Jak wybrać właściwą agencję zatrudnienia?

12 czerwca 2014 14:36
magdalena_k

tyle to w PL dostaniesz..... 

Ja myszle że to nie zla kasa za miesiąc. Oczywiscie podróż, ale oprócz tego nie ma dużo kosztów (jedzenie, mieszkanie....) 6 tygodni tam 6 w domu (podatki za nia placa i jak jest na urlopie) . Nie znam sie, dopiero zaczelam myszlec o praci w tym kierunku. To prosze nie o krytyke ale o rade.
12 czerwca 2014 14:39
zosia_samosia

co to znaczy 1300euro minus podroz ????????.

wynagrodzenie 1300 eur net, ale podróż musiała sobie zaplacic
12 czerwca 2014 14:42
Czyli 1150 standard,a nawet nieco poniżej.Czym sie ekscytować.
12 czerwca 2014 14:45
groszek

wynagrodzenie 1300 eur net, ale podróż musiała sobie zaplacic

To jest "chłyt" marketingowy. Nie chcę pracować z agencją, która kroi po całości i na dodatek wciska kit, że zarobek jest dobry. HIHIHI
czasami sama proponuję, że poniosę koszty podrózy, jeżeli zależy mi na wyjeździe ze względów finansowych. Przeważnie są to krótkie 2-3 tygodniowe wyskoki.
12 czerwca 2014 14:48 / 1 osobie podoba się ten post

Konto Groszek zostało wywalone. Żenada!

12 czerwca 2014 14:50
Pomoc forum1

Konto Groszek zostało wywalone. Żenada!

A szkoda Panie Modi, bo miałam ochotę trochę się popastwić. Nudno jakoś!
 
12 czerwca 2014 14:53
Bellanna

To jest "chłyt" marketingowy. Nie chcę pracować z agencją, która kroi po całości i na dodatek wciska kit, że zarobek jest dobry. HIHIHI
czasami sama proponuję, że poniosę koszty podrózy, jeżeli zależy mi na wyjeździe ze względów finansowych. Przeważnie są to krótkie 2-3 tygodniowe wyskoki.

ona sobie sama zapłacila i zalatwila podróż. I któś tam czekal na nia. Waśnie dla tego że podróż jest droga to jechala do niemiec gdzie są 6 tygodniowe turnusy, nie 2 tygodnowe jak w austrii. Nibi też wiecej zarobi. Jest tak?
12 czerwca 2014 15:04
Junona_S

A po co Ci gramatyka???  Ja się uczyłam w szkole i potrzebuje jedynie meni napisać na tydzień,ale tłumacze i tak translatorem.najważniejszy jest język żywy,a nie pisany.Takie jest  moje skromne zdanie:)

Miło jest przeczytać Twojego co nieco.
Pozdrawia także Skorpionek.
12 czerwca 2014 15:08 / 1 osobie podoba się ten post
groszek

ona sobie sama zapłacila i zalatwila podróż. I któś tam czekal na nia. Waśnie dla tego że podróż jest droga to jechala do niemiec gdzie są 6 tygodniowe turnusy, nie 2 tygodnowe jak w austrii. Nibi też wiecej zarobi. Jest tak?

Przepraszam! Już mi sie odechciało. Nie ma nad kim się pastwić. Brak przeciwnika. Totalny!
12 czerwca 2014 15:08 / 4 osobom podoba się ten post
Prowincjusz

Witam miłe Opiekunki i Szanownych Opiekunów :)
A na moim profilu zmiana: zielony ptaszek ;)

Cóż za miłe powitanie.
Ja bym się publicznie nie przyznała, że mi ptaszek zzieleniał.

A żeby w temacie było, to najbardziej właściwa jest własna agencja.
12 czerwca 2014 15:29
Bellanna

A szkoda Panie Modi, bo miałam ochotę trochę się popastwić. Nudno jakoś!
 

