Pytania od początkujących opiekunek

08 grudnia 2017 21:05 / 2 osobom podoba się ten post
MeryKy

Bez języka to ciężko pracować, nawet w Polsce :hihi: Trzeba nauczyć się migać:terefere:

Ciezko, ale nie smiejmy sie. Kiedys niewolnikow karano za probe ucieczki wyrwaniem jezyka.
Moze to bidulki , opiekunki-niewolnice?
Te bez dloni to na pewno zlodziejki.
08 grudnia 2017 21:05 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

A jak to jest z różnicą pomiędzy umową na polskich a niemieckich warunkach? Jak rozmawiałam z jedną z tych firm, gdzie rodzina wybrała kogoś innego, to zrozumiałam, że na polskich warunkach miałabym mniej (ale ile, już nie powiedziano). Większe koszty ponoszą? Płacą ubezpiecenie zdrowotne, jak się jest domu?, bo teraz mam umowę na czas tej pracy (co mi teraz pasuje), a gdybym byla na ZUSie, to chcieli na rok. Nie dopytalam wielu rzeczy, ale niektóre przychodzą mi do głowy dopiero teraz.
I chwała za takie forum!!!!:aniolki:

Nie miałam nigdy niemieckiej umowy, nie pomoge
08 grudnia 2017 21:05
Werska

A jak to jest z różnicą pomiędzy umową na polskich a niemieckich warunkach? Jak rozmawiałam z jedną z tych firm, gdzie rodzina wybrała kogoś innego, to zrozumiałam, że na polskich warunkach miałabym mniej (ale ile, już nie powiedziano). Większe koszty ponoszą? Płacą ubezpiecenie zdrowotne, jak się jest domu?, bo teraz mam umowę na czas tej pracy (co mi teraz pasuje), a gdybym byla na ZUSie, to chcieli na rok. Nie dopytalam wielu rzeczy, ale niektóre przychodzą mi do głowy dopiero teraz.
I chwała za takie forum!!!!:aniolki:

Nie miałam nigdy niemieckiej umowy, nie pomoge
08 grudnia 2017 21:07 / 2 osobom podoba się ten post
hawana

Ciezko, ale nie smiejmy sie. Kiedys niewolnikow karano za probe ucieczki wyrwaniem jezyka.
Moze to bidulki , opiekunki-niewolnice?
Te bez dloni to na pewno zlodziejki.

Pilnie się uczązasób rosnie
08 grudnia 2017 21:16 / 5 osobom podoba się ten post
krymas148

Pisałam wcześniej, że było to trzy lata temu. Nie. Źle napisałam. Trzy lata temu zaczęłam pracować na stałe w Niemczech. A pierwszy raz wyjechałam z Promedicą 5 lat temu podczas wakacji, bo pracowałam jako nauczyciel. 

W lipcu 2012 ?....E...to naprawdę super jeśli 1500 Ci zapłacili . Moje zmienniczki , które mnie w 2012 zmieniały zarabiały 720-730 e ...ale nie mówimy o pensji za dwa miesiące ?
08 grudnia 2017 21:27 / 4 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

W lipcu 2012 ?....E...to naprawdę super jeśli 1500 Ci zapłacili . Moje zmienniczki , które mnie w 2012 zmieniały zarabiały 720-730 e ...ale nie mówimy o pensji za dwa miesiące ?

No za dwa nie inaczej Basiu
08 grudnia 2017 21:38 / 4 osobom podoba się ten post
Werska

A jak to jest z różnicą pomiędzy umową na polskich a niemieckich warunkach? Jak rozmawiałam z jedną z tych firm, gdzie rodzina wybrała kogoś innego, to zrozumiałam, że na polskich warunkach miałabym mniej (ale ile, już nie powiedziano). Większe koszty ponoszą? Płacą ubezpiecenie zdrowotne, jak się jest domu?, bo teraz mam umowę na czas tej pracy (co mi teraz pasuje), a gdybym byla na ZUSie, to chcieli na rok. Nie dopytalam wielu rzeczy, ale niektóre przychodzą mi do głowy dopiero teraz.
I chwała za takie forum!!!!:aniolki:

