Zrozumieć Niemca

24 stycznia 2016 10:01 / 3 osobom podoba się ten post
pestka

A czym Wy sie tak zachwycacie..BIEDRONKĄ? Od kiedy nastała u nas ,,B,,robie tam zakupi i powiem szczerze coraz rzadziej tam chodzę.Ciągle jeden i ten sam asortyment,a to co wprowadzane nowe nie zawsze jest ,przynajmniej w mojej.Tańsze produkty(częściowo) są kiepskiej jakości,a te markowe ceną nie różnią sie od innych sklepów.Promocje? No na to trzeba uważać ,zwłaszzca w dziale ,,alkohole,,6paki piwa w cenie promocyjnej z czego jedno lub dwie puszki do wyrzucenia mimo ,że data przydatności jest..ŻUBRÓWKA promocyjna? z 40% -na 37% jaka to promocja???? Chipsy wagowo oszukane.proszki marne,chleb niezjadliwy,czekoalda składem nie zachwyca..i wiele innych produktów do ,których tak na parawdę dokładamy...Dodatkowo w mojej jest tak brudno,że nie chce się tam czasem wchodzić.Lodówki ciekną,wózki i koszyki oklejone od brudu..Oczywiście to jest w mojej taki nieporządek,bo w roznych miastach spotkałam sie z tymi samymi sklepami i aż mi dech zapierało jak wchodziłam..czysto schludnie,nowocześnie..Inna sprawa..co się zdieje z żywnością kończąca termin spożycia lub po?Laduje w specjalnych koszach odpadowych.Też za to płacimy! Może nie na temat napisałam ,ale nazwa sklepu rzuciła mi sie w oczy:-)

Ja lubie słaby alkohol to mnie taka Zurówka jak najbardziej odpowiada. A to w twojej biedronka nabrudziła ? przeciez tam pracują zyczliwi , serdeczni ze słowieńska dusza Polacy . Pogon im kota ja bym tak zrobiła, mieli by
24 stycznia 2016 10:05 / 4 osobom podoba się ten post
Kasia 63 napisała bardzo ważną rzecz, która umknęła, bo mało kto wie, o co chodzi.
Kasia wspomniała o pomocy USA dla Niemiec po wojnie.
To był tzw. plan Marshalla i gorąco zachęcam do choćby pobieżnego zorientowania sie, o co kaman.
Gdyby nie ten plan, Niemcy w zyciu nie osiągnełyby tego, co mają, pomimo ich pracowitości, umiejętności pracy zespołowej i myślenia zespołowego.
Gdyby Polska otrzymała od Stanów taka pomoc, jak Niemcy, bylibyśmy europejskim liderem na nie gorszej pozycji niz Niemcy ( kraje bloku sowieckiego tej pomocy nie otrzymały, Stalin się nie zgodził).
W niemiecką gospodarkę wpompowano 1,4 miliarda dolarów ( na owe czasy, dziś te sumę pomnóżcie przez kilkanaście, nie wiem, ile to będzie, ale podejrzewam,że około 40-50 miliardów - powtarzam - miliardów dolarów - na czysto, bez konieczności zwrotu, bez odsetek, czysta kasa władowana w gospodarkę i infrastrukturę Niemiec).
Plan Marshalla dał takiego pozytywnego kopa Niemcom,że się szybko podnieśli. Bez planu Marshalla jeszcze długo zbieraliby się z podłogi po przegraniu wojny i niemiecka zaradność nic by im nie pomogła ( lub niewiele).
Niemcy, obecnie tak narzekający na USA, nielubiący Amerykanów już zapomnieli,jaki prezent za friko od nich dostali . Buty im powinni za to całować, bo bez Amerykanów wafla by zdziałali. Żeby nie było, ja jestem wobec Stanów bardzo krytyczna, ale kurczę, wiem, co zrobili dla Europy po wojnie ( z planu Marshalla skorzystały wszystkie kraje Europy Zachodniej, najwięcej W. Brytania).


24 stycznia 2016 10:08 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko to nie o to chodzi czy ktoś lubi słabe czy mocne,bo ja wcale nie pije,ale nadziałam się kupując komuś na prezent i przy stole okazało się ,że dałam ,,d...py,, i zamiast kupić okazyjnie,dopłaciłam..Nabrudzili klienci,a pracownicy są ,,strasznie,,zarobieni.Jedna kasa czynna- 4 nie..i reszta pracowników na zapleczu,a w sklepie syf..
24 stycznia 2016 10:13
pestka

mleczko to nie o to chodzi czy ktoś lubi słabe czy mocne,bo ja wcale nie pije,ale nadziałam się kupując komuś na prezent i przy stole okazało się ,że dałam ,,d...py,, i zamiast kupić okazyjnie,dopłaciłam..Nabrudzili klienci,a pracownicy są ,,strasznie,,zarobieni.Jedna kasa czynna- 4 nie..i reszta pracowników na zapleczu,a w sklepie syf..

