Co nas rozśmiesza w domach pdp

29 maja 2019 16:16 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Symbole statusach są ważne . Ja kiedyś nie mogłam się doprosić rękawiczek za 5 euro ale perfumy Chanel5 i pomadkę zaraz syn kupił.

Dla Ciebie ?
29 maja 2019 16:53 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

Dla Ciebie ?:-)

No nie Chanel 5
29 maja 2019 17:03 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia, pracowałam w hotelu, gdzie teściowie właściciela mieli mieszkanie. I pokojówki raz w tygodniu im je sprzątały. To tam był nawet specjalny grzebień do dywanów- po odkurzeniu trzeba było nim wyrównać frędzelki...
29 maja 2019 18:32 / 3 osobom podoba się ten post
Werska

Konwalia, pracowałam w hotelu, gdzie teściowie właściciela mieli mieszkanie. I pokojówki raz w tygodniu im je sprzątały. To tam był nawet specjalny grzebień do dywanów- po odkurzeniu trzeba było nim wyrównać frędzelki...


Dywany obecnej pdp nie posiadają frendzelkow
29 maja 2019 18:58 / 2 osobom podoba się ten post
Byłam z bardzo sympatyczną pdp. u której jedna rzecz na przemian mnie irytowała, albo śmieszyła- w zależności od nastroju. Do każdego zmywania musiałam wyciągać miskę, wkładać do zlewu, myć w niej naczynia, potem ją wycierać, wkładać pod zlew. Niby mogłam stwierdzić, że skoro zmywam, to robię to po swojemu- ale potem znosić tę jej rozżaloną minę....
29 maja 2019 19:38 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Konwalia, pracowałam w hotelu, gdzie teściowie właściciela mieli mieszkanie. I pokojówki raz w tygodniu im je sprzątały. To tam był nawet specjalny grzebień do dywanów- po odkurzeniu trzeba było nim wyrównać frędzelki...

Niesamowite
29 maja 2019 21:18 / 3 osobom podoba się ten post
Sabina1974

Obecnie mam tak samo. Ale nie pierwszy raz się z tym spotykam w DE

Może i lepiej ,ze tylko napis , dopiero by było,jakby obrazki nad haczykami wisiały 
30 maja 2019 12:52 / 4 osobom podoba się ten post
A mnie smieszą zapasy i jeszcze przybory do wszystkiego . Nóz do tego i owego oddzielny , otwieracze, korki-zatyczki , talerzyki , widelczyki , pojemniki i pojemniczki . I wszedzie napisy, żeby nie pomylić .
30 maja 2019 13:03 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

A mnie smieszą zapasy i jeszcze przybory do wszystkiego . Nóz do tego i owego oddzielny , otwieracze, korki-zatyczki , talerzyki , widelczyki , pojemniki i pojemniczki . I wszedzie napisy, żeby nie pomylić .

Ale najgorzej jak chcesz się tego pozbyć. Któregoś razu z córką zrobiłyśmy taki nalot  i sru do śmieci nadmiar rzeczy.  My wywalałyśmy a pdp z kosza na powrót do szafek. Nadmienie że córka wszystko wcześniej mamusi wyjaśniła
31 maja 2019 21:03 / 2 osobom podoba się ten post
Mnie śmieszy, prawie u każdej Pdp oszczędzanie. I nie chodzi tutaj o pieniądze, ale przedmioty czy ubrania.
W szafkach czy szufladach pełno serwetek jednorazowych, świec zwykłych i ozdobnych,ładnych naczyń czy sztućców, a używa się często zwykłych, czasem nawet lekko wyszczerbionych czy łyżek "wylizanych".
Zamiast serwetek-ręcznik papierowy.
A jeśli już wyciągnę te serwetki, to babcia tak ją będzie "oszczędzała" ,tak będzie składała, żeby nie było widać, że poplamiona. A jak ją wrzucę od razu po jedzeniu, to pyta dlaczego-ano dlatego, że to serwetka jednorazowa ,odpowiadam
Najczęściej cisza, zamiast odpowiedzi,ale przy następnym takim moim postępku-występku ,nie ma już pytań, ani komentarza.
Znaczy,zawstydziła się babcia trochę 
31 maja 2019 22:07 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Mnie śmieszy, prawie u każdej Pdp oszczędzanie. I nie chodzi tutaj o pieniądze, ale przedmioty czy ubrania.
W szafkach czy szufladach pełno serwetek jednorazowych, świec zwykłych i ozdobnych,ładnych naczyń czy sztućców, a używa się często zwykłych, czasem nawet lekko wyszczerbionych czy łyżek "wylizanych".
Zamiast serwetek-ręcznik papierowy.
A jeśli już wyciągnę te serwetki, to babcia tak ją będzie "oszczędzała" ,tak będzie składała, żeby nie było widać, że poplamiona. A jak ją wrzucę od razu po jedzeniu, to pyta dlaczego-ano dlatego, że to serwetka jednorazowa ,odpowiadam:-)
Najczęściej cisza, zamiast odpowiedzi,ale przy następnym takim moim postępku-występku ,nie ma już pytań, ani komentarza.
Znaczy,zawstydziła się babcia trochę :-)