To nie jest takie proste. 
Na niemieckich warunkach warto pracowac osobom mlodym. Maja przed soba np. 30 lat placenia skladek, to cos uzbieraja na emeryture, ale pracujac 5 lat(z przerwani na urlop przeciez) niewiele skladek bedzie, wiec gra nie warta swieczki. Tam emerytura zalezy tez od kapitalu zgromadzonego.
08 grudnia 2017 21:42 / 7 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

W lipcu 2012 ?....E...to naprawdę super jeśli 1500 Ci zapłacili . Moje zmienniczki , które mnie w 2012 zmieniały zarabiały 720-730 e ...ale nie mówimy o pensji za dwa miesiące ?

Oj Basiu, bloga nie czytala?
Ona dwa etaty ciagnela: opiekunki i sprzataczki(okna, piwnica).
08 grudnia 2017 21:52 / 8 osobom podoba się ten post
krymas148

Pisałam wcześniej, że było to trzy lata temu. Nie. Źle napisałam. Trzy lata temu zaczęłam pracować na stałe w Niemczech. A pierwszy raz wyjechałam z Promedicą 5 lat temu podczas wakacji, bo pracowałam jako nauczyciel. 

Tak to wszystko mącisz i plączesz, że nie wiadomo, co jest prawdą ? Mnie np. skutecznie zniechęciłaś do czytania Twojego bloga, a nawet wpisów na forum . 
08 grudnia 2017 21:53 / 4 osobom podoba się ten post
hawana

Oj Basiu, bloga nie czytala?
Ona dwa etaty ciagnela: opiekunki i sprzataczki(okna, piwnica).

Nie czytałam . Czytam " sześćdziesiątki trójki " i do sąsiada pod 5 zaglądam .
08 grudnia 2017 22:22 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Nie czytałam . Czytam " sześćdziesiątki trójki " i do sąsiada pod 5 zaglądam .

Przeciez Ty mieszkasz pod piatka, a kto pod 63?
08 grudnia 2017 22:27 / 4 osobom podoba się ten post
hawana

Przeciez Ty mieszkasz pod piatka, a kto pod 63?

Katharina ...to tak żebymy se w jednym wieku popitalały . Po cholerę to komu wiedzieć , że " 63 " to rok urodzenia ? ......Ja mieszkam pod 5 ...oczywiście , ale do bloga sąsiadowego zaglądam ..Nie udzielam się , bo mnie nie lubi i opitala jak tam coś skrobnę . Grzeczna bardzo ostatnio jestem ...i nie pyskata nawet .
08 grudnia 2017 22:32 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Katharina ...to tak żebymy se w jednym wieku popitalały . Po cholerę to komu wiedzieć , że " 63 " to rok urodzenia ? ...:smiech3:...Ja mieszkam pod 5 ...oczywiście , ale do bloga sąsiadowego zaglądam ..Nie udzielam się , bo mnie nie lubi i opitala jak tam coś skrobnę . Grzeczna bardzo ostatnio jestem ...i nie pyskata nawet .

Acha.
Lepiej zebys tu troche popyszczyla. Za spokojnie nie moze byc nawet w lozku.
08 grudnia 2017 22:38 / 2 osobom podoba się ten post
hawana

Acha.
Lepiej zebys tu troche popyszczyla. Za spokojnie nie moze byc nawet w lozku.

Może jutro ...dziś już padam na pysk , idę w bety . Pa
09 grudnia 2017 08:08 / 1 osobie podoba się ten post
Witam wszystkich mam pytanie orientuje się któraś z was jak wygląda cennik na poczcie ?
chce wysłać przed świętami kartki z życzeniami i zastanawiam się ile mogą kosztować takie zwykłe listy do Polski .
Pozdrawiam :)