sobie alternatywy dla silikonu. Serio da radę bez????

Da radę, możliwe ,że właśnie od tego silikonu włosy Ci się wyprostowały, a pomimo to puszą się dalej. Używając preparatów z silikonem odzywka nie ma szans wniknąć we włosy i zadziałać. Ja uzywam teraz delikatnego szamponu bez silikonu z Balei- Jeden Tag Shampoo- tak się nazywa i jest wyrażnie napisane, że silikonów nie zawiera, no i jest delikatny. Ważny jest też sposób mycia takich puszących się włosów- myjemy tylko włosy przy skórze, a po reszcie wlosów pozwalamy szamponowi spłynąć. Wiele osób myjąc włosy szamponem miesza go na dłoni z odżywką. Można włosy olejować przed myciem- trzeba sobie metodę indywidualnie dobrać. Po myciu trzeba zastosować maskę, a potem jeszcze odżywkę bez spłukiwania, no i rozczesać grzebieniem z szerokimi zębami, można na końcówki jeszcze olej nałożyć, ale oszczędnie, żeby nie obciążać włosów.Ja używam oleju arganowego zmieszanego z olejem z kamelii i jakimś tam jeszcze- to olej fryzjerski,kupiłam w salonie, specjalnie spreparowany do takich zabiegów- moje wlosy go po prostu piją. Odżywka podana przez Agrafkę daje dobre efekty, ale jak używałaś silikonów, to umyj włosy szamponem oczyszczającym, od razu się silikonów nie pozbędziesz, bo to się dobrze przykleja, ale po jakimś czasie będzie efekt. Takie włosy puszące się, kręcone są problematyczne w pielęgnacji, ale właściwie dopieszczone robią naprawdę wrażenie. O to chodzi , aby stworzyć im warunki, odżywić, domknąc łuski, a one się odwdzięczą pięknym wyglądem- wtedy już nic specjalnego przy nich robić nie trzeba, no może podkreślić skręt- krem fryzjerski do tego jest dobry, albo wosk z  żelem Schwarzkopfa- pięknie nabłyszcza przy okazji-sama stosuję:).
24 września 2015 13:54 / 1 osobie podoba się ten post
Jedwab z rossmana wysusza wlosy. Ja kupowalam kiedys bio silk i nie polecam. Wlosy wygladzil, ale i wysuszyl. Podobny efekt wygladzenia daja oleje i nie wysusza wlosow. Lawenda to ocet jablkowy jest glowna baza plukanki, oleju rycynowwgo dodaj 2 male lyzeczki. Olej rycynowy dziala tez na rzesy.;-) . Prosze o wyrozumialosc czytajacych, bo pisze z tel.;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
24 września 2015 14:09 / 2 osobom podoba się ten post
Ja mam z natury dobrze natłuszczone grube włosy więc jedwab moim nie szkodzi.Oleje natomiast nie dla mnie bo wyglądam jakbym tydzień włosów nie myła.
Tak naprawde każdy musi znaleźć produkt dla siebie,bo różne są włosy tak jak i różne ich właścicielki;).
24 września 2015 14:13 / 2 osobom podoba się ten post
Marta

Ja mam z natury dobrze natłuszczone grube włosy więc jedwab moim nie szkodzi.Oleje natomiast nie dla mnie bo wyglądam jakbym tydzień włosów nie myła.
Tak naprawde każdy musi znaleźć produkt dla siebie,bo różne są włosy tak jak i różne ich właścicielki;).

Dokladnie, dlatego ciezko polecic cos innej osobie. Ja po prostu testowalam i obserwowalam, co moim wlosom sluzy, a co nie. Nie ma jednej recepty na piekne wlosy, a szkoda, bo to by ulatwialo sprawe.
24 września 2015 14:19 / 1 osobie podoba się ten post
Już mam luz, nigdzie nie muszę gnać, to sobie zafunduję tę mieszankę olejowo-octową. Najpierw umyję skalp,żeby ten silikon wypłukać. Mam mocny szampon dla mężczyzn, po moim został i się kurzy na półce, ten to wypłukuje wszystko, nawet farbę z włosów.
24 września 2015 14:51
Lawenda

Już mam luz, nigdzie nie muszę gnać, to sobie zafunduję tę mieszankę olejowo-octową. Najpierw umyję skalp,żeby ten silikon wypłukać. Mam mocny szampon dla mężczyzn, po moim został i się kurzy na półce, ten to wypłukuje wszystko, nawet farbę z włosów.

O kurka, a co to za szampon?
24 września 2015 15:04
Poszłam sprawdzic co przytachałam do DE i co dokupiłam do włosów i wyszło mi,że mam tego trochę. Używam naturalnie tego zamiennie ,nie wszytsko na raz.
24 września 2015 15:08
Hi hi Balea men też widzę;)
Też został po mężczyźnie;)
24 września 2015 15:11
Marta

Hi hi Balea men też widzę;)
Też został po mężczyźnie;)

Niestety,kupiłam go bo dobrze działa przeciw wypadaniu włosów,ale układają się po nim włosy beznadziejnie. 
24 września 2015 15:25
tina 100%

O kurka, a co to za szampon?:-)

Nivea men w szarej tubie. Ale każdy inny dla mężczyzn da radę. Szampony dla facetów sa inne, znacznie mocniejsze, a jak jeszcze wybierze się wersję dla włosów tłustych, to ściągnie wszystko.
24 września 2015 15:35
ivanilia40

Poszłam sprawdzic co przytachałam do DE i co dokupiłam do włosów i wyszło mi,że mam tego trochę. Używam naturalnie tego zamiennie ,nie wszytsko na raz.

Mam tę samą baleę, tę , ktora u ciebie stoi równo pośrodku, między olejem łopianowym a tą baleą niebieską. Właśnie to ona jest dla mnie głównym źródłem silikonu, bo oprócz olejku arganowego ma też własnie kilka lekkich silikonów. Bez niej wlosów nie dało rady uczesać a jednocześnie lekka była, nie tłuściła kłaków.
No ale teraz spróbuję odstawić. Zobaczymy.
Zaciekawił mnie ten olejek łopianowy. Co on daje?
24 września 2015 15:41 / 2 osobom podoba się ten post
Lawenda

Nivea men w szarej tubie. Ale każdy inny dla mężczyzn da radę. Szampony dla facetów sa inne, znacznie mocniejsze, a jak jeszcze wybierze się wersję dla włosów tłustych, to ściągnie wszystko.

Łącznie z włosami;)
Przepraszam,jak zwykle głupie żarty się mnie trzymają...;)
No ale,dużo łysych facetów widziałam,a kobiety żadnej.