Pomysły na prezent świąteczny

26 października 2017 11:36
Alaska

Bo z facetami,to jest problem od maleńkości .:-) Ja na chrzciny dałam po prostu kasę i pluszaka , ulubionego do tej pory,po tzw. przejściach,wygląda już paskudnie ,ale bez niego się nie zasypia.

Ja to samo. Mały, pluszowy hipopotamek i kasa
22 grudnia 2017 09:34
Ciekawie wyglądaja takie personalizowane czekoladki:
http://www.zyczenia.org.pl/swiateczne-slodkosci-z-charakterem/ - na przyklad ze zdjęciem danej osoby :) Bezpieczny prezent.
W rodzinie nie kupujemy sobie drogich prezentów, bo nie wiem czy jest sens. Najlepiej niech kazdy wybierze sobie to co dla niego jest lepsze. Ale drobiazgi czemu nie. Fajnie jest pokazać,że myśli się o tej drugiej osobie :)
22 grudnia 2017 10:47 / 1 osobie podoba się ten post
Juz sie zaczynalam martwic bo ani Justak, ani Tali dawno nie widzialam. A tu prosze. Mysle i jest! Telepatia? ;)))
31 sierpnia 2018 09:34
Jeśli oryginalny prezent - przynajmniej dla dziecka - to przeczytajcie ten artykuł. https://kobietapo30.pl/tym-roku-bylas-niegrzeczna-wspaniale/ szczerze to podoba mi się ten pomysł.
02 października 2018 12:20
misty

Jeśli oryginalny prezent - przynajmniej dla dziecka - to przeczytajcie ten artykuł. https://kobietapo30.pl/tym-roku-bylas-niegrzeczna-wspaniale/ szczerze to podoba mi się ten pomysł.

Tak w temacie prezentów to powiem, że się tak wcześnie nie oglądam, ale zaraz będzie 1 listopada i zaraz świąta minie strasznie szybko jak to całe życie.. Leci ten czas nieubłaganie 
10 października 2018 17:09
Zawsze sobie obiecuję, że zaopatrzę się w prezenty o wiele wcześniej niż przed świętami i jakoś nigdy nic z tego nie wychodzi haha... ;d Tym razem nie ma zmiłuj i już robię powoli listę wszystkich podarunków. Tylko, że zawsze mam problem z prezentami, które są dla osób takich... niezbyt bliskich, no wiecie. To nieco kłopotliwe, robić komuś prezent, jak go dobrze nie znam. Co sądzicie o takich karteczkach ręcznie robionych w takiej sytuacji? Mam już parę na oku, a ta jest naprawdę przepiękna: https://fabrykartka.pl/pl/p/Kartka-Choinka-Wesolych-Swiat/607.
11 października 2018 23:52
Ja zawsze pytam kto co chce dostać, bo nie ma nic gorszego niż totalnie nietrafiony prezent
12 października 2018 09:20
Nic nie piszcie, co roku mam ten sam problem. Co mam kupić, w tym roku jest tak samo. Jak nic nie wymyślę, dam koperty z banknotami.
17 października 2018 08:26 / 1 osobie podoba się ten post
ela.p

Nic nie piszcie, co roku mam ten sam problem. Co mam kupić, w tym roku jest tak samo. Jak nic nie wymyślę, dam koperty z banknotami.

Może to nie jest niegłupi pomysł 
17 października 2018 09:21
GrazynaM55

Może to nie jest niegłupi pomysł :swiety:

A ja znowu uwazam, ze to pojscie na skroty i lenistwo. Ale nie w tym rzecz, nie wiem czy u wszystkich to tak wyglada, ale juz od lat sie obserwuje, ze gdyby nie nasi rodzice i dziadkowie to wszystkie tradycje swiateczne zostalyby zakopane. Fajna kiedys byla ta tajemnica i oczekiwanie do rozpakowania prezentu itp. Nietrafiony prezent?to tak jak z urodzinami itp dla mnie zawsze liczyl sie sam gest, pamiec i serce
17 października 2018 10:29
W rodzinie kiedyś wszyscy obdarowywaliśmy się prezentami, teraz sporo dzieci przybyło (rodzina duża, ciotecznego rodzeństwa mam 26 osób, ale z 5+ ciotki, wujkowie stale czas spędzamy) i małżonków, to tylko dzieciom wszystkim, a reszta robi dla siebie. Jak mogę, to wyszukuję w promocjach. Zazwyczaj szukam i daję przemyślane, choć niezbyt drogie. Teraz tutaj też zaczęłam rozglądać się za promocjami, np. w Empiku. Nie lubię dawać pieniędzy i kupionych na szybkiego rzeczy. I przekonałam się, że małe dzieci lubią dużo drobiazgów, to często takie prezenty im robię.
18 października 2018 07:57 / 1 osobie podoba się ten post
Oskar

