Rozwiązanie Umowy o pracę bez okresu wypowiedzenia

31 marca 2015 17:41
dorotee

Nie doczytalam, nie mozesz wypowiedziec, bez tego zapisu w umowie.  Odmow wykonywania zastrzykow.

Jeśli jest to umowa na krótki okres czasu firma może z takiego przywileju skorzystać nie zapisując okresu wypowiedzenia .Przewiduje to kodeks pracy .To są tak zwane potocznie umowy śmieciowe
31 marca 2015 17:41
dorotee

Nie doczytalam, nie mozesz wypowiedziec, bez tego zapisu w umowie.  Odmow wykonywania zastrzykow.

odmówiłam, to córka pdp miała mi napisać oświadczenie ze bierze pełną odpowiedzialność gdyby coś się stało.
Zgłaszałam do firmy, firma mówi,że mam to robić, poza tym wszystkie opiekunki to robiły i "tylko mi się to nie podoba".
31 marca 2015 17:41 / 2 osobom podoba się ten post
nianta

Sylwia Timm, już do niej pisałam w sobotę, ale jeszcze się nie odezwała.

odmow wykonywania zastrzykow ...............nie rob nic czego nam nie wolno powiedz to rodzinie i niech dzwonia do agencji ty juz monitowalas jak rozumiem....
31 marca 2015 17:44
wichurra

Nie do konca Tina jest ta mozliwosc. Jest tam napisane, ze przy umowie podpisanej na dluzej niz 6 miesiecy moze znalezc sie klauzula o wypowiedzeniu. Chociaz ja podpisywalam umowe na czas probny, na 3 miesiace i mozliwosc wypowiedzenia tam byla. W kazdym razie kolezanki na forum mnie uswiadomily jak to jest z tymi wypowiedzeniami, bo tez bylam pewna, ze kazda umowe mozna wypowiedziec.
Nianta - zawsze mozesz uprzedzic firme i porzucic prace. Od rodziny najlepiej wziac wtedy jakies zaswiadczenie, ze wyjezdzasz za ich wiedza. Zeby nie bylo, ze chorego czlowieka na pastwe losu zostawilas.

pytanie tylko, czy rodzina będzie współpracować i Niancie coś takiego szrajbnie, czy będą robić pod górkę
31 marca 2015 17:44
nianta

odmówiłam, to córka pdp miała mi napisać oświadczenie ze bierze pełną odpowiedzialność gdyby coś się stało.
Zgłaszałam do firmy, firma mówi,że mam to robić, poza tym wszystkie opiekunki to robiły i "tylko mi się to nie podoba".

no wiec skoro wszystkie robily niech zciagna taka ktora robila Ty jestes Ty nie robiesz i niech cie pocaluja
31 marca 2015 17:45
wichurra

Nie do konca Tina jest ta mozliwosc. Jest tam napisane, ze przy umowie podpisanej na dluzej niz 6 miesiecy moze znalezc sie klauzula o wypowiedzeniu. Chociaz ja podpisywalam umowe na czas probny, na 3 miesiace i mozliwosc wypowiedzenia tam byla. W kazdym razie kolezanki na forum mnie uswiadomily jak to jest z tymi wypowiedzeniami, bo tez bylam pewna, ze kazda umowe mozna wypowiedziec.
Nianta - zawsze mozesz uprzedzic firme i porzucic prace. Od rodziny najlepiej wziac wtedy jakies zaswiadczenie, ze wyjezdzasz za ich wiedza. Zeby nie bylo, ze chorego czlowieka na pastwe losu zostawilas.

Rodzina się nie zgadza,żeby nikogo tu nie było, też to powiedziałam,że jak nie będzie pflege, to wyjadę na własną rękę, od razu było,że nie mogę,i umowy zerwać też nie mogę, a jednocześnie nie mogę zostawić miejsca bez opieki , bo jest to zagrożenie zdrowia i życia... nomuszę powiedzieć,że dobrze trafiłam...faktycznie, gorzej chyba być nie mogło.
31 marca 2015 17:46 / 5 osobom podoba się ten post
nianta

odmówiłam, to córka pdp miała mi napisać oświadczenie ze bierze pełną odpowiedzialność gdyby coś się stało.
Zgłaszałam do firmy, firma mówi,że mam to robić, poza tym wszystkie opiekunki to robiły i "tylko mi się to nie podoba".