Nasi pdp to ciągle pokolenia wojenne, przeżyli biedę powojenna .A ich dobrobyt się z tego oszczędzania wziął. 
03 czerwca 2019 10:39 / 2 osobom podoba się ten post
Codziennie na śniadanie jest jogurt do płatków- i zawsze ten kubeczek, jak już zawartość do miseczki wrzucę , jej podaję i paluszkiem wybiera i wylizuje do czysta... A jak się kończy dżem, to wlewa mleko, miesza i to wypija- mówi, że to z dzieciństwa.
03 czerwca 2019 11:19 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Mnie śmieszy, prawie u każdej Pdp oszczędzanie. I nie chodzi tutaj o pieniądze, ale przedmioty czy ubrania.
W szafkach czy szufladach pełno serwetek jednorazowych, świec zwykłych i ozdobnych,ładnych naczyń czy sztućców, a używa się często zwykłych, czasem nawet lekko wyszczerbionych czy łyżek "wylizanych".
Zamiast serwetek-ręcznik papierowy.
A jeśli już wyciągnę te serwetki, to babcia tak ją będzie "oszczędzała" ,tak będzie składała, żeby nie było widać, że poplamiona. A jak ją wrzucę od razu po jedzeniu, to pyta dlaczego-ano dlatego, że to serwetka jednorazowa ,odpowiadam:-)
Najczęściej cisza, zamiast odpowiedzi,ale przy następnym takim moim postępku-występku ,nie ma już pytań, ani komentarza.
Znaczy,zawstydziła się babcia trochę :-)

Umojej obecnej pdp jest podobnie. Ręcznik papiwtowy bo serwetki drogie. Dzieci Mercedesami się wożą i na extra wakacje jeżdżą a ja co tydzień muszę się upominać o pieniądze na życie. Wczoraj córka wieczorem odwoziła babcie to nawet nie miała przy sobie 100 euro żeby na zakupy dziś było. Dziś robiłam zakupy za swoje bo tylko światło w lodówce bylo. Ale jak przyjdzie któreś z dzieci to zapytam czy nie jest im wstyd że opiekunka robi zakupy za swoje . Wcale się nie będę szczypać tylko tak zapytam. 
03 czerwca 2019 11:35 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Umojej obecnej pdp jest podobnie. Ręcznik papiwtowy bo serwetki drogie. Dzieci Mercedesami się wożą i na extra wakacje jeżdżą a ja co tydzień muszę się upominać o pieniądze na życie. Wczoraj córka wieczorem odwoziła babcie to nawet nie miała przy sobie 100 euro żeby na zakupy dziś było. Dziś robiłam zakupy za swoje bo tylko światło w lodówce bylo. Ale jak przyjdzie któreś z dzieci to zapytam czy nie jest im wstyd że opiekunka robi zakupy za swoje . Wcale się nie będę szczypać tylko tak zapytam. 

Nie widzę powodu, dla którego miałabyś się szczypać. 
Czy to zawsze córka daje Tobie pieniądze, czy Pdp?
Ja miałam wiekowe Pdp, ale same "trzymały kasę ".
Jeśli tak jest, to możliwe ,że dzieciom nie przychodzi do głowy, że nie masz za co zrobić zakupów. Jeśli inaczej, to daj paragony, upomnij się o zwrot wydanej kwoty i po prostu się upomnij, nawet nie proś, tylko właśnie upomnij się o pieniądze. Najlepiej,jeśli przy okazji ustalicie wspólnie jakaś tygodniówkę.
Ja bym postąpiła w ten sposób. 
Powodzenia 
03 czerwca 2019 12:02 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Nie widzę powodu, dla którego miałabyś się szczypać. 
Czy to zawsze córka daje Tobie pieniądze, czy Pdp?
Ja miałam wiekowe Pdp, ale same "trzymały kasę ".
Jeśli tak jest, to możliwe ,że dzieciom nie przychodzi do głowy, że nie masz za co zrobić zakupów. Jeśli inaczej, to daj paragony, upomnij się o zwrot wydanej kwoty i po prostu się upomnij, nawet nie proś, tylko właśnie upomnij się o pieniądze. Najlepiej,jeśli przy okazji ustalicie wspólnie jakaś tygodniówkę.
Ja bym postąpiła w ten sposób. 
Powodzenia :-)

Tak była ustalona tygodniówka. Ale niestety córka co trochę ja przesuwa albo do 10 dni albo do dwóch nawet tygodni. Potem brakuje i ja niestety muszę brać swoją geldy i uzupełniać zapasy w lodówkach i szafkach. Niestety tutaj babcia nie ma kasy swojej córki rządzą. Synowie są daleko. Ja mając matkę ia ona opiekunkę wdtydzilabym się takiej sytuacji żeby komus brakowało na jedzenie. Nie mówię, że głoduje ale zawsze coś trzeba dokupić same wiemy jak to jest jak się gotuję. Jestem dla babci pierszwsza opiekunka i już jest sztela popsuta przez takie zachowanie dzieci. Przyjedzie kolejna zorientuje się i nie będzie tutAj długo. Przykre to bo babcia jest spokojna i kochana a dzieci podłe. Oby tylko karma nie wróciła.