Wracam do kompa, a tu Moduś odebrał nam zabawkę buu......
12 czerwca 2014 16:00
tak a propos agencji zarobków itp... w Szwajcarii w Spitex ( tutejszy Pflefgendinst)pracownik początkowy zarabia około 3,500chf, ze stażem 4,500chf a z dyplomem powyzej 5000chf.Nie gotuje, nie sprząta, nie jest na każde zawołanie.Pracuje na zmiany ma kilka osób dziennie do obsłużenia ( 8-9) które trzeba umyć i ubrać.Kiedy rodzina zamawia taką usługę, rodzina musi zapewnić odpowiednie warunki np do transferu tj podnoszone łóżko szpitalne, kółko obrotowe do przenoszenia na fotel czy odpowiedni sprzęt do umieszczenia podopiecznego w wannnie.Wykonywanie czynności jest dokładnie opisane w zakresie obowiązków.Pozdrawiam
12 czerwca 2014 17:19 / 1 osobie podoba się ten post
Polneta

tak a propos agencji zarobków itp... w Szwajcarii w Spitex ( tutejszy Pflefgendinst)pracownik początkowy zarabia około 3,500chf, ze stażem 4,500chf a z dyplomem powyzej 5000chf.Nie gotuje, nie sprząta, nie jest na każde zawołanie.Pracuje na zmiany ma kilka osób dziennie do obsłużenia ( 8-9) które trzeba umyć i ubrać.Kiedy rodzina zamawia taką usługę, rodzina musi zapewnić odpowiednie warunki np do transferu tj podnoszone łóżko szpitalne, kółko obrotowe do przenoszenia na fotel czy odpowiedni sprzęt do umieszczenia podopiecznego w wannnie.Wykonywanie czynności jest dokładnie opisane w zakresie obowiązków.Pozdrawiam

Z pod palcow mi to wyjełaś.
12 czerwca 2014 19:57 / 5 osobom podoba się ten post
Polneta

tak a propos agencji zarobków itp... w Szwajcarii w Spitex ( tutejszy Pflefgendinst)pracownik początkowy zarabia około 3,500chf, ze stażem 4,500chf a z dyplomem powyzej 5000chf.Nie gotuje, nie sprząta, nie jest na każde zawołanie.Pracuje na zmiany ma kilka osób dziennie do obsłużenia ( 8-9) które trzeba umyć i ubrać.Kiedy rodzina zamawia taką usługę, rodzina musi zapewnić odpowiednie warunki np do transferu tj podnoszone łóżko szpitalne, kółko obrotowe do przenoszenia na fotel czy odpowiedni sprzęt do umieszczenia podopiecznego w wannnie.Wykonywanie czynności jest dokładnie opisane w zakresie obowiązków.Pozdrawiam

Mam ze Spitexem kontakt 2 razy w tygodniu, czesto sobie pogaduszki ucinamy.
Wez pod uwage, ze kwota 3500 czy 4500 CHF brutto (bo sa kwoty brutto), jest w CH uwazana za najnizsze mozliwe uposazenie. Z tego trzeba oplacic ubezpieczenia, oplacic (wynajac) mieszkanie i ... zyc.
Co do zakresu czynnosci - tak, sa szczegolowo rozpisane, razem z czasem wykonywania tych zabiegow. Wiaze sie to z tym, ze osoby o nizszym stopniu niepelnosprawnosci maja pokrywane przez ubezpieczalnie koszt 30 godzin w miesiacu, osoby takie, jak moja PDP - 60 godzin. Rodzina zamawia szczegolowo rodzaj uslug. Oczywiscie, rodzina moze zamowic rowniez prace domowe, wraz ze sprzataniam, zakupami i gotowaniem.  Koszt godziny pracy Spitexu to 50 CHF !!! Dlatego wiele rodzin ogranicza zamowienia do podstawowych zabiegow higienicznych.
Ich praca jest tak samo trudna i ciezka, jak Pflegedienst w DE, podopieczni sa rozrzuceni po terenie, a grafik obowiazuje, panie, ktore tu przyjezdzaja (na rowerach, albo srodkami komunikacji publicznej), maja ok. 2 godzin przerwy obiadowej, a nastepnie zaczynaja nastepna ture zabiegow i tak samo swieta, niedziele ... Nie jest to latwy kawalek chleba.
12 czerwca 2014 20:11 / 1 osobie podoba się ten post
Tych firm wyrosło teraz tyle jak grzybów po deszczu,,,,, sama nie wiem co wybrać,,,,,