Rozwiązanie Umowy o pracę bez okresu wypowiedzenia

31 marca 2015 17:05 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

Z tego co Lena napisała to jeśli nie ma zapisu o wypowiedzeniu przyjmuje sie 2 tyg okres wypowiedzenia Wichurra nie ma przymusu pracy zawsze musi byc możliwość wypowiedzenia

Tak Marto ale jeśli jest to umowa  o prace tymczasową na czas określony  to  pozostaje  jednak wspólna reguła, że wypowiedzenie jest dopuszczalne wówczas, gdy strony przewidziały taką możliwość w samej umowie. Taka sama sytuacja moze pojawić sie w zwykłej umowie o pracy na czas określony .Jesli nie ma zapisu nie będzie jej mogła wypowiedziec
31 marca 2015 17:07 / 1 osobie podoba się ten post
No to faktycznie kicha troche Trzeba uważać na przyszłość i zadbać żeby zapis o wypowiedzeniu był
Zawsze miałam taki zapis i nie przypuszczałbym ze może ktos nie miec
31 marca 2015 17:07 / 2 osobom podoba się ten post
https://www.biurokarier.umk.pl/wypowiedzenie-umowy-o-prace-na-czas-okreslony-przez-pracownika

Znalazłam jeszcze cos takiego,ale wydaje mi sie ,że niestety Nianta "nie podchodzisz" pod te przepisy.Wg mnie umowa ,która podpisałaś nie jest prawidłowo sporządzona ,skoro nie ma tam punktu o wypowiedzeniu ze str.pracownika.Powinnien byc w umowie o pracę.Tak sie "bijemy" o umowy o pracę,żeby miec a tu wychodzi na to że czasem zlecenie jest duzo korzystniejsze bo łątwiej je w takim przypadku rozwiązać.Ktoś podawał namiary do prawnika co sie takimi jak nasze, opiekuncze sprawy zajmuje.Może je masz ,albo ktoś wrzuci jeszcze raz.No i nawet jak firma się z Toba dogada to tak zaraz zmieny nie znajdzie bo to trudne miejsce.
31 marca 2015 17:11
31 marca 2015 17:17 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

Z tego co Lena napisała to jeśli nie ma zapisu o wypowiedzeniu przyjmuje sie 2 tyg okres wypowiedzenia Wichurra nie ma przymusu pracy zawsze musi byc możliwość wypowiedzenia

31 marca 2015 17:22
kasia63

https://www.biurokarier.umk.pl/wypowiedzenie-umowy-o-prace-na-czas-okreslony-przez-pracownika

Znalazłam jeszcze cos takiego,ale wydaje mi sie ,że niestety Nianta "nie podchodzisz" pod te przepisy.Wg mnie umowa ,która podpisałaś nie jest prawidłowo sporządzona ,skoro nie ma tam punktu o wypowiedzeniu ze str.pracownika.Powinnien byc w umowie o pracę.Tak sie "bijemy" o umowy o pracę,żeby miec a tu wychodzi na to że czasem zlecenie jest duzo korzystniejsze bo łątwiej je w takim przypadku rozwiązać.Ktoś podawał namiary do prawnika co sie takimi jak nasze, opiekuncze sprawy zajmuje.Może je masz ,albo ktoś wrzuci jeszcze raz.No i nawet jak firma się z Toba dogada to tak zaraz zmieny nie znajdzie bo to trudne miejsce.

Kasiu 63 to jest celowe działanie przez agencje .Skorzystała z prawa ze nie wprowadziła zapisu .Jedziesz na minę i nie masz odwrotu bo umowa Cię wiąże .....
31 marca 2015 17:27
lena46

Kasiu 63 to jest celowe działanie przez agencje .Skorzystała z prawa ze nie wprowadziła zapisu .Jedziesz na minę i nie masz odwrotu bo umowa Cię wiąże .....

