Pytania od początkujących opiekunek

09 grudnia 2017 08:58 / 1 osobie podoba się ten post
Kartka i list do 20 g 0.9, list do 50 g 1,5 euro
09 grudnia 2017 13:26 / 2 osobom podoba się ten post
hawana

To nie jest takie proste. 
Na niemieckich warunkach warto pracowac osobom mlodym. Maja przed soba np. 30 lat placenia skladek, to cos uzbieraja na emeryture, ale pracujac 5 lat(z przerwani na urlop przeciez) niewiele skladek bedzie, wiec gra nie warta swieczki. Tam emerytura zalezy tez od kapitalu zgromadzonego.

Zgadzam się. I na niemieckich warunkach zależało mi z innego powodu, niż emerytura. Dlatego ta firma mi pasowała, bo to umożliwiła.
09 grudnia 2017 13:36 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Zgadzam się. I na niemieckich warunkach zależało mi z innego powodu, niż emerytura. Dlatego ta firma mi pasowała, bo to umożliwiła.

Jesli urodzilas sie w tym roku, ktory podalas w profilu, to za duzo nie uzbierasz.
09 grudnia 2017 19:46
hawana

Jesli urodzilas sie w tym roku, ktory podalas w profilu, to za duzo nie uzbierasz.

I nie zamierzam. Chodziło o nie rozliczanie się w tym roku w Polsce, bez kombinowania, zgodnie z prawem.  I poukładałam swoje sprawy, idzie do przodu i tyle. Wiele z nas ma różne tego typu problemy. Ale od przyszłego roku mogę pracować na tych, czy innych warunkach i zobaczę, co mi zaoferuje obecna firma. Pracowałam wcześniej parę miesięcy tutaj w hotelu- zmywak, pokoje, pralnia, baseny. Praca 12- 14 godzin na dobę, od początku w biegu cały dzień, przy czym końcówka najgorsza (przy 120-140 osobach na kolacji po 18 zaczyna się najgorsze- truchcikiem, pomiędzy kucharzami na wydawce poroznosić wszystko, pot spływał- dosłownie, i tak do 22- 23). Pieniądze lepsze, ale szkoda zdrowia... Jak pomyślę, że właśnie dziś dziewczyny z mojej zmiany (tego mi żal, ekipa fajna) zaczynają swój miesiąc, to się bardzo cieszę, że jestem tutaj.
09 grudnia 2017 20:27 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

I nie zamierzam. Chodziło o nie rozliczanie się w tym roku w Polsce, bez kombinowania, zgodnie z prawem.  I poukładałam swoje sprawy, idzie do przodu i tyle. Wiele z nas ma różne tego typu problemy. Ale od przyszłego roku mogę pracować na tych, czy innych warunkach i zobaczę, co mi zaoferuje obecna firma. Pracowałam wcześniej parę miesięcy tutaj w hotelu- zmywak, pokoje, pralnia, baseny. Praca 12- 14 godzin na dobę, od początku w biegu cały dzień, przy czym końcówka najgorsza (przy 120-140 osobach na kolacji po 18 zaczyna się najgorsze- truchcikiem, pomiędzy kucharzami na wydawce poroznosić wszystko, pot spływał- dosłownie, i tak do 22- 23). Pieniądze lepsze, ale szkoda zdrowia... Jak pomyślę, że właśnie dziś dziewczyny z mojej zmiany (tego mi żal, ekipa fajna) zaczynają swój miesiąc, to się bardzo cieszę, że jestem tutaj.

Kazdy musi sam przemyslec i podjac decyzje w zakresie rodzaju pracy i umowy. 
Ja nie podwazam ludzkich decyzji, bo bywaja powody, ktorych oni nie chca wymieniac.
Jestem bardzo samolubna, wiec zawsze mysle o sobie
10 grudnia 2017 14:33 / 3 osobom podoba się ten post
hawana

Ale tak jak Margaritka pisze, przy dobrym jezyku 1300 to minimum(przy jednej osobie, bez nocnego wstawania i obcinania na skladkach ZUS).

No to muszę sie uczyć. A jak sie naucze to bedzie z gorki.
10 grudnia 2017 15:02 / 8 osobom podoba się ten post
Marys1818

A do promedici dlaczego nie???

Bo to (usunięte) ,  a nie agencja....razem z innymi dziewczynami robiłam kurs z urzędu pracy 5 lat temu, jedna  z nich się uparla na promedike  i 2 lata (usunięte) za 762 euro , aż wreszcie z inną kumpelą z kursu ją wyprostowałysmy i z innej agencji dostała 1300 bez laski    

10 grudnia 2017 16:00 / 3 osobom podoba się ten post
Faktycznie lipa , ja zaczelam od 1000 i mam teraz miec 1100 (trzeci wyjazd) to chyba zle nie jest co, z niemieckiego mam podstawy , ucze sie no i pewnie za jakis czas upomne sie o podwyzke
10 grudnia 2017 16:20 / 2 osobom podoba się ten post
scarlet

Bo to (usunięte) ,  a nie agencja....razem z innymi dziewczynami robiłam kurs z urzędu pracy 5 lat temu, jedna  z nich się uparla na promedike  i 2 lata (usunięte) za 762 euro , aż wreszcie z inną kumpelą z kursu ją wyprostowałysmy i z innej agencji dostała 1300 bez laski    