A ja znowu uwazam, ze to pojscie na skroty i lenistwo. Ale nie w tym rzecz, nie wiem czy u wszystkich to tak wyglada, ale juz od lat sie obserwuje, ze gdyby nie nasi rodzice i dziadkowie to wszystkie tradycje swiateczne zostalyby zakopane. Fajna kiedys byla ta tajemnica i oczekiwanie do rozpakowania prezentu itp. Nietrafiony prezent?to tak jak z urodzinami itp dla mnie zawsze liczyl sie sam gest, pamiec i serce

Święta w wykonaniu młodszego polkolenia zupełnie inaczej wygląda jak kiedyś. Teraz wszytko się kupuje a dawniej się przygotowywało kilka dni wcześniej. Teraz chooinki się ubiera grubo przed świętami. nie śpiewa się kolęd... Komercja weszła na całego.. to bardzo smutne, bo ludzie nie miają świadomości jak religijne to święto.. 
18 października 2018 08:12
GrazynaM55

Święta w wykonaniu młodszego polkolenia zupełnie inaczej wygląda jak kiedyś. Teraz wszytko się kupuje a dawniej się przygotowywało kilka dni wcześniej. Teraz chooinki się ubiera grubo przed świętami. nie śpiewa się kolęd... Komercja weszła na całego.. to bardzo smutne, bo ludzie nie miają świadomości jak religijne to święto.. 

A młodsze pokolenie, to w jakim wieku? Moje kuzynki- w okolicach trzydziestki kultywują tradycje. Co do choinki, to może ciut wcześniej, ale bez przesady. Wszystko przygowane przez nich/nas (bo święta były i u nas- 25 osób). Jedna osoba się nie przepracowywała, bo potrawy były rozdzielone i kazdy robi, to co umie. A potem do siebie zabiera to, co lubi. Prezenty rozdaje św. Mikołaj- raz był to nasz sąsiad, z którymi moje kuzynki się bawiły- myślały, ze to jego ojciec, bo on miał być, głosy mają podobne i się wygłupiały. A potem przeżywały, ze przed ich kolegą z piaskownicy Ja zawsze robię pierniki na choinkę i wszystkich nimi obdarowuję, a maluję je z kolejnymi dziećmi z rodziny.
Tradycja zeleży od nas, co przekażemy naszym dzieciom.  Niektóre to przyjmą, inne nie, jeszcze inne do tego wracają kiedyś. Moja przyjaciółka któregoś razu była na święta w górach we Włoszech- mówiła, ze fajnie. Ale nie powtórzyła tego. Atmosfera zależy od nas. I np. zawsze gramy w jakieś gry, chłopaki lubią. Nie wiem, czy w tym roku to zrobimy, bo nic na siłę. Ale pewnie tak, tylko bedą chcieli zagrać w Magię i Miecz, a to parę godzin zajmuje. I tu już mój wybór- parę godzin niekoniecznie mi się może chce, ale żeby tę naszą rodzinną tradycję kultywować- zrobię to. I będę się tym bawić. To też są świąteczne tradycje- czas fajnie spędzony z rodziną.
18 października 2018 08:17
Lata temu, jak te moje kuzynki były małe szyłam im ubranka dla barbie w prezencie. Niedawno ich dzieciom zrobiłam koszyki z koszulek (zpagetti to się nazywa). Prezenty własnoręczni e robione zdarzają się, ale rzadko. Tylko pieniędzy nie daję, nie lubię. Jak już pisałam, ostatnio i teraz szukam wcześniej przez internet- są promocje, wyprzedaże. I chyba tak częściej będę robić.
18 października 2018 09:15 / 2 osobom podoba się ten post
Myślicie, że ja nie zachowuję tradycji? Gotuję, piekę, jest odświętnie. Zawsze jest jedno dodatkowe nakrycie dla gościa, kolędy z płyty, pasterka. Z prezentami mam problem!