Nie wiem czy agencja działająca legalnie ma takie prawo.Wiem,że ja takiej umowy bym nie podpisała bez wczesniejszych wyjaśnien agencji-nie może byc tak że pracodawca ma prawa a pracownik żadnych.A gdyby trzeba było ze względów tzw.losowych taka umowe wypowiedzieć to co wtedy-tez nie można?Trzeba niestety dokąłdnie czytać co sie chce podpisac i nie podejmowac decyzji na wariata bo potem wychodzi tak właśnie,że nie wiadomo jak to ugryźc ,zeby sie w wiekszy kanała nie władować.
31 marca 2015 17:28
lena46

Kasiu 63 to jest celowe działanie przez agencje .Skorzystała z prawa ze nie wprowadziła zapisu .Jedziesz na minę i nie masz odwrotu bo umowa Cię wiąże .....

czyli co? mogą mnie tu zabić, znęcać się, mogą mnie odpowiednie służby skazać, za to,że wykonuję czynności na które nie mam uprawnień, ale umowy wypowiedzieć nie mogę?
 
31 marca 2015 17:32 / 1 osobie podoba się ten post
nianta

czyli co? mogą mnie tu zabić, znęcać się, mogą mnie odpowiednie służby skazać, za to,że wykonuję czynności na które nie mam uprawnień, ale umowy wypowiedzieć nie mogę?
 

Nianta siadaj i pisz! Masz dwutygodniowy okres wypowiedzenia, a w Twoum przypadku nawet natychmiastowe. Takze spokojnie, jutro polecony i ok pol kwietnia jefziesz do domu.
31 marca 2015 17:34
Zobaczyłam swoją umowę i mam w niej zapis ze mogę wypowiedzieć umowę z zachowaniem jednotygodniowego okresu wypowiedzenia
31 marca 2015 17:34
nianta

czyli co? mogą mnie tu zabić, znęcać się, mogą mnie odpowiednie służby skazać, za to,że wykonuję czynności na które nie mam uprawnień, ale umowy wypowiedzieć nie mogę?
 

Nianta-to Ty,nikt inny taką umowę podpisał......Cały wic teraz w tym,żeby bez szkody dla siebie sie z tego jak najszybciej wykaraskać.Tu chyba by trzeba sie kogoś mądrzejszego,jakiegoś prawnika poradzić-może ta Sylwia Thun z Berlina,namiary w necie są na pewno.To za skomplkowane chyba ,zeby się naszymi poradami ,chocby najlepszymi sugerować -trzeba Ci mieć aktuale podstawy prawne.Tak myslę.
31 marca 2015 17:36 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Nianta-to Ty,nikt inny taką umowę podpisał......Cały wic teraz w tym,żeby bez szkody dla siebie sie z tego jak najszybciej wykaraskać.Tu chyba by trzeba sie kogoś mądrzejszego,jakiegoś prawnika poradzić-może ta Sylwia Thun z Berlina,namiary w necie są na pewno.To za skomplkowane chyba ,zeby się naszymi poradami ,chocby najlepszymi sugerować -trzeba Ci mieć aktuale podstawy prawne.Tak myslę.

Sylwia Timm, już do niej pisałam w sobotę, ale jeszcze się nie odezwała.
31 marca 2015 17:37
nianta

czyli co? mogą mnie tu zabić, znęcać się, mogą mnie odpowiednie służby skazać, za to,że wykonuję czynności na które nie mam uprawnień, ale umowy wypowiedzieć nie mogę?
 

Nie doczytalam, nie mozesz wypowiedziec, bez tego zapisu w umowie.  Odmow wykonywania zastrzykow.
31 marca 2015 17:37
nianta

czyli co? mogą mnie tu zabić, znęcać się, mogą mnie odpowiednie służby skazać, za to,że wykonuję czynności na które nie mam uprawnień, ale umowy wypowiedzieć nie mogę?
 

Trudno mi powiedziec jeśli chodzi o Twoją umowę  Ale poszperam .......... może cos znajdę. Ogólnie znam trochę prawo pracy bo wiązało się to z moja poprzednia pracą .............
31 marca 2015 17:40
Nie do konca Tina jest ta mozliwosc. Jest tam napisane, ze przy umowie podpisanej na dluzej niz 6 miesiecy moze znalezc sie klauzula o wypowiedzeniu. Chociaz ja podpisywalam umowe na czas probny, na 3 miesiace i mozliwosc wypowiedzenia tam byla. W kazdym razie kolezanki na forum mnie uswiadomily jak to jest z tymi wypowiedzeniami, bo tez bylam pewna, ze kazda umowe mozna wypowiedziec.
Nianta - zawsze mozesz uprzedzic firme i porzucic prace. Od rodziny najlepiej wziac wtedy jakies zaswiadczenie, ze wyjezdzasz za ich wiedza. Zeby nie bylo, ze chorego czlowieka na pastwe losu zostawilas.