Faktycznie lipa , ja zaczelam od 1000 i mam teraz miec 1100 (trzeci wyjazd) to chyba zle nie jest co, z niemieckiego mam podstawy , ucze sie no i pewnie za jakis czas upomne sie o podwyzke
10 grudnia 2017 16:35 / 2 osobom podoba się ten post
Aga.K

Faktycznie lipa , ja zaczelam od 1000 i mam teraz miec 1100 (trzeci wyjazd) to chyba zle nie jest co, z niemieckiego mam podstawy , ucze sie no i pewnie za jakis czas upomne sie o podwyzke

Pomalutku, ale do przodu, jak to sie mowi w pracy z seniorami
12 grudnia 2017 20:25
Barbara niepowtarzalna

W lipcu 2012 ?....E...to naprawdę super jeśli 1500 Ci zapłacili . Moje zmienniczki , które mnie w 2012 zmieniały zarabiały 720-730 e ...ale nie mówimy o pensji za dwa miesiące ?

Nie, nie mówimy o pensji za dwa miesiące. Dostałam taką pensję za miesiąc z premią wakacyjną. Mój niemiecki jest na poziomie zaawansowanym. Wiem, mogłabym pracować w innej branży z takim niemieckim. Ale nie chcę. Ta praca mi odpowiada.
12 grudnia 2017 20:43
Werska

A jak to jest z różnicą pomiędzy umową na polskich a niemieckich warunkach? Jak rozmawiałam z jedną z tych firm, gdzie rodzina wybrała kogoś innego, to zrozumiałam, że na polskich warunkach miałabym mniej (ale ile, już nie powiedziano). Większe koszty ponoszą? Płacą ubezpiecenie zdrowotne, jak się jest domu?, bo teraz mam umowę na czas tej pracy (co mi teraz pasuje), a gdybym byla na ZUSie, to chcieli na rok. Nie dopytalam wielu rzeczy, ale niektóre przychodzą mi do głowy dopiero teraz.
I chwała za takie forum!!!!:aniolki:

Pracuję i pracowałam na warunkach niemieckich, zatrudniona przez niemiecką firmę. Gdy pracowałam dwa na dwa miesiące i to była stała praca nie dorywcza, miałam umowę zawartą na niepełny etat mimo, że pracowałam 24 godz. Myślałam, że skoro pracuję 24 godz. przez dwa miesiące to póżniej mam dwa miesiące wolnego i mam opłacone wszystkie składki. Niestety. Miałam pensję i składki: zdrowotną i emerytalno-rentową tylko w czasie dwóch miesięcy, gdy pracowałam. Następnie odmeldowywano mnie ze składek w kasie chorych, nie płacono pensji przez dwa miesiące, w których miałam wolne. Potem po dwóch miesiącach znów zgłaszano mnie do kasy chorych i opłacano składki. Nie było to dla mnie korzystne, dlatego po roku zmieniłam firmę. Teraz pracuję dwa tygodnie w miesiącu. Mam opłacane wszystkie składki przez okrągły rok. Warto pytać się o wszystko przed rozpocząciem pracy i podpisaniem umowy. Doświadczenie uczy.
12 grudnia 2017 20:46
margaritka59

Tak to wszystko mącisz i plączesz, że nie wiadomo, co jest prawdą ? Mnie np. skutecznie zniechęciłaś do czytania Twojego bloga, a nawet wpisów na forum . :bezradny:

Ok. W porządku. 
12 grudnia 2017 20:52 / 5 osobom podoba się ten post
Ale trzeba wiedzieć, o co pytać. I dokładnie tak jest- doświadczenie uczy. Chciałam wyjechać, pewne sprawy były w tamtym momencie ważne i o nie pytałam. Ale dowiedziałam się już czegoś, coś się zmieniło w międzyczasie i teraz jeszcze inne pytania będę zadawać...
12 grudnia 2017 21:01 / 2 osobom podoba się ten post
krymas148

Pracuję i pracowałam na warunkach niemieckich, zatrudniona przez niemiecką firmę. Gdy pracowałam dwa na dwa miesiące i to była stała praca nie dorywcza, miałam umowę zawartą na niepełny etat mimo, że pracowałam 24 godz. Myślałam, że skoro pracuję 24 godz. przez dwa miesiące to póżniej mam dwa miesiące wolnego i mam opłacone wszystkie składki. Niestety. Miałam pensję i składki: zdrowotną i emerytalno-rentową tylko w czasie dwóch miesięcy, gdy pracowałam. Następnie odmeldowywano mnie ze składek w kasie chorych, nie płacono pensji przez dwa miesiące, w których miałam wolne. Potem po dwóch miesiącach znów zgłaszano mnie do kasy chorych i opłacano składki. Nie było to dla mnie korzystne, dlatego po roku zmieniłam firmę. Teraz pracuję dwa tygodnie w miesiącu. Mam opłacane wszystkie składki przez okrągły rok. Warto pytać się o wszystko przed rozpocząciem pracy i podpisaniem umowy. Doświadczenie uczy.

W sumie ile lat pracujesz w opiece? 
Rok "na warunkach niemieckich" i dalej dwa tygodnie na dwa tygodnie. Dobrze zrozumiałam :)?