Na wyjeździe #25

19 maja 2015 10:46 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra

No tyle to zauważylam, ze to kapusta:) :) Jak pytalam u nas o jablka Pink Lady to tez jak na kosmite na mnie patrzyli. Jeden wciskal, ze mi sie pomylilo i chodzi mi o inna nazwe. Jablka pyszne.

Tylko takie jadam w de. Wczoraj kupiłam 4 szt. Dziś kilogram = 6 sztuk. Na kilka dni starczy.
Pink Lady - pyyycha.
19 maja 2015 10:52
wichurra

No tyle to zauważylam, ze to kapusta:) :) Jak pytalam u nas o jablka Pink Lady to tez jak na kosmite na mnie patrzyli. Jeden wciskal, ze mi sie pomylilo i chodzi mi o inna nazwe. Jablka pyszne.

Kapusta spiczasta.

Ja szukałam w De jabłek pt. Ligol i też nie znalazłam. Poczytałam trochę o odmianach i wyszło na to, że ciężko znaleźć takie same jabłka w Pl i De. Oczywiście oprócz zielonych Granny Smith.
19 maja 2015 11:17 / 3 osobom podoba się ten post
Heksa coś śnięta dzisiaj, po śniadaniu odpłynęła na 1,5 h, nawet kobitki z PD w szoku były :)
Na szczęście po południu przyjdzie Polka z mężem a ja mam wychodne, uffff.......
pogoda idealna na miasto. Lubię takie pochmurne dni, rześkie (też się może trochę obudzę)
19 maja 2015 11:40 / 5 osobom podoba się ten post
wichurra

To chyba kupie kilka sztuk do Polski. Niech i rodzina poczuje powiew zachodu:)

O ! to jest myśl !.....jeszce kup parę kilo kartofli to dopiero powiew zachodu poczują - prawie jak w D. )))))
19 maja 2015 12:26 / 1 osobie podoba się ten post
A wiesz, ze taki jest plan z ziemniakami:) Tylko slodkie kupie.
19 maja 2015 13:07 / 3 osobom podoba się ten post
wichurra

Jadlyscie Spitzkohl? Ja dopiero teraz jà dla siebie odkrylam. Nawet nie wiem jak to sie po polsku nazywa. Taka szpiczasta kapusta. Pyszna. Wiecie, czy ona w Polsce tez jest dostepna? Nigdy nie widzialam, ale moze gdzies na targach mozna ja dostac.

Juz ta kapuste sobie odpuść, w BIDRONIE tego sterty lezy.Nie musisz wozić do domu. Słodkie kartofle tez są:)
19 maja 2015 13:13 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra

A wiesz, ze taki jest plan z ziemniakami:) Tylko slodkie kupie.

Ja tą kapustę odktyłam po raz pierwszy w Ch i zakochałam się w niej. Cudownie smakuje duszona z cebulą. 
19 maja 2015 18:10
U nas kilka minut temu nagle zaczął padać deszcz ,ale to dosłownie ściana deszczu i tak ok 3 minut ,a teraz znów świeci słońce,ale chyba na tym nie koniec ,bo chmury krążą.
19 maja 2015 20:28
mleczko1

Juz ta kapuste sobie odpuść, w BIDRONIE tego sterty lezy.Nie musisz wozić do domu. Słodkie kartofle tez są:)

Hmm - nie widziałam jej w BIDRONIE:) Ale może być, że jest.
Ze słodkimi ziemniakami w moim mieście to tak jest, że częściej ich nie ma, niż są. 
19 maja 2015 20:37 / 3 osobom podoba się ten post
wichurra

Hmm - nie widziałam jej w BIDRONIE:) Ale może być, że jest.
Ze słodkimi ziemniakami w moim mieście to tak jest, że częściej ich nie ma, niż są. 

Jest,jest. Przecież dopiero jestem 3 dni w pracy więc informacje świerze:) całe sterty,pewnie nie za bardzo chodliwa u nas jak na razie.
19 maja 2015 21:11 / 1 osobie podoba się ten post
Nadmorski wywiad mi doniósł,że komary atakują hordami:(Niedobrze,bo mnie szczególnie kochaja te zarazy:(Chyba nie wracam albo co,w D to nawet much nie ma tak wytrute wszystko:):):):)
20 maja 2015 08:24 / 1 osobie podoba się ten post
Zobaczyć minę tej kobitki w tym momencie- bezcenne :DD
20 maja 2015 08:34 / 1 osobie podoba się ten post
Oj tam, oj tam Andrejko Ty z każdej sytuacjii wybrniesz z wdziękiem .:))
20 maja 2015 09:58 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

Nadmorski wywiad mi doniósł,że komary atakują hordami:(Niedobrze,bo mnie szczególnie kochaja te zarazy:(Chyba nie wracam albo co,w D to nawet much nie ma tak wytrute wszystko:):):):)

A nie wszędzie.Kiedyś byłam na szteli w Muensterlandzie, gospodarstwa jedno od drugiego oddalone o 1km-2, to robale eskadrami fruwały.
20 maja 2015 12:44 / 4 osobom podoba się ten post
Koleżanka moja się oburzyła i mówi do mnie: "Jak ty możesz lubić tego Możdżera! Przecież on jest brzydki i stary, i ma tlenione włosy. Fuj jest!". No kurde, nie wiedziałam, że artystę należy oceniać po tym, jak wygląda a nie po tym, co tworzy :D Pomijam już fakt, że ani on stary, ani brzydki, bo mnie się tam podoba a koleżanka musiała sobie wygooglować, kto to w ogóle jest... :)

U mnie pogoda pod psem (dlaczego właściwie mówi się, że pod psem?). Zimno i pada od wczoraj, ale w sumie nie przeszkadza mi to, póki siedzę w De. Ma być ładnie, jak urlop będę miała :)