Na wyjeździe #25

18 maja 2015 21:13
tina 100%

25 mg jedna?Od kiedy bierze?

jutro sprawdzę jaka dawka, a bierze to jakiegoś miesiąca chyba.
18 maja 2015 21:47 / 1 osobie podoba się ten post
mzap88

jutro sprawdzę jaka dawka, a bierze to jakiegoś miesiąca chyba.

To już powinien być jakiś efekt. Optymalne działanie takich leków powinno wystąpić po ok 3 tyg zażywania.Jak nie ma rezultatu, to może go i nie będzie.
Wracza trza molestować.
19 maja 2015 08:02 / 1 osobie podoba się ten post
Ten lek na każdego może inaczej działać.
Moja poprzednia podopieczna po dawce 2ml(w plynie miałam)-ledwo mogła chodzić-bezpośrednio po zażyciu.Nogi plątały jej sie tak,że musiałam uważać,żeby się nie przewróciła.Na chwilę robiła sie senna,ale trwało to krótko.A nastepnego dnia była niesamowicie apatyczna,miała trudności z poruszaniem sie i dużo drzemała-lek odstawiłam.
19 maja 2015 08:36 / 1 osobie podoba się ten post
Impala

Ten lek na każdego może inaczej działać.
Moja poprzednia podopieczna po dawce 2ml(w plynie miałam)-ledwo mogła chodzić-bezpośrednio po zażyciu.Nogi plątały jej sie tak,że musiałam uważać,żeby się nie przewróciła.Na chwilę robiła sie senna,ale trwało to krótko.A nastepnego dnia była niesamowicie apatyczna,miała trudności z poruszaniem sie i dużo drzemała-lek odstawiłam.

Też to miałam w praktyce.Po rozmowie z lekarzem kazał odstawic lek.
19 maja 2015 08:47 / 1 osobie podoba się ten post
Impala

Ten lek na każdego może inaczej działać.
Moja poprzednia podopieczna po dawce 2ml(w plynie miałam)-ledwo mogła chodzić-bezpośrednio po zażyciu.Nogi plątały jej sie tak,że musiałam uważać,żeby się nie przewróciła.Na chwilę robiła sie senna,ale trwało to krótko.A nastepnego dnia była niesamowicie apatyczna,miała trudności z poruszaniem sie i dużo drzemała-lek odstawiłam.

A pewnie, że tak:). To od paru czynników zależy, m.in. od wagi chorego, chorób towarzyszących, równolegle przyjmowanych innych leków itp. Forma leku też ma na to wpływ- płynna postać leku wchłania się szybciej:).
Nawet na ulotce jest informacja, że przy wrażeniu, że działanie leku jest zbyt mocne, czy zbyt słabe, to trzeba lekarzowi meldować, a on niech już kombinuje tak, aby było dobrze:)
19 maja 2015 09:43 / 1 osobie podoba się ten post
Jadlyscie Spitzkohl? Ja dopiero teraz jà dla siebie odkrylam. Nawet nie wiem jak to sie po polsku nazywa. Taka szpiczasta kapusta. Pyszna. Wiecie, czy ona w Polsce tez jest dostepna? Nigdy nie widzialam, ale moze gdzies na targach mozna ja dostac.
19 maja 2015 09:45
wichurra

Jadlyscie Spitzkohl? Ja dopiero teraz jà dla siebie odkrylam. Nawet nie wiem jak to sie po polsku nazywa. Taka szpiczasta kapusta. Pyszna. Wiecie, czy ona w Polsce tez jest dostepna? Nigdy nie widzialam, ale moze gdzies na targach mozna ja dostac.

Znam, też mi bardzo smakuje. Szukałam w Pl i nie znalazłam, dziś pójdę na Kleparz po szparagi to się jeszcze raz rozejrzę :).
 
 
 
 
19 maja 2015 09:52 / 1 osobie podoba się ten post
To chyba kupie kilka sztuk do Polski. Niech i rodzina poczuje powiew zachodu:)
19 maja 2015 09:55 / 1 osobie podoba się ten post
Taaa, Zachód pachnący gotującą się kapustą :D.
 
 
 
Coś mi się wydaje, że ten "Zachód" mocno by się na Ciebie za to obraził ;).  
 
 
 
 
19 maja 2015 10:00 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra

Jadlyscie Spitzkohl? Ja dopiero teraz jà dla siebie odkrylam. Nawet nie wiem jak to sie po polsku nazywa. Taka szpiczasta kapusta. Pyszna. Wiecie, czy ona w Polsce tez jest dostepna? Nigdy nie widzialam, ale moze gdzies na targach mozna ja dostac.

Jest.
U mnie na targu widziałam.
19 maja 2015 10:04
A jak sie to zwie po naszemu?
19 maja 2015 10:08 / 1 osobie podoba się ten post
basiaim

Jest.
U mnie na targu widziałam.

Bo Ty Basiu prawie w De mieszkasz ;) :D.
Miałam nadzieję, że w końcu dotrze do Pl, trzeba więc szukać, może i Małopolska dostąpiła w tym roku tego zaszczytu ;).    
 
 
Kapusta spiczasta, a we Francji kapusta wielkanocna.           
19 maja 2015 10:23 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra

A jak sie to zwie po naszemu?

Nie mam pojęcia.
Widziałam to na straganie u gościa,który na wsi koło mojego miasta ma słynne (w mojej okolicy) uprawy wszelkich warzyw.

Nie wiem,czy to ten niemiecki gatunek,ale wygląd ten sam.
19 maja 2015 10:26 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra

Jadlyscie Spitzkohl? Ja dopiero teraz jà dla siebie odkrylam. Nawet nie wiem jak to sie po polsku nazywa. Taka szpiczasta kapusta. Pyszna. Wiecie, czy ona w Polsce tez jest dostepna? Nigdy nie widzialam, ale moze gdzies na targach mozna ja dostac.

Jest to odmiana kapusty ,a smakuje podobnie jak masza młoda kapusta .Dobrze zawijają się gołąbki ,tylko trzeba wybierać te mniejsze główki.Ja też patrzyłam za nią w Polsce i pytałam na targu warzywnym ,ale nawet nie wiedzieli o co mi chodzi .Szkoda ,że do naszych straganów nie dotarła.
19 maja 2015 10:36 / 1 osobie podoba się ten post
No tyle to zauważylam, ze to kapusta:) :) Jak pytalam u nas o jablka Pink Lady to tez jak na kosmite na mnie patrzyli. Jeden wciskal, ze mi sie pomylilo i chodzi mi o inna nazwe. Jablka pyszne.