Uchodźcy #2

07 stycznia 2016 22:30 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

Zaraz, a gdzie są zwolennicy przyjmowania uchodżców?

No właśnie. 
07 stycznia 2016 22:36 / 2 osobom podoba się ten post
A byli tu tacy? Byli co najwyżej tacy którzy starali sie rozumieć ludzi uciekających przed wojną, przed zagrożeniem śmiercią.I tacy którzy domagali sie rozróżnienia ich od uchodźców ekonomicznych.
Jesli o mnie chodzi,prezentowałam powyższą postawę.I nic sie dla mnie w tej kwestii nie zmieniło.
08 stycznia 2016 06:55 / 3 osobom podoba się ten post
No jak gdzie ? jestem , jestem. Od poczatku pisałam,że zasady do luftu. Pomagać rannemu lwu nie oznacza , że trzeba dac sie zjeść.

Zawsze i wszedzie jestem za okazywaniem przychylnosci dla słabszych , biedniejszych i bedących w potrzebie. Co nie oznacza,że wyłączam myslenie. A ludzi ziejących nienawiścia nie widzę w swoim otoczeniu i nie chce widzieć.
08 stycznia 2016 07:22 / 2 osobom podoba się ten post
magdzie

Ja tez Alinko :aniolki:

No co Ty Magda ? tym sie czujesz oszukana ? Trzeba czytac komentarze  do poczynań naszych polityków nie tylko dotyczących uchodźców. Pisałam kilka m-cy temu ,że zostaje w robocie na 4-ry lata i tak chyba bedzie. Chociaż pisząc to nie miałam takiego zamiaru.
08 stycznia 2016 08:12 / 6 osobom podoba się ten post
Własnie przed chwila odsłuchałam inforacje stacji TVN -  7 000  uchodżcow bedzie przyjetych w Polsce ale pod warunkiem że są katolikami. I tu mi sie nasuwa jeszcze jeden pomysł . Przeciez mozna wyrugować z Polski wszystkich ateistów, innowierców i członków innych partii i luz powstanie w ojczyznie i dobrobyt i spokuj . Żyć nie umierać.  Więc nie deklarujcie publicznie swojego światopoglądu , bo kto wie co może potem spotkac takie osoby.
08 stycznia 2016 09:36 / 3 osobom podoba się ten post
Pytanie ile uchodźcy wytrzymają w naszym kraju ? Kontakt z rodziną i znajomymi na pewno mają , zyjemy w świecie elektronicznej komunikacji . Czy będa chcieli zostać u nas , jak się dowiedzą o socjalu jaki rodzina dostała w niemczech ? Nie sądzę .
08 stycznia 2016 09:44 / 1 osobie podoba się ten post
Alina

Ja nie rozumiem dlaczego Niemcy są tak zbulwersowani tym co się wydarzyło. To było do przewidzenia. W oczach przeciętnego Araba Europejki są dziwkami żądnymi seksu dlatego między innymi tak nieskromnie są ubrane. Oni są gotowi te potrzeby zaspokoić. Dojdzie do tego, że młode dziewczyny same zaczną zakładać na głowę chusty ze strachu przed molestowaniem.

W Europie takie chusty nam nie bardzo pomogą... chyba, że pod nimi bedziemy nosić małe urzadzenie paraliżujące... Jedyną ochroną przed ... jest silniejszy patron, czyli też jakby Arab... ))))
08 stycznia 2016 10:17
Marta

A byli tu tacy? Byli co najwyżej tacy którzy starali sie rozumieć ludzi uciekających przed wojną, przed zagrożeniem śmiercią.I tacy którzy domagali sie rozróżnienia ich od uchodźców ekonomicznych.
Jesli o mnie chodzi,prezentowałam powyższą postawę.I nic sie dla mnie w tej kwestii nie zmieniło.

No to ja też się pod tym podpisuję. Również byłam i jestem zwolennikiem przyjmowania uchodźców w takim rozumieniu. 
Owszem, takie zdarzenia wcale mi się nie podobają i dziwię się, że do nich w ogóle doszło. Na Weihnachtsmarktach było pełno policji, a co robili w noc sylwestrową? Właśnie w taką noc powinni być bardziej zmobilizowani. Szkoda, że tak trudno idzie identyfikacja sprawców - natychmiastowa deportacja byłaby może przykładem odstraszającym. 
08 stycznia 2016 11:24 / 3 osobom podoba się ten post
Problemem nie jest chyba przyjmowanie, bądź nie przyjmowanie uchodźców. Oczywiste jest, że nie każdy uchodźca jest terrorystą i gwałcicielem. Ale po czym to poznać kiedy przekracza granicę?
08 stycznia 2016 12:06 / 1 osobie podoba się ten post
Gdyby to ode mnie zależało,wpuszczałabym tylko rodziny z dziećmi.Ojcowie rodzin raczej nie są gwałcicielami i terrorystami choc jakies wyjątki mogą sie zdarzyć.Azyl dostawaliby ci którzy potrafią przedstawić swoje plany na przyszłość,mają jakiś pomysł na siebie.Mają wyksztalcenie i zawód lub chęci żeby to zdobyć.Deklarują że wezmą udział w kursie językowym,obowiązkowym dla nich.Musieliby tez pochodzić z terenów gdzie faktycznie toczy sie wojna,a nie z terenów gdzie bieda ale spokój.
08 stycznia 2016 12:37 / 5 osobom podoba się ten post
Ciekawe jak będą identyfikować tych agresywnych uchodźców, jak oni biedactwa swoje dokumenty pogubili ?? Po czym niby będą ich identyfikować ??
Dla mnie było nie do przyjęcia wpuszczenie takiej masy ludzi bez jakiejkolwiek rejestracji. Większość szuka spokoju ale różnice kulturowe działają czasami na minus. Generalnie nie podoba mi się to. Ale można było przewidzieć, że tak będzie.
08 stycznia 2016 13:19 / 4 osobom podoba się ten post
Mirka Dz

Problemem nie jest chyba przyjmowanie, bądź nie przyjmowanie uchodźców. Oczywiste jest, że nie każdy uchodźca jest terrorystą i gwałcicielem. Ale po czym to poznać kiedy przekracza granicę?

No naszych to mozna rozpoznac po braku karku , tatuazach , kaloryferach . Bo jak przekraczaja ganice to tez nie maja przy sobie pistoletów .A schronienia tez szukaja po za granicami kraju. Ale Polacy do naród przyjacielski, uczciwy, łagodny i pracowity. Nie to co ta dzicz z Afryki
08 stycznia 2016 13:51 / 1 osobie podoba się ten post
Andrejka ale Niemcy to nie Polacy. 
08 stycznia 2016 13:59 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

Andrejka ale Niemcy to nie Polacy. 

Dziekuje Ci  Myszko droga ,że podtrzymałas mnie na duchu. Bo Polacy to by jeszcze pomogli Niemca bić a powod sie zawsze znajdzie.
08 stycznia 2016 14:04 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

Andrejka ale Niemcy to nie Polacy. 

Jak nastąpi eskalacja takich zachowań, to i Niemca w końcu "ruszy". Noo, z emocji to chyba tak całkowicie nie są wyprani- tak mi się gdzieś nieśmialo, taka nadzieja kołacze :)).