tez sie z tym spotykam.Jest to rowniez zwiazane z mentalnoscia Niemcow.Praca w markecie nie jest uwazana za "szczyt mozliwosci".Podchodza wiec do niej tak troszke ............aby zrobic i juz.
24 stycznia 2016 10:18 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

Ja lubie słaby alkohol to mnie taka Zurówka jak najbardziej odpowiada. A to w twojej biedronka nabrudziła:-) ? przeciez tam pracują zyczliwi , serdeczni ze słowieńska dusza Polacy . Pogon im kota ja bym tak zrobiła, mieli by

Wiesz co, mleczko, czasem umiesz podnieść ciśnienie ( mnie to nie przeszkadza), ale poczucie humoru masz zarąbiste. Uśmiałam się jak norka.
A propos , skąd wzięłaś miotłę? Nie widziałam w emotikonach na forum.
24 stycznia 2016 11:00 / 2 osobom podoba się ten post
Lawenda

Kasia 63 napisała bardzo ważną rzecz, która umknęła, bo mało kto wie, o co chodzi.
Kasia wspomniała o pomocy USA dla Niemiec po wojnie.
To był tzw. plan Marshalla i gorąco zachęcam do choćby pobieżnego zorientowania sie, o co kaman.
Gdyby nie ten plan, Niemcy w zyciu nie osiągnełyby tego, co mają, pomimo ich pracowitości, umiejętności pracy zespołowej i myślenia zespołowego.
Gdyby Polska otrzymała od Stanów taka pomoc, jak Niemcy, bylibyśmy europejskim liderem na nie gorszej pozycji niz Niemcy ( kraje bloku sowieckiego tej pomocy nie otrzymały, Stalin się nie zgodził).
W niemiecką gospodarkę wpompowano 1,4 miliarda dolarów ( na owe czasy, dziś te sumę pomnóżcie przez kilkanaście, nie wiem, ile to będzie, ale podejrzewam,że około 40-50 miliardów - powtarzam - miliardów dolarów - na czysto, bez konieczności zwrotu, bez odsetek, czysta kasa władowana w gospodarkę i infrastrukturę Niemiec).
Plan Marshalla dał takiego pozytywnego kopa Niemcom,że się szybko podnieśli. Bez planu Marshalla jeszcze długo zbieraliby się z podłogi po przegraniu wojny i niemiecka zaradność nic by im nie pomogła ( lub niewiele).
Niemcy, obecnie tak narzekający na USA, nielubiący Amerykanów już zapomnieli,jaki prezent za friko od nich dostali . Buty im powinni za to całować, bo bez Amerykanów wafla by zdziałali. Żeby nie było, ja jestem wobec Stanów bardzo krytyczna, ale kurczę, wiem, co zrobili dla Europy po wojnie ( z planu Marshalla skorzystały wszystkie kraje Europy Zachodniej, najwięcej W. Brytania).


Knorr wie o jaki plan pomocy po wojnie chodzi. Plan, którego Polska nie przyjęła ze względu na wpływy radzieckie.
To jedno, a drugie Niemcy nie były rujnowane przez nieudolny system sowiecki przez 40 lat.To gospodarka rabunkowa miała, obok nie przyjęcia pomocy po wojnie, generalnie wpływ na stan dzisiejszego zubożenia naszego kraju. 
24 stycznia 2016 11:04 / 3 osobom podoba się ten post
Lawenda

Wiesz co, mleczko, czasem umiesz podnieść ciśnienie ( mnie to nie przeszkadza), ale poczucie humoru masz zarąbiste. Uśmiałam się jak norka.
A propos , skąd wzięłaś miotłę? Nie widziałam w emotikonach na forum.

W to moja ale Ci pozyczę jak bedziesz w Biedronie pracowała


Moj humor ? nie kazdy go rozumie  i stąd wojny wiecznie toczę
24 stycznia 2016 11:05 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

No tak , tak , tak , tak . W rezultacie wemę kredyt w banku ,  zaplace wyższe oprocentowanie, bo ktoś na podatek musi zarobić . Potem zorbię zakupy za wyższą cenę, bo do podatku muszę sie dołożyć. I jakby sie nie kręcić to doopa z tyłu. :-) :-) :-)

No i będzie płacz i zgrzytanie zębów.
24 stycznia 2016 11:08
Knorr

Knorr wie o jaki plan pomocy po wojnie chodzi. Plan, którego Polska nie przyjęła ze względu na wpływy radzieckie.
To jedno, a drugie Niemcy nie były rujnowane przez nieudolny system sowiecki przez 40 lat.To gospodarka rabunkowa miała, obok nie przyjęcia pomocy po wojnie, generalnie wpływ na stan dzisiejszego zubożenia naszego kraju. 

