Uchodźcy #2

08 stycznia 2016 14:11 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko1

Dziekuje Ci  Myszko droga ,że podtrzymałas mnie na duchu. Bo Polacy to by jeszcze pomogli Niemca bić a powod sie zawsze znajdzie. :-) :-) :-)

Nie o to chodzi. My jesteśmy w takich sytuacjach baardzo emocjonalni. Niemcy nie. 
08 stycznia 2016 14:13 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Jak nastąpi eskalacja takich zachowań, to i Niemca w końcu "ruszy". Noo, z emocji to chyba tak całkowicie nie są wyprani- tak mi się gdzieś nieśmialo, taka nadzieja kołacze :)).

Może i nie są wyprani ale najpierw będą się dłuuugo oglądać na policję, potem szukać pomocy w urzędach itp. A u nas droga prosta, jak Andrejka napisała. Co pod ręką i "huzia na Józia". 
08 stycznia 2016 14:15 / 1 osobie podoba się ten post
Mycha

Nie o to chodzi. My jesteśmy w takich sytuacjach baardzo emocjonalni. Niemcy nie. 

Nie tylko my inne narody też tylko my uważamy,że nam wolno duzo więcej niz innym . Mamy takiego swojego czy oswojonego konika
08 stycznia 2016 14:17 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

Nie tylko my inne narody też :-) tylko my uważamy,że nam wolno duzo więcej niz innym . Mamy takiego swojego czy oswojonego konika :-)

My nie jesteśmy tak karni jak Niemcy. 
08 stycznia 2016 14:31 / 2 osobom podoba się ten post
Jak czytam ostatnio wiadomości na temat tego co Muzułmanie odstawiają w Niemczech (burdy, zaczepki, a teraz gwałty), to chcę zapytać o jedno: jaka asymilacja? Nie rozumiem jak można mieć uprzedzenia do jakiejś grupy bez podstaw, ale jeszcze bardziej nie rozumiem dlaczego po czymś takim Niemcy nic z tym nie zrobią?
08 stycznia 2016 14:37
Wczoraj znajoma mówiła - ma brata ciotecznego mieszkającego w okolicach Kolonii, że ponoc tam jest strasznie, jak jej on powiedział-  strach nawet o tym  mówic i pisac, do pracy chodzą z bronią?:( ( nie wiem, czy palną, czy kije , noże?) Ona jest przerażona, planowała wyjazd na stałe do De:( Już jej sie odechciało:(
08 stycznia 2016 14:37
Z asymilacją problem mają uchodźcy. Bo Niemcy się już "naumieli" asymilować i idzie im to bardzo dobrze. Kraje arabskie są zbyt odległe mentalnie, to nie da się tak szybko przeprowadzić. Przyzwalanie na takie ekscesy tylko pogarsza sprawę. Cokolwiek by ta policja w Koln nie zrobiła byłby wrzask.
A tu nowy artykuł http://wiadomosci.onet.pl/prasa/tu-jest-pieklo/23e4mm
08 stycznia 2016 15:28
Mycha

Z asymilacją problem mają uchodźcy. Bo Niemcy się już "naumieli" asymilować i idzie im to bardzo dobrze. Kraje arabskie są zbyt odległe mentalnie, to nie da się tak szybko przeprowadzić. Przyzwalanie na takie ekscesy tylko pogarsza sprawę. Cokolwiek by ta policja w Koln nie zrobiła byłby wrzask.
A tu nowy artykuł http://wiadomosci.onet.pl/prasa/tu-jest-pieklo/23e4mm

Po tym artykule widać że strony są dwie.
08 stycznia 2016 16:43 / 2 osobom podoba się ten post
Myślę, że ten problem przerośnie Unię. Owszem po czasie wszystko się załatwi, ludzi rozlokuje ale to będzie już całkiem inna Europa. Niektórym bardzo na tym zależy i nie myślę tutaj o uchodźcach.
08 stycznia 2016 17:50 / 3 osobom podoba się ten post
Ja już jestem produktem cywilizacji... Moja zdolność do wyrządzenia zła koniecznego napastnikowi w wyniku samoobrony jest równa zero. Ponieważ nie umiem działać histerycznie (popadam w apatię) nie zadam też ciosów w amoku... Sądzę, że taki stan dotyczy wielu ludzi... Swiat cywilizowany nie umie chronić swoich granic, więc musi się sprzymierzać z krajami mniej cywilizowanymi ....
Moja znajoma była żoną Araba... żyli sobie szczęśliwie ładnych parę lat w Polsce dochowując się parki dzieci) i później (ni stąd ni z owąd) pan Arab zwinął żagle zabierając ze sobą syna (wówczas trzylatka), a jej zostawił wszystko co sam nie chciał, czyli córkę. Poznałam ją w momencie kiedy już rok poszukiwała syna... To było ok. 20 lat temu... a ten pan był wykształcony i cywilizowany, ale chyba inaczej...))))
08 stycznia 2016 19:41 / 5 osobom podoba się ten post
To właśnie różni nasze kultury. Zupełnie inna mentalność. To co u nas nie jest dozwolone tam owszem. I dlatego nie powinno się mieszać bezmyślnie w szybkim tempie tak różnych kultur/mentalności, bo to jest skazane na kompletna porażkę. Każdy ma swoje korzenie i one tak szybko nie usychają.
08 stycznia 2016 23:01
Nie da się ukryć,że sytuacja z uchodżcami obnażyła nieudolność rządzących krajem.Bo nie jest sztuką zarządzać pełną kiesą.Zdumiewa mnie też naiwność policji niemieckiej, która "myslała",że ekscesy z Kolonii nie ujrzą dziennego światła.
08 stycznia 2016 23:10 / 4 osobom podoba się ten post
Mycha

Myślę, że ten problem przerośnie Unię. Owszem po czasie wszystko się załatwi, ludzi rozlokuje ale to będzie już całkiem inna Europa. Niektórym bardzo na tym zależy i nie myślę tutaj o uchodźcach.

Dlatego w Kanadzie pilnują,by zachowana została równowaga płci wśród imigrantów.Nie przyjmuje się samotnych młodych,heteroseksualnych  mężczyzn i młodych chłopców bez opieki. 
12 stycznia 2016 12:03 / 4 osobom podoba się ten post
Knorr

Dlatego w Kanadzie pilnują,by zachowana została równowaga płci wśród imigrantów.Nie przyjmuje się samotnych młodych,heteroseksualnych  mężczyzn i młodych chłopców bez opieki. 

Zauważcie że tylko nowoczesna Europa otworzyła swoje granice w pełnym tego słowa znaczeniu. W USA - owszem przyjmą, ale na swoich zasadach, Kanada, Australia, Rosja - to samo. A za całą Europę i przyjmowanie terrorystów odpowiada moim zdaniem Merkel.
12 stycznia 2016 12:09 / 3 osobom podoba się ten post
opiekun_Janusz

Zauważcie że tylko nowoczesna Europa otworzyła swoje granice w pełnym tego słowa znaczeniu. W USA - owszem przyjmą, ale na swoich zasadach, Kanada, Australia, Rosja - to samo. A za całą Europę i przyjmowanie terrorystów odpowiada moim zdaniem Merkel.

to tak jeszcze dorzuce do przemyslen.
Taka ciekawa zbieznosc wydarzen.Przyjeto emigrantow i jednoczesnie ukazalo sie wydanie Mein Kampf (z eratami)
Europa moze i jest nowoczesna ale poglady ludzi bywaja rozne