moje zdanie takie jest-zadzwonilasbym na pogotowie,ze babka musi dostac zastrzyk a nie ma kto go wykonac...drastycznie ale innego wyjscia nie widze...
31 marca 2015 17:48
No to rzeczywiscie dupa. Kude. Niewolnictwo sie skonczylo. To chamowa, ze nie chcieliby podpisac swista, ze wiedza o Twoim wyjezdzie. Nie chodzi przeciez o zgode tylko o wiedze. A moze by tak zalatwic sobie zwolnienie lekarskie i odmowic wykonywania wszelkich czynnosci? Sami Cie wtedy moze wygonią.
31 marca 2015 17:48
nianta

Rodzina się nie zgadza,żeby nikogo tu nie było, też to powiedziałam,że jak nie będzie pflege, to wyjadę na własną rękę, od razu było,że nie mogę,i umowy zerwać też nie mogę, a jednocześnie nie mogę zostawić miejsca bez opieki , bo jest to zagrożenie zdrowia i życia... nomuszę powiedzieć,że dobrze trafiłam...faktycznie, gorzej chyba być nie mogło.

a Ty sie nie zgadzasz na obienie zastrzykow i co .....niech robi corka albo pflegedienst...........nie rusz reka nawet w tym kierunku........
31 marca 2015 17:49
ania52

moje zdanie takie jest-zadzwonilasbym na pogotowie,ze babka musi dostac zastrzyk a nie ma kto go wykonac...drastycznie ale innego wyjscia nie widze...

dobre...........nie pmyslalam....
31 marca 2015 17:49 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Nianta-to Ty,nikt inny taką umowę podpisał......Cały wic teraz w tym,żeby bez szkody dla siebie sie z tego jak najszybciej wykaraskać.Tu chyba by trzeba sie kogoś mądrzejszego,jakiegoś prawnika poradzić-może ta Sylwia Thun z Berlina,namiary w necie są na pewno.To za skomplkowane chyba ,zeby się naszymi poradami ,chocby najlepszymi sugerować -trzeba Ci mieć aktuale podstawy prawne.Tak myslę.

kasiu Ja sam tez mam umowę na czas określony .Takie umowy potrafią mieć dziwna konstrukcje dlatego przed podpisaniem z 10 razy czytam .Warto w takim przypadku nianta -aby zasięgnęła porady od osoby  która bardzo dobrze zna się na przepisach z kodeksu  pracy .Tak jak napisałas .......
31 marca 2015 18:00 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra

Nie do konca Tina jest ta mozliwosc. Jest tam napisane, ze przy umowie podpisanej na dluzej niz 6 miesiecy moze znalezc sie klauzula o wypowiedzeniu. Chociaz ja podpisywalam umowe na czas probny, na 3 miesiace i mozliwosc wypowiedzenia tam byla. W kazdym razie kolezanki na forum mnie uswiadomily jak to jest z tymi wypowiedzeniami, bo tez bylam pewna, ze kazda umowe mozna wypowiedziec.
Nianta - zawsze mozesz uprzedzic firme i porzucic prace. Od rodziny najlepiej wziac wtedy jakies zaswiadczenie, ze wyjezdzasz za ich wiedza. Zeby nie bylo, ze chorego czlowieka na pastwe losu zostawilas.

Tak wiem, że po pół roku i też o tym okresie próbnym myślałam.Uważam,ze agencję też powinny umożliwić pracownikowi pracę na okres próbny, chociażby ze względu na specyfikę pracy.
Kurczę , nie wiem jak Nianta mogłaby sie z tego wykręcić.
Pomyślałam też, że jeżeli oczekują od Nianty pracy powyżej jej kwalifikacji, co może prowadzić do róznych konsekwencji, to może na to jest jakis paragraf w prawie pracy.
31 marca 2015 18:05 / 4 osobom podoba się ten post
Ja nie chce sie zbytnio rozwodzic nad przepisami prawa,a zwlaszcza nad umowami jak my opiekunowie otrzymujemy.
Wiem jedno,ze jak sie nie da zalatwic sprawy polubownie to zawsze mozna pokazac pracodawcy druk L4
31 marca 2015 18:08
ORIM

Ja nie chce sie zbytnio rozwodzic nad przepisami prawa,a zwlaszcza nad umowami jak my opiekunowie otrzymujemy.
Wiem jedno,ze jak sie nie da zalatwic sprawy polubownie to zawsze mozna pokazac pracodawcy druk L4

a gdzie mogę takie L4 teraz dostać będąc w De?