Zgadzam się z tobą w całej rozciągłości. :)))
Z planu Marshalla oraz innych planów dotyczących tego, co zrobić z Niemcami po wojnie zdawałam egzamin.
Jeden plan szczególnie utkwił mi w pamięci, ale za diabła nie moge sobie przypomnieć nazwiska jego twórcy.
Plan ten zakładał przymusową sterylizację kobiet i kastrację mężczyzn, tak,żeby Niemcy nie mogli się rozmnażać i sobie spokojnie, z upływem lat wymierali.
Ciekawy plan, prawda?
Zwyciężyły jednak plany włączające Niemcy w budującą się demokrację oraz taki system powiązań, który uniemożliwiłby Niemcom ponowne ruchy o charakterze wojennym. I zdało to egzamin. Niemcy bez armat, bez jednego wystrzału mają to, co chcieli - dominację w Europie.
24 stycznia 2016 11:09 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

No i będzie płacz i zgrzytanie zębów.

No i jak tu do roboty nie  jechać?
24 stycznia 2016 11:17 / 3 osobom podoba się ten post
Lawenda

Zgadzam się z tobą w całej rozciągłości. :)))
Z planu Marshalla oraz innych planów dotyczących tego, co zrobić z Niemcami po wojnie zdawałam egzamin.
Jeden plan szczególnie utkwił mi w pamięci, ale za diabła nie moge sobie przypomnieć nazwiska jego twórcy.
Plan ten zakładał przymusową sterylizację kobiet i kastrację mężczyzn, tak,żeby Niemcy nie mogli się rozmnażać i sobie spokojnie, z upływem lat wymierali.
Ciekawy plan, prawda?
Zwyciężyły jednak plany włączające Niemcy w budującą się demokrację oraz taki system powiązań, który uniemożliwiłby Niemcom ponowne ruchy o charakterze wojennym. I zdało to egzamin. Niemcy bez armat, bez jednego wystrzału mają to, co chcieli - dominację w Europie.

Dobrze, że nie pamiętasz tego "twórcy".))
A to ciekawe, o tym nie słyszałem. warto wiedzieć, że coś takiego też miało miejsce. Jeśli w dalszym ciągu będzie tak intensywny napływ obcych narodowości do tego zasobnego Landu, to chyba plan tego wariata ma szansę w naturalny sposób się spełnić. 
24 stycznia 2016 15:04 / 1 osobie podoba się ten post
Co z tego, że sprawy Grecji i Hiszpanii również rozpatrywała UE?
Jestem zbulwersowana mieszaniem sie UE w wewnętrzne sprawy Polski.
Jestem dumna z Polski - mojej kochanej ojczyzny.
Dlaczego Niemcy nie występują przeciwko przyjmowaniu islamskich imigrantów? Dlaczego nie przeciwstawią sie Merkel?
24 stycznia 2016 16:01 / 4 osobom podoba się ten post
pestka

mleczko to nie o to chodzi czy ktoś lubi słabe czy mocne,bo ja wcale nie pije,ale nadziałam się kupując komuś na prezent i przy stole okazało się ,że dałam ,,d...py,, i zamiast kupić okazyjnie,dopłaciłam..Nabrudzili klienci,a pracownicy są ,,strasznie,,zarobieni.Jedna kasa czynna- 4 nie..i reszta pracowników na zapleczu,a w sklepie syf..

....Cyt. " i przy stole okazało się , że dałam d......y ..." no i w porządelu , dałaś to dałaś i nikomu nic do tego ......duża dziewczynka jesteś to i nawet źle by bylo widziane , gdybyś nikomu nie dała ...Co to ? jakaś zakonnica jesteś , czy co ? Nie wstydź się Pesteczko , dawaj dalej dopóki sił i ochoty stanie ;-)
24 stycznia 2016 16:15 / 5 osobom podoba się ten post
Barbara , Ciebie nie uczyli CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM? W Twojej głowie tylko ,,BARABARA BARBARA?
24 stycznia 2016 16:21 / 3 osobom podoba się ten post
pestka

Barbara , Ciebie nie uczyli CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM? W Twojej głowie tylko ,,BARABARA BARBARA?

Baska czyta szybko Ja czasami tez w tym co napisalas wczesniej stoi jak byk
"nadziałam się kupując komuś na prezent i przy stole okazało się ,że dałam ,,d...py,,"

Moze byc i przy czy na stole.